Mistrzowie Powiatu z naszej Szkoły

Drukuj


18 grudnia 2010 roku w hali sportowej Kompleksu Sportowo - Rekreacyjnego odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Gołdapskiego w tenisie stołowym szkół podstawowych. W klasyfikacji końcowej nasi uczniowie zajęli:

w kategorii dziewcząt:
Karolina Pietrzak - 1 miejsce
Natalia Balcer - 4 miejsce
Sandra Jankowska - 5 miejsce
Adrianna Skarżyńska - 6 miejsce

w kategorii chłopców:
Kuba Szczerbowski - 1 miejsce

Bartłomiej Johaniewicz - 3 miejsce
Radosław Ulewicz - 4 miejsce

Mistrzowie Powiatu Gołdapskiego w tenisie stołowym - Karolina Pietrzak i Kuba Szczerbowski awansowali do Mistrzostw Województwa.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Świąteczne życzenia

Drukuj

Najserdeczniejsze życzenia
szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku
całej społeczności szkolnej - Radzie Pedagogicznej, Uczniom, ich Rodzicom
oraz pozostałym Pracownikom szkoły wraz z podziękowaniami za dotychczasową współpracę składa Dyrekcja szkoły.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Zbliżają się święta

Drukuj

W poniedziałek, 20 XII 2010 r. w naszej szkole odbyły się świąteczne imprezy. Najpierw dyrektor naszej szkoły, p. Stefan Piech życzył wszystkim uczniom, nauczycielom i przybyłym rodzicom zdrowych, pogodnych i radosnych świąt. Następnie obejrzeliśmy  piękne  jasełka. Później nagrodziliśmy laureatów konkursu na kartkę świąteczną. W dalszej części każda klasa zaprezentowała swój program artystyczny. Dzień zakończył świąteczny kiermasz.

Jasełka

Przybieżeli do Betlejem…. no właśnie kto?
Tym razem przybyli uczniowie klasy IV „B” i VI „C”, którzy przygotowali jasełka dla rodziców, nauczycieli  i uczniów naszej szkoły. Przedstawienie przypomniało historię narodzin Dzieciątka Jezus. Przybywający z dalekich krajów królowie składali dary, pastuszkowie czuwali  przy stajence,  do snu Nowonarodzonemu przygrywały na fletach anioły. Oprawę muzyczną zapewnił „anielski chór”, a buszujące po scenie diabły rozbawiały publiczność. Nad całością czuwały wychowawczynie: Barbara Nierwińska i Bożenia Giedrojć.

wideo z występu do obejrzenia w naszym archiwum

Wystawienie jasełek nie byłoby możliwe bez pomocy rodziców, którzy zaangażowali się w przygotowanie kostiumów i rekwizytów dla małych aktorów. Za pomoc serdecznie dziękujemy.

Barbara Nierwińska
Bożena Giedrojć

Rozstrzygnięcie konkursu SKO

Rozstrzygnęliśmy konkurs na kartkę świąteczną! W kategorii 5-cio, 6-ściolatków i klas pierwszych przyznaliśmy trzy równorzędne nagrody. Zdobyli je: Ola Grudzińska -kl.Ib, M.Życzkowski - 5-ciolatki, Ola Baniel -kl.0a. W kategorii klas II-III pierwsze miejsce zdobyła Eliza Bobrowska kl.IIa, drugie -Patrycja Jurewicz kl.IIa, a trzecie -Patrycja Kubryń z kl. IIb. W kategorii klas starszych wygrała Monika Stepanik z kl.Va, a drugą nagrodę zdobyła Rebeka Nowacka z kl.VIa. Wszystkim laureatom gratulujemy , a uczestnikom  dziękujemy za wzięcie udziału i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!

Występy klas

Jednym z punktów naszych uroczystości były prezentacje artystyczne klas. Jak zwykle można było liczyć na pomysłowość uczniów i ich wychowawców. Prezentowano kolędy, wiersze, scenki i tańce, w których uczniowie chętnie prezentowali swoje liczne talenty. Wszyscy dobrze się bawili i gorąco oklaskiwali swoich kolegów.

Kiermasz

Wreszcie nadszedł czas na rozpoczęcie najbardziej oczekiwanego punktu tego dnia, kiermaszu „Świąteczny Sezam”. Pani dyrektor Lilia Bogdańska podziękowała wychowawcom i uczniom za zaangażowanie w organizację imprez i zaprosiła wszystkich do odwiedzania stoisk. A było co odwiedzać! Na sprzedaż wystawiono własnoręcznie wykonane kartki świąteczne i stroiki. Mamy i niektóre dzieci upiekły wspaniałe ciasta, ciasteczka, babeczki i inne smakołyki. Pojawiły się też rzeczy używane, które dzieci chciały za przysłowiową złotówkę  odsprzedać swoim rówieśnikom, np. książeczki i maskotki.  Uśmiechy dzieci i radość w ich oczach mówiły, że kupując i sprzedając bawiły się świetnie. Również wielu rodziców zrobiło zakupy na naszych stoiskach.

Wszystkim ten dzień bardzo się podobał i mam nadzieję, że będą go długo wspominać. A może taka forma przedświątecznej zabawy na stałe wejdzie do naszej tradycji? Sprawdzimy za rok.

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Przedszkolaki szykują się do kiermaszu

Drukuj

16 grudnia w oddziale przedszkolnym 0 b trwały gorączkowe przygotowania do szkolnego kiermaszu świątecznego, w których licznie wzięli udział rodzice oraz starsze rodzeństwo maluchów. Spod ich rąk oraz dzieci wyszły piękne stroiki i kartki świąteczne wykonane z różnorodnych materiałów. Wspólne zajęcia nie tylko wprowadziły ich uczestników w świąteczny nastrój, ale były też doskonałą lekcją ekologii. Przedszkolaki dowiedziały się bowiem, że z pozornie niepotrzebnych już materiałów (stare pocztówki, papierowe torby, wstążki itd.) można wyczarować wspaniałe prezenty.

Wychowawczyni klasy 0 b bardzo serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom,
którzy włączyli się w organizację kiermaszu !

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Pierniczki, pierniczki!

Drukuj

16 grudnia  uczniowie klasy IIb mieszali, gnietli, wałkowali, wycinali foremkami, piekli i zdobili. Z pomocą przybyły: Mama Kuby i Siostra Grzesia. Efektem naszej wspólnej pracy są przecudne i pachnące pierniczki na choinkę.  Będziemy się nimi chwalić na kiermaszu szkolnym 20 grudnia. Zapraszamy! One mogą ozdobić również Twoją choinkę!

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

POMÓŻMY IM PRZETRWAĆ MROŹNĄ ZIMĘ

Drukuj

Przyjaciele Przyrody z IIa ruszają do akcji "Dokarmiamy zwierzęta i ptaki w lesie Kumiecie". Systematycznie, raz w tygodniu  będziemy nosić pokarm do leśnej stołówki obok leśniczówki. Każdy może pomóc. Wystarczy  przynieść  pokarm do sali nr 20. My to wszystko  do lasu zaniesiemy zwierzętom i ptakom  pomożemy.

Tak jak każdego roku akcja trwa przez całą zimę (od grudnia do marca).

Przyjaciele Przyrody IIA

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Strona 262 z 266