Bezdomne Kartki... Przyjaciele Przyrody z 2a informują :)

Drukuj

(z cyklu"RAZEM NA ŚWIĘTA"")

Odpowiedzieliśmy na apel Gołdapskiego Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi oraz Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi .
Wspólnie z organizatorami akcji podarujemy (już za kilkanaście dni) chwilę szczęścia i świątecznych wzruszeń mieszkańcom ośrodków dla bezdomnych, najuboższych oraz uzależnionych prowadzonych przez Stowarzyszenie Monar.
Przekazaliśmy 75 cudownych, niepowtarzalnych kartek wykonanych przez nas samodzielnie podczas zajęć lekcyjnych.

Dziękujemy, pani Beacie Omilianowicz (mama naszego kolegi Kamila), która bardzo zaangażowała się w akcję i była z nami podczas pracy jak również podczas przekazywania kartek organizatorom.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Mistrzostwa Rejonu VI w halowej piłce nożnej dziewcząt

Drukuj06 grudnia 2018 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach odbyły się Mistrzostwa Rejonu VI SZS w halowej piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych.

W zawodach wystartowały 4 drużyny. Drużyna naszych dziewcząt pokonała: SP Wydminy (4:0), SP nr 3 w Olecku (3:1) oraz przegrała z SP Miłki (0:1).

Klasyfikacja końcowa:

  • 1 miejsce - Szkoła Podstawowa w Miłkach
  • 2 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Gołdapi
  • 3 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Olecku
  • 4 miejsce - Szkoła Podstawowa w Wydminach

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Antonina Bach, Julia Jankowska, Angelika Mysiewicz, Dominika Piwowar, Katarzyna Witkowska, Emilia Zalewska, Dominika Żukowska .

Drużyna dziewcząt awansowała do Półfinałów Mistrzostw Województwa warmińsko - mazurskiego SZS w piłce nożnej.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Bezdomna Kartka

Drukuj

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Konkurs – „Ciemniejsza strona Internetu – cyberprzemoc”

Drukuj

W październiku 2018 r. Starostwo Powiatowe w Gołdapi ogłosiło – Powiatowy konkurs pn. „Ciemniejsza strona Internetu – cyberprzemoc”. Zaplanowany został w ramach realizacji projektu: „Razem pod parasolem prawa – edycja II”. Dofinansowano go ze środków rządowego programu „RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2018 i 2020”.

Zadaniem uczestników było wykonanie prezentacji multimedialnej promującej bezpieczeństwo młodzieży w sieci internetowej i sposoby radzenia sobie w sytuacjach trudnych związanych z użytkowaniem technologii komputerowych.

Do etapu szkolnego przystąpili: Ernest Furtan, Magdalena Augustynowicz, Aleksandra Banial, Natalia Kaca (nauczyciel koordynujący: Cezary Barwicki) oraz Martyna Drażbo (nauczyciel koordynujący: Agnieszka Podbielska).

Komisja konkursowa w składzie: Anna Budzińska, Cezary Barwicki i Agnieszka Podbielska do dalszego etapu, powiatowego wybrała pracę Martyny Drażbo.

W listopadzie Komisja Konkursowa Organizatora wyłoniła zwycięzców. Wśród wyróżnionych znalazła się Martyna Drażbo oraz Agnieszka Podbielska, która koordynowała projekt.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Szkoda, że mikołajki są tylko raz w roku…

Drukuj

Szkolny poranek dla dzieciaków z klasy 0b zaczął się jak zwykle: szatnia, potem droga do klasy. Pod klasą Pani jakoś nadzwyczaj długo nie mogła znaleźć w torebce kluczy do klasy. Znalazła je dopiero wtedy, gdy wszyscy już zdążyli zebrać się pod salą. Na środku klasy czekała niespodzianka: wielki, czerwony, pękaty worek! W worku na samym wierzchu leżała starannie zaadresowana koperta. Pod nią były upominki w mikołajowych czapkach. Dzieciaki od razu domyśliły się, że niespodzianka, to prezent od Mikołaja i że wszedł on do klasy przez okno, bo z klasowej dekoracji wiatr zwiał literki. Najpierw nastąpiło wspólne przeczytanie listu. Mikołaj prosił w nim między innymi, by dzieci przygotowały się do świąt ( np. piekąc pierniczki), były grzeczne, miłe dla siebie, koleżeńskie, razem się bawiły, pocieszały smutnych i jadły obiadki oraz przesłały mu zdjęcie w otrzymanych czapkach. Potem nastąpiło rozpakowanie prezentów. Okrzykom radości nie było końca. A to nie był jeszcze koniec atrakcji. Wkrótce rozgościł się w sali świerk, podarunek od Mikołajów z Nadleśnictwa Gołdap. Do klasy z workiem cukierków przyszedł pomocnik Mikołaja z Samorządu Uczniowskiego. Z trudem udało się skupić na zadaniach w podręczniku.

Dzieci, by zmienić świerk w choinkę, zrobiły papierowe aniołki i łańcuch. Ozdoby ślicznie wyglądają na drzewku błyszczącym kolorowymi światełkami.   Zajęcia zakończyły się słuchaniem bajki o Mikołaju.

Szkoda, że mikołajki są tylko raz w roku...

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

MIKOŁAJKI W GRUPIE 0 A

Drukuj

6 grudnia – na ten dzień dzieci z grupy 0 A czekały od dawna. W ten magiczny dzień od samego rana zabrały się do ciężkiej pracy, by móc jak najlepiej przywitać oczekiwanego gościa. Na dużym papierze, wspólnymi siłami pokolorowały i wykleiły watą postać Świętego Mikołaja, a następnie zawiesiły wykonany plakat przed klasą, aby Mikołaj wiedział,że właśnie tu są dzieci, które na niego czekają.
I tak się stało. W drzwiach sali stanął Święty Mikołaj i jego pomocnik Elf. Dzieci przywitały gości zimowymi piosenkami. Mikołaj wręczył wszystkim dzieciom prezenty i wspólnie z grupą i Elfem wykonał taniec „Pingwina”.

Ten dzień na długo zostanie w pamięci całej grupy.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Strona 3 z 266