Zapraszamy na wystawę:)

Drukuj

Jako pierwsi otworzyliśmy wystawę Wodne Sprzątanie Świata -Gołdap 2018. Z radością stwierdziliśmy, że na wielu zdjęciach byliśmy - my Przyjaciele Przyrody z "Dwójki", podczas naszych ekologicznych wodnych akcji. Dziękujemy dyrektor Biblioteki Publicznej w Gołdapi pani Halinie Wojtanis za cudowne spotkanie. Była to dla nas ciekawa lekcja o tym, jak kreatywnie można popierać akcję i promować podobne proekologiczne działania. Czyli przez relacje zdjęciowe i bogatą ofertę publikacji książkowych. Zapraszamy,wystawa czynna do 10 października.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

WODNE SPRZĄTANIE ŚWIATA -GOŁDAP 2018

Drukuj

Już  20 i 21 września tego roku w Gołdapi, urokliwym miasteczku, będziemy obchodzić 25-lecie akcji Clean up the World w Polsce. Rozpoczęliśmy już przygotowania. Stale zgłaszają swoją gotowość do pracy  chętne grupy.

Tu połączą swe siły kajakarze, nurkowie, wodniacy, młodzież i nauczyciele z lokalnych szkół, samorządowcy, Lasy Państwowe, Państwowa Straż Pożarna w Gołdapi, OSiR w Gołdapi, Biblioteka Publiczna w Gołdapi, SIGNI, WOPR Gołdap, Gołdap Travel Andrzej Juchniewicz, Gołdapskie Stowarzyszenie Historyczne ARCHEO, Środowiskowy Dom Samopomocy Słoneczny Dom i Gołdapskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi, Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych oraz inne organizacje pozarządowe, wolontariusze, stowarzyszenia, fundacje, media…  W celu posprzątania jeziora Gołdap i jego okolic.

Tegoroczną, jubileuszową akcję „Sprzątanie świata” zadedykujemy ochronie wód przed zaśmiecaniem. Gościem  honorowym  będzie – ekolog podróżnik Dominik Dobrowolski, współpracujący od wielu lat z  gołdapską „Dwójką”.

Patronat nad akcją pełnią włodarze miasta burmistrz Gołdapi Tomasz Luto, starosta Gołdapi Andrzej Ciołek oraz Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Gołdap.
Koordynatorką działań jest Alina Oleszczuk, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi.
Tegoroczne działania koncentrujmy nad rzekami, jeziorami, stawami i oczywiście nad Bałtykiem.
Gołdapskie Hasło 2018: STOP ZAŚMIECANIU WODNEGO ŚWIATA.


Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Dzieci z "dwójki" widzą jak segregować śmieci - konkurs Gminy Gołdap rozstrzygnięty w wakacje:)

Drukuj

Trudno było wybrać takie prace, które obejmowały ekologiczne tematy związane z segregacją odpadów, odzyskiwaniem surowców wtórnych i zmianami klimatu. W I etapie konkursu (szkolnym) w SP2 w Gołdapi tymi najpiękniejszymi dziełami okazały się prace trzech dziewczynek z naszej szkoły: Zuzanny Śmigiel z klasy 2,Emilii Zalewskiej z klasy 5 oraz Andżeliki Zajączkowskiej z klasy1.

Z dumą informuję, że praca mojej wychowanki Andżeliki Zajączkowskiej "powędrowała" dalej i w 2 etapie konkursu (powiatowym) znalazła się wśród innych równie pięknych prac z ekologicznym przekazem. Docenili to też organizatorzy. Sądząc po radosnych uśmiechach laureatów oraz  burmistrza Jacka Morzego były to supernagrody i superimpreza:)

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy:)
Laureatom gratulujemy:)

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Drukuj

Rozpoczęcie roku szkolnego w SP2 w Gołdapi tradycyjnie rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego.

Następnie głos zabrała Anna Budzińska:
"Dzień dobry! Nazywam się Anna Budzińska i od 1 września 2018 r. pełnię obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi.
Serdecznie witam gości, nauczycieli, rodziców i wszystkich uczniów tej szkoły. Mam nadzieję, że wakacje pozwoliły wszystkim odpocząć i od dziś z nową energią i pomysłami rozpoczniemy nowy rok szkolny. Czego możemy się po nim spodziewać? Ministerstwo Edukacji Narodowej wskazało priorytety na ten rok. Są to:
1.100 rocznica odzyskania niepodległości – wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów.
2.Wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego. Kształcenie rozwijające samodzielność, kreatywność i innowacyjność uczniów.
3. Kształcenie zawodowe oparte na ścisłej współpracy z pracodawcami. Rozwój doradztwa zawodowego.
4. Rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci.
Będziemy starali się należycie je spełnić. Będę się również starała wprowadzić w życie swoje pomysły, czyli poszerzyć ofertę edukacyjną, wyposażać i remontować klasopracownie, włączyć rodziców we współdecydowanie o ważnych dla szkoły sprawach… Ale przede wszystkim , drodzy uczniowie, chciałabym, abyście szli do szkoły z przyjemnością, bez obaw, z radością, że doświadczycie tu czegoś nowego, rozwiniecie się, nauczycie się radzić sobie w zmieniającym się wciąż świecie.
Oczywiście nie zrobię tego wszystkiego sama. Liczę na Was. Na wsparcie organu prowadzącego, czyli Gminy Gołdap i jej pracowników z p. burmistrzem Tomaszem Luto na czele. Liczę na nauczycieli tej szkoły, którzy zawsze byli bardzo samodzielni i kreatywni i mimo przeciwności ciężko pracowali, aby tę szkołę widać było w gołdapskiej społeczności. Liczę również na was drodzy państwo, na Rodziców. Jest w was ogromny potencjał i zamierzam go wykorzystać. I na koniec: najbardziej liczę na was drogie dzieci i droga młodzieży. To wy swoją pracą i zaangażowaniem z pomocą nas, dorosłych możecie sprawić, że świat stanie przed wami otworem.
Na ten rozpoczynający się rok szkolny wszystkim życzę wiele wytrwałości i sił, aby wszystkie wasze zamierzenia się spełniły."

Po wystąpieniu nastąpiło wręczenie p. Barbarze Girtler dokumentu powierzającego jej stanowisko wicedyrektora szkoły i wręczenie nagród jubileuszowych p. Barbarze Nierwińskiej, p. Małgorzacie Wojciechowskiej - Gutowskiej i p. Agnieszce Podbielskiej. Następnie głos zabrali zaproszeni goście: p. Ewa Bogdanowicz Kordiak, kierownik wydziału oświaty i promocji, ks. Władysław Kleczkowski i p. Marta Buczyńska. Po części oficjalnej wszyscy uczniowie, wychowawcy i rodzice rozeszli się do klas.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Ogłoszenie - obiady

Drukuj

Ogłoszenie

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi informuje,  iż od
05 września 2018r. pełny obiad dla dzieci wynosi 5zł.

Opłaty za obiady dokonuje się na konto szkoły do dnia 15 bieżącego miesiąca.

Jest to termin ostateczny ze względu na dokonanie przez szkołę płatności dla firmy sprzedającej posiłki. Nieopłacenie w terminie skutkuje skreśleniem z listy dożywiania.

Dane do przelewu:

Szkoła Podstawowa nr 2 w Gołdapi   ul. 1- Maja 25, 19-500 Gołdap

PKO BP SA Oddział 1 w Gołdapi

27 1020 4724 0000 3502 0076 0702

Odpisy za obiad uzyskuje się na podstawie zgłoszonej nieobecności ucznia bieżącego dnia
do godz. 8.30 w sekretariacie szkoły  tel. 876150884.

Dyrektor  szkoły

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Krajobrazy Polski na bluzeczkach malowane

Drukuj

Piękno naszej Ojczyzny można przedstawiać na wiele sposobów. W lipcu 2018r. uczestnicy warsztatów uwiecznili je malując na bluzeczkach. Okazało się, że nie trzeba mieć wielkich zdolności plastycznych, ale ważne są chęci i pomysł. Kiedy jednak brakuje weny twórczej, można skorzystać z Internetu lub zasięgnąć rady koleżanki lub kolegi. W trakcie kilkugodzinnych warsztatów dzieci i młodzież z zapałem i w skupieniu tworzyli swoje piękne prace. Młodzi Gołdapianie najbardziej upodobali sobie krajobrazy polskich gór i takich motywów było na bluzeczkach najwięcej.

Zachęcamy wszystkich do  poznawania Polski i przedstawiania cudownych polskich krajobrazów na tkaninach  i  nie tylko.

Warsztaty malowania bluzeczek zorganizowało Stowarzyszenie „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi w ramach projektu  „Pod lasem – o Polsce”.

Projekt „Pod lasem – o Polsce” realizowany jest ze środków Programu „Działaj Lokalnie XI” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, Gminy Gołdap i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Strona 1 z 247