Konkurs Recytatorski

Drukuj

23 listopada 2010 r. odbył się w bibliotece szkolnej konkurs recytatorski pod hasłem „Powietrze aniołów pełne…

Ze względu na wiek uczestników konkurs był podzielony na dwie kategorie.
W kategorii klas młodszych udział wzięli:
Klisz Dominik  - kl. II b
Łobanowska Marita – kl. II b
Racis Natalia – kl. II b
Zdancewicz Tymon – kl. II b
Bartosiewicz Maja – kl. III
Bartosiewicz Martyna – kl. III
Gutowska Agnieszka – kl. III
Tabiś Anna – kl. III
Wieczorek Milena – kl. III
Zeniuk Ela – kl. III
Żukowska Karolina – kl. III

W kategorii klas starszych wiersze o aniołach recytowały następujące uczennice:
Filipkowska Ola – kl. IV a
Kolaszewska Beata – kl. IV a
Jurewicz Sandra – kl. V a
Pianka Iza – kl. V a
Sitkowska Emilka – kl. V a
Jankowska Karolina – kl. VI b
Matyszkiel Natalka – kl. VI b
Markowska Martyna – kl. VI b
Radzewicz Martyna – kl. VI b
Jankowska Sandra – kl. VI c
Twarowska Karolina kl. VI c

Recytację oceniała komisja w składzie:
Budzińska Anna (nauczyciel nauczania zintegrowanego)
Barbara Girtler (nauczyciel polonista)
Anna Putra (nauczyciel religii)

W kategorii klas młodszych dzieci zostały ocenione następująco:
I miejsce: Natalia Racis z kl. II b oraz Karolina Żukowska z kl. III
II miejsce: Ania Tabiś z kl. III
III miejsce: Agnieszka Gutowska z kl. III
Wyróżnienia: Patrycja Kubryń z kl. II b, Tymon Zdancewicz z kl. II b, Ela Zeniuk z kl. III

W kategorii klas starszych:
I miejsce: Martyna Markowska z kl. VI b
II miejsce: Sandra Jurewicz z kl. V a
III miejsce: Karolina Jankowska z kl. VI b
Wyróżnienia: Sandra Jankowska z kl. VI c, Emilka Sitkowska z kl. V a

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym

Drukuj

W dzień św. Andrzeja podczas długiej przerwy, dolny korytarz oblężony był przez uczniów chcących poznać  swoją  przyszłość  oraz  imię  swojego   przyszłego  wybranka   lub   wybranki.  Zgodnie z „andrzejkową” tradycją, każdy mógł otrzymać wróżbę. Dziewczynki   w przebraniach Cyganek, stosując tylko sobie znane metody, przepowiadały przyszłość temu, kto wrzucił 1 grosik do skarbonki. W taki sposób, klasa IV b zebrała całą „Górę grosza”, którą oczywiście  przeznaczamy na akcję charytatywną pod taką samą nazwą.

Wróżbitami byli uczniowie klasy IV „b”, Iza Gawrych, Elwira Kiernozek, Edyta Mazalewska, Agnieszka Oleksy,  Kacper Misiun, Wiktoria Puńkowska, Laura Szyszko i Ania Stepanik.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Na andrzejki w końcu listopada do SP nr 2 wróżki zaprosić wypada

Drukuj

Tak też zrobili uczniowie z gołdapskiej "dwójki". Na zabawę przybyli: piraci, wiedźmy, królewny, kowboje, strażacy, dziewczyny z krajów egzotycznych i wiele innych gości. Oczywiście nie zabrakło też wróżek. Andrzejki  w SP nr 2 w Gołdapi są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Tańce, pląsy, zapach ciast, płomyki świec dodawały  tajemniczości barwnej zabawie. Czary, wróżby, lanie wosku  na długo pozostaną  w pamięci dzieci.

Dzieci i nauczyciele SP nr 2 serdecznie dziękują rodzicom za wspaniałe integracyjne spotkania, dzięki którym w szkole jest tak wesoło.
Andrzejki już za rok.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Andrzejki w klasie III

Drukuj

W piątek klasa trzecia obchodziła andrzejki. Oczywiście najważniejszym punktem imprezy były wróżby. Później przyszedł czas na łakocie. Tu, jak zawsze, rodzice stanęli na wysokości zadania. Stół uginał się od różnych smakołyków. Nie zabrakło również zabaw przy muzyce. "Krzesełka" wygrał Tomek! Niestety, wszystko, co miłe szybko się kończy. Na szczęście niedługo święta i zabawy karnawałowe!

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Uczniowie klasy Vb już wiedzą, co ich czeka w przyszłości!!!

Drukuj

Wieczór andrzejkowych wróżb w dniu 22 listopada 2010r. rozpoczęli  wypowiedzeniem magicznych słów „Czary mary…”. Ustawieni w należytym porządku podchodzili  do kolejnych miejsc, gdzie dziewczęta (klasowe czarodziejki) przepowiadały  przyszłość. Serca z imionami pozwoliły uczniom poznać imię tej jedynej, tego jedynego…, karteczki z zawodami – kim będą, dziwna wyliczanka oraz ukryte pod kubeczkami przedmioty – gdzie będą  mieszkać,  czym zajmować, czy czeka ich bieda, czy bogactwo… Najtrudniejszym zadaniem okazała się analiza woskowych figur, które powstały podczas lania wosku. Szkoda, że tylko niektórzy potrafili dostrzec w cieniu tych figur swoją dalszą drogę.

Po wróżbach nadszedł czas na posiłek, zabawę i taniec.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Uwalniamy ciucha z szafy

Drukuj


Na zakończenie trwającego Tygodnia Edukacji Globalnej dnia 19 listopada 2010 roku w naszej szkole po raz pierwszy odbyła się wielka wymiana ubrań pod hasłem „Uwolnij ciucha z szafy!”. Akcja została zorganizowana pod przewodnictwem Opiekunki Samorządu Uczniowskiego - Ewy Pastuszka. Wydarzenie cieszyło się dużą popularnością, co bardzo pozytywnie zaskoczyło organizatorów.

Moda na wymienianie się ubraniami trafiła do Polski ze Stanów Zjednoczonych i z roku na rok cieszy się ona coraz większą popularnością. Nic dziwnego - wymiana rzeczami, które nie są już potrzebne (bo na przykład są już za małe) to świetny sposób, by za darmo „upolować” nowe ubrania do swojej szafy. Tego typu akcje mają także swój wymiar ekologiczny - nie kupujemy znowu nowych ubrań, tylko bazujemy na tych, które mamy, ale już ich nie używamy.
Piątkowa wymiana ubrań cieszyła się bardzo dużym powodzeniem wśród uczniów. Była to okazja do nawiązania nowych znajomości, jak również do wyćwiczenia w sobie zdolności negocjacyjnych i handlowych. Dzieci wróciły tego dnia do domu nie tylko bogatsze o nowe doświadczenia, ale także z torbami pełnymi nowych ubraniowych zdobyczy. Akcja „Uwolnij ciucha z szafy!” spodobała się tak bardzo, że - na prośbę uczniów - kolejna wymiana odbędzie się prawdopodobnie jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Strona 272 z 274