Przedszkolaki z przyrodą za pan brat

Drukuj

Ostatni tydzień przed wakacjami upłynął maluchom pod hasłem przyrody i jej ochrony. Najpierw wraz z rodzicami udały się do Centrum Aktywnego Wypoczynku „GWAREK” w Pięknej Górze koło Giżycka. Tam spotkały Ekoludka, który wprowadził je w świat ekologii. Dzieci dowiedziały się, jak zrobić papier czerpany, tworzyły farby z naturalnych składników oraz instrumenty z wykorzystaniem plastikowych butelek i różnych nasion, komponowały składniki do pysznych, zdrowych koktajli. Wiele frajdy miały w czasie pokonywania toru przeszkód komandosów. Na koniec przedszkolaki pokonały złego Pana Smoga rzucając w niego balonami z wodą.

Klasowy Dzień Rodziny był także doskonałą okazją do bliskiego spotkania z przyrodą. Dzieci i rodzice wspólnie poznawali tajniki Puszczy Rominckiej pod czujnym okiem leśnika p. Henryka Bazylewicza – prawdziwej skarbnicy wiedzy przyrodniczej.  Podczas wyprawy maluchy gromadziły „leśne skarby”, z których na pikniku rodzinnym wykonały piękne medale.

Więcej zdjęć do pobrania w paczce 

Wychowawczyni, rodzice i dzieci dziękują bardzo p.Henrykowi Bazylewiczowi za ciekawą lekcję przyrody oraz państwu Ewie i Maciejowi Kordjakom za zorganizowanie miłego pikniku rodzinnego w swoim gospodarstwie agroturystycznym.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Planetobus

Drukuj

8 czerwca odwiedziliśmy PLANETOBUS - mobilne planetarium z Centrum Nauki Kopernik.

Relacja znalazła się w programie „Pytanie na śniadanie”.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

„NASZ ZIELONY KĄCIK WŚRÓD LAUREATÓW”… Jesteśmy dumni

Drukuj

Od wielu lat realizujemy cudowne przedsięwzięcie jakim jest Zielony Kącik przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi.

Zielony Kącik nie jest ukończony, ale stale wzbogacany o kolejne elementy naturalne (drzewa, krzewy, rośliny zielne) lub stałe ekspozycje np. tablice, kosze, ławeczki, budki lęgowe, ptasie karmniki itp. .

Każdego roku staramy się o dotację z Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich. Po otrzymaniu zastrzyku gotówki zawsze jakąś skromną jej cześć przeznaczamy na urozmaicenie zielonego paseczka. W działaniach wspierają nas Rodzice oraz zaprzyjaźnione instytucje, wśród nich Lasy Polskie i  Nadleśnictwo Gołdap.

Zielony Kącik to  dwa  prostokąty  pokryte trawą, często przez nas wydeptaną, ale  też często pięknie przystrzyżoną. Tu często jest susza, albo soczysta bujna zieleń, raz leży śnieg, a innym razem trzeba włożyć kalosze, bo jest plucha, wszystko w zależności od aury pogodowej. Często eksperymentujemy, zastanawiamy się wtedy co będzie gdy kącik  nie dostanie wody? Co będzie gdy go wydepczemy, lub co byłoby gdyby dostała się tam zużyta bateria?

Cała społeczność szkolna i lokalna wie, że ZSEE zostawiamy 10 metrów obok w "Elektrośmieciuszku", absolutnie nic takiego nie może trafić do Zielonego Kącika...
Uczymy się, bawimy się, badamy i doświadczamy...

Jesteśmy pewni, że nasz Zielony Kącik jest coraz piękniejszy, chociaż pracy w nim jest jeszcze dużo.

Z dumą informujemy, że Zielony Kącik zgłoszony do konkursu Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich „Mój Magiczny Ogród” znalazł się wśród laureatów konkursu. A zdjęcie  naszego ogrodu widnieje przy głównej informacji wyników konkursu. Czyżby nasz delikatny, fioletowy BEZ  jeszcze z metką poruszył serca jurorów?

http://jeziora.com.pl/blog/rozstrzygniecie-konkursu-moj-magiczny-ogrod-przy-szkole/

Wiemy jedno Zielony Kącik jest Nasz ,Jedyny I Niepowtarzalny...
Nie ma drugiego takiego jak nasz w całej okolicy:)
Kochamy go całym "zielonym, ekologicznym" sercem...

Koordynatorka działań -Alina Oleszczuk

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Żegnaj klaso pierwsza… Przyjaciele Przyrody z 1a informują

Drukuj

Pierwszy rok nauki w szkole za nami. Razem przeżyliśmy pierwsze sukcesy i porażki. Tu poznaliśmy koleżanki, kolegów, tu zawiązały się pierwsze przyjaźnie.

To my Przyjaciele Przyrody  w białych czapeczkach. Pierwszaki z  ekologicznego patrolu.

Obok nas zawsze byli, są i będą  nauczyciele i rodzice.

To oni pomagają nam w trudach, troskach i radościach szkoły. Tak żegnaliśmy pierwszą klasę.

DZIĘKUJEMY
WESOŁYCH, BEZPIECZNYCH WAKACJI

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

III b poznawała tajemnice lasu

Drukuj

W środę 13 czerwca klasa III b wraz z grupą mam poznawała tajemnice lasu. Najpierw odbyły się zajęcia w Żytkiejmach w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej. Pani Żaneta Judzewicz opowiadała o zwierzętach zamieszkujących nasze okolice. Najbardziej wszystkich zaskoczyła informacja, że wiewiórki budują gniazda. Mieliśmy okazję zobaczyć zdjęcie jednego z takich gniazd z malutkimi wiewióreczkami, wykonane przez panią Żanetę. Potem wyruszyliśmy do lasu, by poznać rosnące tam rośliny. Na koniec było ognisko. W pięknym otoczeniu, przy ptasim akompaniamencie kiełbaski smakowały wyjątkowo.

Dziękujemy pani Żanecie Judzewicz za bardzo ciekawe i miłe spotkanie.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

To był superekologiczny wodny patrol… Przyjaciele Przyrody z 1a informują

Drukuj

Niebieskimi kajakami patrolowaliśmy nasze jezioro Gołdap. Towarzyszyły nam kaczki krzyżówki i i żółte kwiaty - grążele. Było pięknie, słonecznie, ciepło i czysto. Towarzyszyły nam tylko humory, śmiech i  radość.

Wnioski:
* Czyste jezioro Gołdap, zaprasza do wakacyjnego wypoczynku
* Znaleźliśmy  kilka plastikowych butelek, kawałek folii i skarpetkę

Dziękujemy Przyjacielowi Szkoły panu Andrzejowi Juchniewiczowi i jego firmie Goldap Travel za cudowny kolejny już „kajakowy” prezent.
Fajnie, że byli z nami dorośli, nasi kochani rodzice. Czuliśmy się z Wami bezpiecznie.
Dziękujemy za opiekę: *Joannie i Aleksandrowi Baran (rodzice Darka) *Sylwii Rolbieckiej i Patrykowi Piwowar (rodzice Zuzi) *Ewelinie Kużmickiej (mama Noemi) *Beacie Wieczorek (mama Fabianka) *Ewelinie Zawistowskiej (mama Aleksa) *Barbarze Kochanowskiej (mama Tomka) *Mai Piwowar (mama Patrycji) *Beacie Omilianowicz (mama Kamila),Agnieszce Sikorskiej(mama Oliwki).

Dziękujemy:)

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Strona 4 z 247