Wystawa „Od zaborów do niepodległości”

Drukuj

Jesteśmy kolejną szkołą którą odwiedziła wystawa historyczna pt. „Od zaborów do niepodległości” autorstwa pana Jacka Rutkowskiego – nauczyciela-konsultanta  Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

Wystawa składa się z dokumentów, jakie udało się zdobyć autorowi ekspozycji. Dzięki niej możemy uświadomić sobie, jak ważną  rolę pełnią one w  przekazie wydarzeń historycznych. Są to oryginalne dokumenty Polaków żyjących w trzech zaborach: rosyjskim, pruskim i austriackim. Mieliśmy doskonałą okazję zobaczyć  napisane w urzędowych  językach danego zaboru świadectwa szkolne, legitymacje, paszporty i wiele innych. Ekspozycja przedstawiająca dzieje Polaków cieszyła się zainteresowaniem uczniów i nauczycieli.

Wystawa przywędrowała do nas z Zespołu Placówek Edukacyjno - Wychowawczych w Gołdapi, gdzie gościliśmy   na prelekcji wygłoszonej przez autora wystawy.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Dziękujemy za świąteczne drzewka

Drukuj

Boże Narodzenie tuż, tuż. Wokół coraz więcej kolorowych światełek i świątecznych dekoracji. W naszej szkole dzięki uprzejmości Nadleśniczego Nadleśnictwa Gołdap pana Grzegorza Jejera i pracowników Nadleśnictwa rozgościły się świerki. Bombki, światełka i ozdoby wykonane przez uczniów przemieniły je choinki. Codzienne na gałązkach pojawia się coś nowego. Drzewka pięknie pachną i wprowadzają świąteczny nastrój. W imieniu szkolnej społeczności klasa 0b z wychowawczynią Heleną Galińską podziękowała Leśnikom za ten świąteczny upominek i na ręce pana Nadleśniczego przekazała  samodzielnie zrobione  ozdoby: aniołki i łańcuch.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Zapach pierniczków wypełnił całą szkołę

Drukuj

14 grudnia w klasie 0b odbyły się zajęcia otwarte. Już od godziny 8 dzieciaki razem z rodzicami, babciami i jedną ciocią gniotły, wałkowały, wyciskały. Potem dorośli piekli i piekli, a dzieciaki w tym czasie jadły drugie śniadanie, doskonaliły się w liczeniu i bawiły się w sali zabaw.  Kiedy już pełne tace pachnących na całą szkołę pierniczków trafiły do klasy,  wspólnie je dekorowaliśmy. Prawie cztery godziny minęły w oka mgnieniu. Było bardzo świątecznie, wesoło i rodzinne.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

X Gala Sportu

Drukuj

12 grudnia 2018r. w sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyła się – X Gala Sportu Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. Podczas uroczystości podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół w roku szkolnym 2017 / 2018. W uroczystości wzięli udział m.in.: wicewojewoda Warmińsko – Mazurski Sławomir Sadowski, dyrektor Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego – Waldemar Buszan i Warmińsko – Mazurski Wicekurator Oświaty Wojciech Cybulski. Całą imprezę prowadził Przewodniczący Warmińsko – Mazurskiego SZS Wacław Wasiela. Naszą szkołę reprezentowały: Anna Budzińska – Dyrektor Szkoły oraz Agnieszka Podbielska – nauczyciel wychowania fizycznego.

Podczas Gali wręczono wiele wyróżnień w wielu kategoriach, wyróżniono m.in.: działaczy, nauczycieli, samorządy, miasta i szkoły.

W kategorii miast i gmin została wyróżniona również nasza Szkoła, która zajęła 8 miejsce w województwie. Dyplom oraz puchar odebrała Dyrektor Szkoły, Anna Budzińska. Dzięki punktom zdobytym między innymi przez naszą Szkołę: Gmina Gołdap zajęła 4 miejsce a Powiat Gołdapski – 15 miejsce.

Pragnę złożyć gorące podziękowania Uczniom naszej Szkoły, którzy brali udział w różnego rodzaju zawodach sportowych – to wyróżnienie otrzymaliśmy dzięki Wam. Serdecznie dziękuję, gratuluję i zachęcam do brania udziału w imprezach sportowych – Agnieszka Podbielska

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Kiermasz Świąteczny

Drukuj

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Projekt "Gwiazdka już blisko"... Przyjaciele Przyrody z IIa informują:)

Drukuj

(z cyklu "RAZEM NA ŚWIĘTA")

Nieodłącznym elementem świąt Bożego Narodzenia jest choinka. Zwyczaj zdobienia świątecznego drzewka przyszedł do nas z Niemiec, choinki zaczęliśmy dekorować dopiero na przełomie XVIII i XIX. Choinkę powinno się ubierać dopiero 24 grudnia. Jej poszczególne elementy: światełka, ozdoby, jabłka... mają swoją symbolikę.

Wykonaliśmy choinki z makulatury. Pomogła nam pani Jadwiga Święcka - bibliotekarka z Biblioteki Pedagogicznej w Gołdapi. Pani Jadzia opowiedziała nam o swojej pasji wyszywania na płótnie i o symbolach Świąt Bożego Narodzenia, które każdy powinien znać.

Z panią Jadwigą spotykamy się cyklicznie na zajęciach czytelniczych, plastycznych i technicznych.
Dziękujemy:)

Oczywiście zrobiliśmy też dokumentację na zajęciach komputerowych. Projekt "Gwiazdka już blisko" w 2 a SP2  ,trwa...

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Strona 5 z 270