Obóz harcerski w Przerwankach

Drukuj

OGŁOSZENIE

28 czerwca 2011r. (wtorek)  o godz. 11:00 w Gimnazjum nr 1 w Gołdapi odbędzie się spotkanie przedobozowe harcerzy i dzieci starszych  - uczestników obozu harcerskiego w Przerwankach.

Zapraszamy!

LISTA RZECZY NA OBÓZ (.doc)

UWAGA!
Wyjazd dzieci na obóz zaplanowano 01 sierpnia o godz. 9:00 sprzed Szkoły Podstawowej nr 2
oraz o godz. 9:15 – sprzed Gimnazjum w Gołdapi. Zbiórka przed Szkołą Podstawową nr 2 w Gołdapi (ul. 1-Maja25) o godz. 8:45 lub na placu przed Gimnazjum w Gołdapi o godz. 9:00.
Powrót dzieci z obozu – 10 sierpnia, godz. 18:00. Rodzice odbierają dzieci po obozie sprzed Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi (ul. 1-Maja25) lub z placu przed Gimnazjum nr1 w Gołdapi.
Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

W bibliotece śpiewaliśmy

Drukuj

W tym roku szkolnym uczestniczyliśmy w kilku spotkaniach pt. "Cała Polska czyta dzieciom", które odbywały się cyklicznie w Bibliotece Publicznej w Gołdapi. Ostatnia nasza przedwakacyjna wizyta była inna - rozśpiewana. Gościem specjalnym ,który przybył na spotkanie był ksiądz Czesław Król. Przy dźwiękach gitary nasi podopieczni z  O"A" i II "A" bawili się doskonale: śpiewali, tańczyli, klaskali, tupali itp. Popatrzcie sami.

Relacja ze spotkania goldap.info

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

W placówce Straży Granicznej w Gołdapi

Drukuj

16 czerwca 2011 roku do placówki Straży Granicznej w Gołdapi wybrali się uczniowie z klas Ia i IIa  oraz przedszkolaki z oddziału O"A" wraz z wychowawczyniami Marzanną Chomiczewska, Aliną Oleszczuk i Urszulą Piech. Dzieci poznały  trudną ,odpowiedzialną i bardzo ciekawą pracę  żołnierza pracującego w straży granicznej. Podczas pokazu psy Deko i Basza zaprezentowały swoje umiejętności. Z łatwością poradziły sobie z zatrzymaniem "nielegalnie przekraczającego granicę uciekającego człowieka".

Następnym razem dzieciaki wybiorą się na Przejcie Graniczne w Gołdapi - oczywiście pod opieką żołnierzy straży granicznej. Ale to już w nowym roku szkolnym.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Dla Joasi

Drukuj

Przez cały rok szkolny zbieraliśmy plastikowe zakrętki na chodzik dla Joasi. Wspólnie zebraliśmy 535 kg. Dzisiaj rodzice dziewczynki odebrali ze szkoły ostatnie przed wakacjami worki z plastikiem. Na nasze ręce przekazali podziękowanie wszystkim, którzy uczestniczyli w akcji. Wiemy, że do tej pory ogółem zebrano ponad 10 ton. Potrzebnych jest 30 ton. Tak więc po wakacjach powrócimy do zbierania. Już od 1 września 2011 czekamy ponownie na zakrętki. Teraz życzymy wszystkim udanego wypoczynku.

Klasa II b z Wychowawczynią

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Wizyta w Straży Granicznej

Drukuj

Dzisiaj klasy I b, II b i grupa pięciolatków odwiedziły Placówkę Straży Granicznej  w Gołdapi. Uczniowie poznali obowiązki pograniczników i sprzęt, z którego w pracy korzystają. Dowiedzieli się też, jak należy się zachowywać, aby kontakt z psem był bezpieczny. Dzieci najbardziej zainteresowały pojazdy i pokaz tresury psa. Każde też chciało złożyć na kartce swój odcisk palców. Gospodarze wykazali się ogromną cierpliwością i poczuciem humoru. Odpowiadali na wszystkie pytania. Dzieci były zachwycone.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Występ z okazji trzydziestolecia Związku Żołnierzy Wojska Polskiego

Drukuj

10 czerwca 2011r. w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym odbyło się uroczyste zebranie gołdapskiego koła ZŻWP. W trakcie uroczystości uczniowie naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno-muzyczny o tematyce patriotycznej przygotowany pod kierunkiem Barbary Nierwińskiej i Małgorzaty Marcinkiewicz.

Zdjęcia i film: GOLDAP.INFO

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Strona 256 z 274