Ferie zimowe w „dwójce”

Drukuj

W dniach 26-28 stycznia  2011r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Gołdapi odbył się zimowy biwak. Jego uczestnikami byli harcerze z 2 D.H. „Aves” oraz zuchy z Gromady Zuchowej „Leśne ptaki”.
Podczas biwaku zorganizowano wieczorny kulig po zimowym lesie Kumiecie. Przy ognisku, przygotowanym przez Nadleśnictwo Gołdap, dzieci bawiły się, wsłuchiwały w odgłosy przyrody, piekły kiełbaski. Aura sprzyjała, a wieczór był taki piękny… Las stał się  też terenem wędrówek, podchodów, tropienia zwierzyny. W Nadleśnictwie Gołdap, w sali edukacyjnej, dzieci uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych przeprowadzonych przez leśnik Agnieszkę Iber. Zuchy, a potem harcerze zainteresowaniem słuchali pani leśnik. Zadawali wiele pytań, gdyż jak mówi jeden z punktów Prawa Harcerskiego „harcerz miłuje przyrodę i stara się ją poznać”. Teraz uczestnicy biwaku na pewno potrafią rozpoznać w terenie tropy zwierząt żyjących w pobliskim lesie.
W szkole, w zimowej scenografii przygotowanej przez zuchy i harcerzy na korytarzu, dzieci bawiły się, śpiewały, uczyły się nowych piosenek, wykonywały stroje do zabaw.  W innej części korytarza, w jadalni,  przygotowywały samodzielnie posiłki  po czym wszyscy razem zasiadali do ich jedzenia. Panowała tu prawdziwa rodzinna, braterska atmosfera. W sali gimnastycznej dzieci  grały w piłkę,  wykazywały się zwinnością podczas gier zespołowych i pokonywania toru z przeszkodami. Zmęczone po całym dniu zajęć, poszły spać do pracowni przyrodniczej. Nocny alarm na krótko wyrwał je ze snu. Przy strasznych odgłosach, po ciemku, „atakowani” przez duszki leśne, poszukiwały na terenie szkoły porwanej przez upiora Gabrysi. Warunkiem jej uwolnienia było wykonanie przez harcerzy i zuchy upiornego tańca w sali gimnastycznej.
W ostatnim dniu biwaku harcerze powędrowali do Gimnazjum w Gołdapi, gdzie bawili się z uczestnikami zimowiska hufcowego. Dziękujemy dh. komendantce Zofii Błaszczyk za życzliwe przyjęcie nas na zimowisku.

W realizację programu naszego biwaku zaangażowali się harcerze starsi i wędrownicy: pwd. Bartosz Augustynowicz, samarytanka Gabriela Mądzik, dh. Bartłomiej Kuźnicki.

Dziękujemy dyrektorowi Stefanowi Piechowi za udostępnienie szkoły i życzliwość. Dziękujemy pani Annie Janonis-Klimko za pomoc w przeprowadzeniu zajęć dla dzieci i opiekę nad zuszkami. Dziękujemy panu nadleśniczemu   Andrzejowi Wyłuckiemu i Agnieszce Iber za zaangażowanie w organizację ferii naszym dzieciom.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Konkurs plastyczny - „WODA WOKÓŁ NAS"

Drukuj

„WODA WOKÓŁ NAS"
ekologiczny konkurs plastyczny dla wszystkich


Cel konkursu:

-uwrażliwienie na piękno przyrody
-nauka wnioskowania i przewidywania skutków działalności człowieka
-kształtowanie postaw i nawyków czynnej ochrony przyrody
-przekazanie informacji o zanieczyszczeniach wód i sposobach jej oczyszczania
-pokazanie sposobu, jak chronić zasoby wodne i nie marnować wody
-przedstawienie roli człowieka i jego wpływu na środowisko
-dostarczanie radosnych przeżyć związanych z przyrodą i jej ochroną
Organizacja konkursu:
-każdy uczestnik konkursu wykona jedną pracę dotyczącą tematu
-praca musi być wykonana samodzielnie dowolną techniką na papierze o dowolnym formacie podczas zajęć szkolnych (lekcje, zajęcia w świetlicy, biblioteka, zajęcia pozalekcyjne)
- na odwrocie należy umieścić dane autora( imię i nazwisko; klasę; i dodatkowo imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego zajęcia)
-wykonane prace nauczyciele-opiekunowie przekażą organizatorce konkursu Alinie Oleszczuk do 10 kwietnia 2011roku.
- jurorzy (nauczyciele, pracownicy szkoły) dokonają oceny prac
-podsumowanie konkursu-wręczenie nagród laureatom i wszystkim zaangażowanym w konkurs nauczycielom nastąpi podczas Zielonych Dni (18-20 kwietnia 2011r.)
- prace stworzą galerię pt. „WODA WOKÓŁ NAS", która ozdobi i jednocześnie zachęci do ochrony przyrody wszystkich odwiedzających naszą szkołę.

Organizatorka-Alina Oleszczuk

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Zuchy potrafią się bawić…

Drukuj

W piątek, 21 stycznia 2011r., zuchy zamiast swoich mundurków, ubrały balowe kreacje. Przybyły więc do szkoły: wróżki, cyganki, owady, wiewiórka, Zorro i inne dziwne „stwory” aby się „bawić z karnawałem”. Podczas tej zbiórki zaplanowano bowiem zabawę karnawałową. Tylko karnawał na początku się gdzieś zapodział???!!!!
Sprytne zuchy szybko go odnalazły i nie „wypuściły  już z rąk”. Karnawał musiał tańczyć z dziećmi! Gdy zmęczony karnawał stał w kącie, dzieci nadal tańczyły, tańczyły, tańczyły…
Podczas zabawy towarzyszyły im druhny: Paulina Karwel, Zuzia Życzkowska.

Dziękujemy pani Ani Budzińskiej za udostępnienie sprzętu grającego.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Bal karnawałowy w klasie Vb

Drukuj

Tuż przed feriami zimowymi, 20 stycznia 2011r.,  zorganizowaliśmy bal karnawałowy. Klasa  przyrodnicza, ozdobiona łańcuchami, balonikami i światełkami zamieniła się w salę balową. Bartek Johaniewicz zadbał, abyśmy mieli dobrą muzykę, Paweł Miśkiewicz zaopatrzył nas w potrzebne do konkursów akcesoria, np. cukierki na sznurkach, jajka. Każdy uczestnik zabawy przyniósł ze sobą, oprócz pomysłów różnych zabaw, soki oraz słodycze. Tego wieczoru wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie, tańczyliśmy, uczestniczyliśmy w konkursach, np. tańcu parami z balonikami, toczeniu głową jajek, zjadaniu cukierków ze sznureczka, konkursie najgłupszego śmiechu. Na zakończenie uroczystości, co stało się tradycją naszej klasy,  skakaliśmy przez linę.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Uczniowie klasy Vb na kuligu

Drukuj

Taaaaka zima! Tyle śniegu! Piękny las… Jak tu nie pojechać na kulig?

Uczniowie klasy Vb z wychowawczynią wykorzystali ten cudowny moment.
13 stycznia 2011r. pojechali saniami przez las Kumiecie. Podziwiali ośnieżone drzewa, wsłuchiwali się w rytmiczne kroki pędzących koni i dźwięk dzwoneczków. Nie zawsze na saniach czuli się pewnie, gdyż na zakrętach rósł w nich STRACH! Sanie jednak bezpiecznie dowiozły wszystkich najpierw na ognisko, potem   przed szkołę. Polecamy wszystkim takie spędzanie wolnego czasu, bo przecież kulig to zawsze niezapomniane wrażenia, szczególnie na zakrętach… A sanie w XXI wieku nie są przecież zwykłym środkiem transportu.
W organizację kuligu włączyli się rodzice: pani Nowacka i pan Johaniewicz. Dziękujemy Rodzicom!
Dziękujemy również panom woźnicom, panu Ratomskiemu i Grabowskiemu za kulig.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Zabawa choinkowa klasy II b

Drukuj

20 stycznia 2011 r. był bardzo ważnym dniem dla nas, uczniów klasy II b. Najpierw rano  pokazaliśmy naszym kolegom i koleżankom z klas 0 - III przygotowane przez nas przedstawienie  pt. "TV - Gwiazdka". Po południu to samo przedstawienie zaprezentowaliśmy rodzicom. Potem odbyła się zabawa choinkowa. Było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Odwiedził nas również Mikołaj. Przyniósł nam cały wór prezentów. Jak się bawiliśmy, możecie zobaczyć na zdjęciach.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Strona 240 z 246