Ślubowanie klas pierwszych

Drukuj

Dziś uczniowie klas pierwszych naszej szkoły zostali przyjęci do grona braci uczniowskiej. Zanim to nastąpiło,dzieci bardzo pracowicie się do tego wydarzenia przygotowywały. Nauczyły się tańczyć poloneza, śpiewać piękne piosenki oraz recytować mądre wiersze. Dziś były bardzo przejęte! Pięknie zaprezentowały się w części artystycznej i godnie złożyły ślubowanie, po którym dyrektor szkoły p. Stefan Piech pasował je na ucznia. Po części oficjalnej dzieci wraz z rodzicami, rodzeństwem i babciami udały się do klas. Tam czekały na nie Akty Pasowania na Ucznia, które rozdały wychowawczynie i, oczywiście, słodki poczęstunek.

Wszystkim pierwszakom gratulujemy i życzymy, aby spełniło się to, o czym mówiły w wierszach. Niech staną się dobrymi Polakami, wspaniałymi kolegami, uczniami na piątkę i dobrymi ludźmi.

Wychowawczynie: Urszula Piech i Anna Budzińska

Relacje z uroczystości zamieściły portale goldap.org.pl oraz GOLDAP.INFO

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Drukuj

Dnia 28 września 2011r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyborach wzięły udział wszystkie samorządy klas IV-VI.
Większością głosów Przewodniczącą została Izabela Waraksa. Na Zastępcę Przewodniczącej wybrano Wiolettę Pawelską. Skarbnikiem została Natalia Dyczewska, Sekretarzem - Bartłomiej Johaniewicz, Rzecznikiem Praw Ucznia - Dawid Ciołek. Wszyscy wybrani są uczniami szóstych klas.

Nowo wybranemu Samorządowi Uczniowskiemu życzymy sukcesów w pracy na rzecz szkoły i środowiska oraz dużo siły i wytrwałości w realizacji swoich pomysłów.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Ewa Pastuszka   

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

w naszej małej ojczyźnie...

Drukuj

W poniedziałek, 26 września 2011r. uczniowie klas piatych i szóstych pod opieką nauczycieli: p. B. Giedrojć,
p. B. Klimaszewskiej i p. M. Marcinkiewicz udali się na wycieczkę do Gierłoży.

Wybór miejsca nie był przypadkowy. Biorąc pod uwagę wydarzenia historyczne, chyba każdemu Polakowi wrzesień kojarzy się z wybuchem II wojny światowej, agresją Niemiec i ZSRR.

Na terenie Warmii i Mazur jest wiele pozostałości po tak bolesnych zdarzeniach. Jednak niewiele osób wie, że dyktator III Rzeszy- Adolf Hitler- w czasie II wojny światowej aż cztery lata przebywał w Gierłoży (wyłączając wyjazdy daje to ok. 900 dni), skąd wydawał rozkazy wpływające nie tylko na dzieje Polski, ale i świata. Urządził się znakomicie. Otoczone jeziorami i bagnami miejce, tzw. Wilczy Szaniec, umieszczone w lesie mieszanym i doskonale zamaskowane było nie do zdobycia. Ruiny potężnych bunkrów zadziwiają, szokują i wzbudzają refleksje. "Ale jak on (Hitler) to zrobił?" "O rety!" "Patrz, to dopiero sufit! Ośmiometrowej grubości! " - można było usłyszeć w czasie zwiedzania. Uczniowie byli naprawdę zainteresowani obiektami, problematyką, co zauważył pan przewodnik. Pochwalił całą grupę!

Z Wilczego Szańca cała grupa udała się do Parku Miniatur, gdzie ujrzała oryginalne budowle małej ojczyzny, ale w zmniejszeniu. Chłopcom spodobał się Malbork. Przez kilka minut mogli wcielić się w średniowiecznych rycerzy dzielnie walczących o ojczyznę albo damę swego serca. Przekonali się, że do używania miecza i tarczy potrzebna była nie tylko zręczność, ale i siła fizyczna. Dziewczyny spoglądały na zamki i pałace. Ciekawe, jak wyglądałoby życie w takim, który liczył 52 pokoje?

Czasami tego, co ciekawe i ładne, wcale nie trzeba szukać daleko. Wycieczka do Gierłoży jest przykładem.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

CZARY, MARY! -PRZYJACIELE PRZYRODY Z IIIA PIEKARZAMI !

Drukuj

26 września wybraliśmy się  do piekarni Kaja w Gołdapi. Wszystko zapowiadało się zwyczajnie. Wyobraźcie sobie co nam się przydarzyło !!!!!!!!!!!
Gdy tylko zobaczyliśmy maszyny i urządzenia, które służą do wyrobu ciasta zamieniliśmy się w piekarzy. Sami wykonywaliśmy kolejne czynności: wsypywaliśmy, odbieraliśmy, porównywaliśmy, mieszaliśmy, ważyliśmy, soliliśmy, wyrabialiśmy, wałkowaliśmy, wyciskaliśmy  itp. Nad nami czuwali dwaj piekarze w bieli. Po tych wszystkich działaniach stała się znowu dziwna rzecz z naszych małych rączek w tajemniczy sposób wyskakiwały rogale, chałki, chlebki i wiele innych smakołyków. W piekarni wcale nie było przerw, a my nie czuliśmy się zmęczeni. Wypieki wyszły doskonale. Były pachnące, ciepłe i smaczne. Wielu z nas chciałoby w przyszłości pracować w takiej piekarni, gdzie wszyscy są mili, cierpliwi i przyjaźni. Moglibyśmy jeszcze  bardzo długo opisywać nasze wrażenia. Na szczęście mamy zdjęcia i one opowiedzą dokładnie co dziś przeżyliśmy.

Dziękujemy właścicielce piekarni "KAJA" pani Agnieszcze Kobza za możliwość zorganizowania wycieczki.
Panom: Tomaszowi Szczęsnemu i Pawłowi Bołkuniewiczowi za ciekawą praktyczną lekcję i oczywiście za przyjazną ciepłą atmosferę.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

XIX Cross Gołdapski

Drukuj


24 września 2011 roku na trasach biegowych w Lesie Kumiecie odbył się XIX Cross Gołdapski
- zaliczany jako II rzut do Gołdapskiej Ligi Biegów Przełajowych Szkół Powiatu Gołdapskiego.

Naszą szkołę reprezentowali:

dziewczęta rocznik 2002 - 2001:

 • Milena Wieczorek - 6 miejsce,
 • Ola Sawczuk - 16 miejsce,
 • Martyna Majkowska- 31 miejsce,
 • Julia Pietrzak,
 • Patrycja Kubryń.

chłopcy rocznik 2002 - 2001:

 • Mariusz Wojciechowski,
 • Eryk Buraczewski,
 • Piotr Winiarski.

dziewczęta rocznik 2000 - 1999:

 • Gabriela Nowacka - 2 miejsce,
 • Emilia Sitkowska - 3 miejsce,
 • Gabriela Kołodziej,
 • Izabela Adamska.

chłopcy rocznik 2000 - 1999:

 • Eryk Wawrzyn - 21 miejsce,
 • Krystian Wieczorek - 45 miejsce.

chłopcy rocznik 1998:

 • Grzegorz Ratomski

chłopcy rocznik 2003 i młodsi:

 • Kacper Taudul, który reprezentuje sekcję LA OSiR, gdzie trenuje - 1 miejsce

Zwycięzcy otrzymali statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe a wszyscy uczestnicy XIX Crossu Gołdapskiego w nagrodę za ukończenie biegu dostali pamiątkowe medale.

Foto: Agnieszka Podbielska oraz GOLDAP.INFO
Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Eko-manewry w Przerwankach

Drukuj

W dniach 16 -17 września 2011r. harcerze z 2 Drużyny Harcerskiej „Aves” uczestniczyli w Eko-manewrach w Przerwankach. Już od 14 lat takie manewry organizuje Hufiec ZHP Węgorzewo. Nasza drużyna bierze w nich udział już po raz czwarty.

Przez  dwa dni aktywnie spędzaliśmy czas. Maszerowaliśmy z mapą przez las podczas  zawodów na orientację. Raz przyświecało nam słońce, raz padał deszcz. Nasi harcerze: Adrian, Jędrek, Mariusz, wywalczyli  III miejsce w turnieju strażackim. Wieczorem przy harcerskim ognisku, podobnie jak wszystkie reprezentacje i drużyny,  krótko zaprezentowaliśmy swoją drużynę, śpiewaliśmy, oglądaliśmy prezentacje o tematyce ekologicznej. W nocy wzięliśmy udział w grze terenowej. Przemierzając leśne drogi oświetlane przez księżyc, poszukiwaliśmy sprzymierzeńca do walki z mafią.
Następnego dnia sprzątaliśmy las i brzeg nad jeziorem Gołdopiwo w ramach akcji „Sprzątanie świata”, przetestowaliśmy nową grę edukacyjną  „Mazury cud natury”  oraz wzięliśmy udział w konkursie ekologicznym.

Manewry zakończył apel, na którym organizatorzy rozdali nagrody i dyplomy zwycięzcom.
My również zostaliśmy nagrodzeni za III miejsce w turnieju strażackim.
Ten wyjazd był dla nas szkołą wytrwałości i zaradności. Jesteśmy dumni, że w rywalizacji ze starszymi harcerzami świetnie dawaliśmy sobie radę.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Strona 244 z 266