Żegnaj klaso pierwsza… Przyjaciele Przyrody z 1a informują

Drukuj

Pierwszy rok nauki w szkole za nami. Razem przeżyliśmy pierwsze sukcesy i porażki. Tu poznaliśmy koleżanki, kolegów, tu zawiązały się pierwsze przyjaźnie.

To my Przyjaciele Przyrody  w białych czapeczkach. Pierwszaki z  ekologicznego patrolu.

Obok nas zawsze byli, są i będą  nauczyciele i rodzice.

To oni pomagają nam w trudach, troskach i radościach szkoły. Tak żegnaliśmy pierwszą klasę.

DZIĘKUJEMY
WESOŁYCH, BEZPIECZNYCH WAKACJI

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

III b poznawała tajemnice lasu

Drukuj

W środę 13 czerwca klasa III b wraz z grupą mam poznawała tajemnice lasu. Najpierw odbyły się zajęcia w Żytkiejmach w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej. Pani Żaneta Judzewicz opowiadała o zwierzętach zamieszkujących nasze okolice. Najbardziej wszystkich zaskoczyła informacja, że wiewiórki budują gniazda. Mieliśmy okazję zobaczyć zdjęcie jednego z takich gniazd z malutkimi wiewióreczkami, wykonane przez panią Żanetę. Potem wyruszyliśmy do lasu, by poznać rosnące tam rośliny. Na koniec było ognisko. W pięknym otoczeniu, przy ptasim akompaniamencie kiełbaski smakowały wyjątkowo.

Dziękujemy pani Żanecie Judzewicz za bardzo ciekawe i miłe spotkanie.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

To był superekologiczny wodny patrol… Przyjaciele Przyrody z 1a informują

Drukuj

Niebieskimi kajakami patrolowaliśmy nasze jezioro Gołdap. Towarzyszyły nam kaczki krzyżówki i i żółte kwiaty - grążele. Było pięknie, słonecznie, ciepło i czysto. Towarzyszyły nam tylko humory, śmiech i  radość.

Wnioski:
* Czyste jezioro Gołdap, zaprasza do wakacyjnego wypoczynku
* Znaleźliśmy  kilka plastikowych butelek, kawałek folii i skarpetkę

Dziękujemy Przyjacielowi Szkoły panu Andrzejowi Juchniewiczowi i jego firmie Goldap Travel za cudowny kolejny już „kajakowy” prezent.
Fajnie, że byli z nami dorośli, nasi kochani rodzice. Czuliśmy się z Wami bezpiecznie.
Dziękujemy za opiekę: *Joannie i Aleksandrowi Baran (rodzice Darka) *Sylwii Rolbieckiej i Patrykowi Piwowar (rodzice Zuzi) *Ewelinie Kużmickiej (mama Noemi) *Beacie Wieczorek (mama Fabianka) *Ewelinie Zawistowskiej (mama Aleksa) *Barbarze Kochanowskiej (mama Tomka) *Mai Piwowar (mama Patrycji) *Beacie Omilianowicz (mama Kamila),Agnieszce Sikorskiej(mama Oliwki).

Dziękujemy:)

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Teraz i dawniej…. Przyjaciele Przyrody z 1a informują

Drukuj

To były kolejne superzajęcia w Bibliotece Publicznej w Gołdapi.

Rozpoczęliśmy” Kodowaniem bez prądu”, czyli logicznym myśleniem połączonym z układaniem, budowaniem, segregowaniem. Wspólnie z prowadzącymi panią Ewą Markiewicz-Buczyńską i panem Pawłem Mikszą zaliczyliśmy zajęcia na 6.

Skończyliśmy na spotkaniu z historią w Muzeum im. M.M.Ratasiewicza w Gołdapi, które z pasją poprowadziła pani Anna Falińska.

Dziękujemy za ciekawe zajęcia z logiki i historii pracownikom Biblioteki Publicznej w Gołdapi.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ

Drukuj

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

„Ahoj, wycieczko! Ahoj, przygodo!” – z Mikołajem Kopernikiem po Mazurach i Warmii

Drukuj

Bardzo dobra pogoda, doskonały nastrój uczestników wycieczki, świetna pani przewodnik i w pełni zrealizowany  program – tak najkrócej można ocenić wyjazd uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego na Mazury i Warmię w dniach 06.06.2018 – 08.06.2018r.

Atrakcji było naprawdę wiele: zwiedzanie Fromborka (planetarium, archikatedra), zamku w Lidzbarku Warmińskim, skansenu w Olsztynku, zabawa w Nowej Holandii, „lekcja” dendrologii. Wśród nich były też nietypowe, np.: rejs  „statkiem po trawie” (bez napędu elektrycznego), znalezienie się w najniżej położonym punkcie w kraju;  przed 700-letnim dębem Barzyńskiego; powierzenie życzeń  Diabelskiemu Głazowi o obwodzie 28 m i wysokości 3 m; karmienie 40. papug.

Cała wyprawa skoncentrowana  była na tym, aby uczniowie znali swój region, jego oryginalne miejsca i zasłużone osoby, aby orientowali się, gdzie są Mazury, a gdzie Warmia.

Małgorzata Wojciechowska – Gutowska,
Małgorzata Marcinkiewicz,
Agnieszka Podbielska

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Strona 3 z 246