Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci

Drukuj

Już za kilka dni, 13 października, pierwszy raz w Polsce będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci. Idea została stworzona przez WEEE Forum przy wsparciu 26 organizacji non-profit z 20 różnych krajów z całego świata, w celu ochrony środowiska naturalnego. Co roku produkujemy blisko 50 milionów ton elektrośmieci na całym Świecie, ale niestety tylko część z nich trafia do recyklingu.

Możemy to zmienić postępując prawidłowo z elektrośmieciami, organizując kolejną zbiórkę.Zapraszamy  
Zachęcamy wszystkich gołdapian  włączmy się do obchodów Międzynarodowego Dnia Bez Elektrośmieci.
http://www.moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl/?p=5675
Przypominamy ,że akcja trwa już kilka kilku lat  ,a ten jeden dzień pokazuje ,że w naszej szkole każdego dnia jest Dzień Bez Elektrośmieci :)

Zapraszamy SP2 Gołdap
Kącik Elektrośmieciuszek :)
Przynieś"elektrograty"
Bądź w naszej lokalnej ekodrużynie:)

koordynator
Alina Oleszczuk

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Podsumowanie akcji „Bezdomniaki”

Drukuj

W dniach od 3 do 5 października2018 r. Uczniowie kl. V b wraz z wychowawczynią Anną Putrą oraz ogromnie zaangażowaną panią Heleną Galińską, przeprowadziła zbiórkę karmy oraz innych niezbędnych akcesoriów potrzebnych podopiecznym schroniska ,,Bezdomniaki”. Pomysłodawczynią akcji była uczennica w/w klasy - Hanna Galińska.

Uczniowie naszej szkoły chętnie włączyli się w akcję. W ciągu trzech dni udało się nam zebrać: 40 kg karmy mokrej i suchej, 29 posłań (poduszki, koce, ręczniki, kołdry), 29 pluszowych zabawek, 2 ubranka, 2 szczotki, 4 obroże, 3 smycze, 2 miski, 1 legowisko, 6 szt. szelek.

Najwięcej produktów przyniosły dzieci z grupy ,,0”A wraz z wychowawczynią panią Beatą Kaczmar.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję: dzieciom, rodzicom, nauczycielom.

Akcja będzie wznawiana cyklicznie co 2 miesiące. Mamy nadzieję, że wasze serca będą nadal cieplutko biły dla podopiecznych schroniska ,,Bezdomniaki”. Liczymy na was.

Kl. V bJoomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Pomagajmy zwierzakom

Drukuj

Poprzedni tydzień upłynął klasie 0„a” pod znakiem zwierząt. W poniedziałek przedszkolaki wykonały plakaty z okazji Światowego Dnia Zwierząt (przypadającym na 4 października), które zostały rozwieszone na szkolnych korytarzach. We wtorek w obu grupach przedszkolnych odbyły się zajęcia prowadzone przez kierownika schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kośmidrach p. Martę Gawryluk. Podczas zajęć – w sposób przystępny dzieciom – zostały poruszone następujące tematy: rozpoznawanie mowy ciała psa w różnych sytuacjach, bezpieczne obchodzenie się z psem, obowiązki właścicieli wobec zwierząt domowych. Pani Marta opowiadała również o codziennym życiu psów w schronisku, ich trudnych losach, zachęcała do adopcji psów ze schroniska – nie kupowania. W czwartek klasę 0„a” odwiedzili rodzice Antosia Sakowicza wraz ze swymi zwierzakami. Antoś i jego mama pięknie opowiadali o właściwej, odpowiedzialnej opiece nad swoimi pupilami, tata strażak mówił o psach pracujących w służbie człowieka oraz zademonstrował bezpieczne zachowania wobec psa. Przedszkolaki aktywnie włączyły się także w szkolną akcję zbiórki karmy i potrzebnych akcesoriów dla psów z przytuliska.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Zumba w I a

Drukuj

Pierwszaki z I a w ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach zumby prowadzonych przez Panią Anetę Adamczewską. Przy rytmach salsy, mambo, merengue, afro czy też hip-hop poznawaliśmy uroki świetnej zabawy jaką jest Zumba Fitness. Skoki, okrzyki wplecione w układy dały możliwość świetnej zabawy. Mimo, że był to duży wysiłek, ćwiczenia przy muzyce dodały nam  mnóstwo pozytywnej energii.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Smacznie i zdrowo w I a

Drukuj

Nie od dziś wiadomo, że warzywa i owoce to samo zdrowie. Pierwszaczki z  Ia przygotowali smaczne kolorowe sałatki oraz surówki. Z zaangażowaniem kroili przygotowane produkty, aby w efekcie końcowym cieszyć się pysznym smakiem przygotowanej potrawy. Zajęcia były okazją do rozmowy o zdrowym odżywianiu.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Czy jesień już przyszła do nas?... Przyjaciele Przyrody z IIa informują:)

Drukuj

Jesień to wspaniały czas na wycieczki do lasu. To spotkanie z ciszą ,zapachem i kolorami... To czy jesień na dobre rozgościła się już w przyrodzie sprawdzali Przyjaciele Przyrody z klasy IIa SP2 Gołdap. Pomagała im w poszukiwaniach oczywiście leśnicza Nadleśnictwa Gołdap pani Barbara Jagłowska.

Dziękujemy Pani Basiu:)

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Strona 3 z 253