Uwalniamy ciucha z szafy

Drukuj


Na zakończenie trwającego Tygodnia Edukacji Globalnej dnia 19 listopada 2010 roku w naszej szkole po raz pierwszy odbyła się wielka wymiana ubrań pod hasłem „Uwolnij ciucha z szafy!”. Akcja została zorganizowana pod przewodnictwem Opiekunki Samorządu Uczniowskiego - Ewy Pastuszka. Wydarzenie cieszyło się dużą popularnością, co bardzo pozytywnie zaskoczyło organizatorów.

Moda na wymienianie się ubraniami trafiła do Polski ze Stanów Zjednoczonych i z roku na rok cieszy się ona coraz większą popularnością. Nic dziwnego - wymiana rzeczami, które nie są już potrzebne (bo na przykład są już za małe) to świetny sposób, by za darmo „upolować” nowe ubrania do swojej szafy. Tego typu akcje mają także swój wymiar ekologiczny - nie kupujemy znowu nowych ubrań, tylko bazujemy na tych, które mamy, ale już ich nie używamy.
Piątkowa wymiana ubrań cieszyła się bardzo dużym powodzeniem wśród uczniów. Była to okazja do nawiązania nowych znajomości, jak również do wyćwiczenia w sobie zdolności negocjacyjnych i handlowych. Dzieci wróciły tego dnia do domu nie tylko bogatsze o nowe doświadczenia, ale także z torbami pełnymi nowych ubraniowych zdobyczy. Akcja „Uwolnij ciucha z szafy!” spodobała się tak bardzo, że - na prośbę uczniów - kolejna wymiana odbędzie się prawdopodobnie jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Sukces tenisistów w Mistrzostwach Powiatu

Drukuj

21.11.2010r. w hali sportowej Kompleksu Sportowo - Rekreacyjnego odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Gołdapskiego szkół podstawowych w tenisie stołowym.
Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: dziewcząt w składzie Karolina Pietrzak i Adrianna Skarżyńska; chłopców w składzie Kuba Szczerbowski, Radosław Ulewicz i rezerwowy Bartłomiej Johaniewicz.  W klasyfikacji końcowej drużyna dziewcząt zajęła 2 miejsce zaś drużyna chłopców zajęła 1 miejsce.

Obie drużyny awansowały do Mistrzostw Rejonu VI, które odbędą się na początku grudnia w Giżycku.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Otwarte serca maluchów

Drukuj

Oddział przedszkolny 5-latków przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi wraz ze swoją wychowawczynią p. Małgorzatą Stypka oraz oddziałową radą rodziców kontynuuje rozpoczętą w ubiegłym roku akcję charytatywną „Otwarte serce”.

Polega ona na zbiórce pieniędzy, które posłużą ludziom niepełnosprawnym oraz nieuleczalnie chorym przebywającym w Hospicjum Domowym w Gołdapi.

Akcja potrwa od 1 listopada 2010 r. do 31 maja 2011 r. Zachęcamy całą społeczność szkolną do udziału w tej inicjatywie. Zgromadzone środki zostaną złożone na ręce p. Dyrektor Hospicjum Domowego w Gołdapi.

Wesprzyjmy tych, którzy potrzebują naszej pomocy


Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Podaruj dzieciom skrzydła

Drukuj

Podaruj dzieciom skrzydła

Przekaż pieniądze sprzed denominacji

Caritas w Polsce wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim uruchamiają kampanię WYMIEŃMY SIĘ, polegającą na zbiórce starych banknotów i monet sprzed denominacji. Całość zebranych środków zostanie przeznaczona na pomoc dzieciom w ramach programu „Skrzydła”.

SKO działająca przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi zaprasza do włączenia się w akcję i przekazania starych pieniędzy do opiekunów szkolnej SKO lub wychowawców klasowych.

O szczegółach akcji więcej na stronie http://www.skrzydla.pl/


Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Strona 360 z 362