Jazda próbna w Straży Granicznej w Gołdapi... Przyjaciele Przyrody z 1a informują:)

Drukuj

To była ciekawa wycieczka pełna niespodzianek. Prawdziwą frajdą była możliwość przymierzenia elementów stroju funkcjonariuszy i "jazda próbna pojazdami". Przewodnik Psa Służbowego wraz ze swoim czworonożnym przyjacielem Britą zaprezentowali sposób wyszukiwania środków odurzających zabronionych w naszym kraju. Okazało się, że pies prawidłowo reaguje na polecenia swojego pana.

Pracownikom Straży Granicznej w Gołdapi jeszcze raz gorąco dziękujemy:)
Cieszymy się, że należą do naszej szkolnej Ekodrużyny:)

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

ŁAMIGŁÓWKI PRZYRODNICZE 2018

Drukuj

W czwartek, 17 maja, w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej w Żytkiejmach, czterdziestu pięciu uczniów z ośmiu szkół działających na terenie powiatu gołdapskiego, wzięło udział w XV edycji Łamigłówek Przyrodniczych. Uczestnicy tworzyli 15 trzyosobowych drużyn z klas I-III szkoły podstawowej.
Konkurs prowadzony był w formie turnieju z sześcioma różnymi konkurencjami i pytaniami testowymi, sprawdzającymi wiedzę o przyrodzie, ze szczególnym uwzględnieniem fauny i flory Puszczy Rominckiej.

Naszą szkołę godnie reprezentowały dwie drużyny: Hanna Twardowska, Jakub Banial i Wiktor Kowalczuk z klasy IIIa oraz Amelia Sidor, Anna Struh i Martyna Ziembal z klasy III b. Nasi reprezentanci wprawdzie nie zajęli miejsca na podium, ale wykazali się dużą wiedzą, dzielnie walczyli, zbierali doświadczenia na następne konkursy, otrzymali za udział w konkursie dyplomy i nagrody – gry planszowe, poznali sympatycznych rówieśników z innych szkół. Wyjazd do Żytkiejm zaliczamy do udanych.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Nowe książki w biblitece szkolnej

Drukuj

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe dla biblioteki szkolnej w ramach wieloletniego Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 3.

Celem tego programu jest wzmacnianie potencjału i roli bibliotek szkolnych oraz uatrakcyjnienie księgozbiorów poprzez zakup nowości wydawniczych pozostających w sferze zainteresowania uczniów. Dzięki temu uczniowie będą mogli korzystać z najnowszych propozycji książkowych, oferowanych na rynku wydawniczym.

W ramach projektu zostały przeprowadzone konsultacje z Powiatową Biblioteką Pedagogiczną i Biblioteką Publiczną w Gołdapi w sprawie planowanych zakupów książek, z Radą Rodziców naszej szkoły, a także z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego. Zorganizowana została też akcja pod hasłem „Wytypuj swoją książkę”,w ramach której uczniowie ze swoimi wychowawcami zaproponowali tytuły, autorów i serie wydawnicze książek, które chcemy zakupić do biblioteki szkolnej.

Pierwsze zamówione książki dotarły już do biblioteki. W najbliższym czasie zostaną opracowane i udostępnione czytelnikom.

W tym roku szkolnym, podobnie jak w poprzednich latach, po rozliczeniu się uczniów z biblioteką za rok szkolny 2017/2018, będzie można wypożyczyć książki na wakacje.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Nasza szkoła KUŹNIĄ TALENTÓW

Drukuj

W artykule pt. „Nie boimy się wyzwań…” z 28 kwietnia 2018r. napisałam, że cztery nasze uczennice wezmą udział w trudnym konkursie recytatorskim „Moje, twoje, nasze”.

Dzisiaj, 16 maja 2018r., nadszedł ten dzień. Konkurs odbywał się w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Kamila Jurewicz z IVb, Maja Piwowar z IVa, Julia Oszkinis z VIa i Martyna Dojlido z VIIa rywalizowały z uczniami innych szkół podstawowych. Komisję tworzyli nauczyciele poloniści z wieloletnim stażem.

Nasza szkoła odniosła sukces! Aż trzy spośród czterech uczennic zostały nagrodzone! Kamila Jurewicz zajęła 1. miejsce, Maja Piwowar III, a Julia Oszkinis została wyróżniona. Martyna Dojlido bardzo dobrze wygłosiła utwór Józefy Drozdowskiej „Dotykam”. Nie znalazła się wprawdzie wśród nagrodzonych, ale nie traci nadziei. Wystąpi za rok.

Warto zauważyć, że ilekroć bierzemy udział w wyżej wymienionym konkursie, zawsze mamy laureatów. To wielkie osiągnięcie. Miło nam, nauczycielom, było ujrzeć wśród nagrodzonych Annę Tabiś, absolwentkę naszej szkoły, obecnie uczennicę gołdapskiego liceum.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Elektrośmieciuszek ma powód do dumy...

Drukuj

Uroczyste otwarcie kącika z ZSEE przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi "ELEKTROŚMIECIUSZEK"

Szyld "Elektrośmieciuszek"
autor nazwy kącika z ZSEE - uczeń klasy 1a - Kamil Omilianowicz
projekt i wykonanie szyldu - pani Beata Wieczorek
koordynatorka działań - Alina Oleszczuk
Usatysfakcjonowani - cała społeczność szkolna, przedszkolna i lokalna:)

DZIĘKUJEMY:)
ZAPRASZAMY:)
TERAZ JESZCZE ŁATWIEJ DO NAS TRAFIĆ:)

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Gdy budki lęgowe już wiszą na drzewach... Przyjaciele Przyrody z 1 a informują:)

Drukuj

Poczekaliśmy  cierpliwie na ptaki. W otworach wlotowych naszych budek lęgowych umieszczonych na szkolnych brzozach  znikają ptaki taszczące źdźbła, pióra i kępki sierści. To nieomylny znak, iż ktoś zaakceptował nowy  dom i wiąże z nim poważne zamiary.

Otrzymaliśmy podziękowania za zimową pracę z ptakami:)
PKPR dostarczył nam niespodzianki (dyplomy, książki i plany lekcji:)
Dziękujemy, pracujemy dalej:)

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Strona 5 z 245