Certyfikat Lepszej Szkoły 2017/2018

Drukuj


Ten certyfikat otrzymaliśmy po raz siódmy

na pewno jako jedyna szkoła podstawowa w Gołdapi i najprawdopodobniej w powiecie. Dlaczego? Realizacja projektu edukacyjnego „Lepsza szkoła” nie jest łatwa.

Trzeba:

  • dobrze zaplanować pracę na języku polskim w roku szkolnym,
  • rzetelnie pracować,
  • być zdyscyplinowanym.

W nowym roku szkolnym znowu przystępujemy do realizacji projektu. Zaczynamy od września testami diagnostycznymi.

Małgorzata Marcinkiewicz
Barbara Girtler

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/18

Drukuj

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego w oddziale przedszkolnym

Drukuj

21 czerwca dzieci w oddziale pożegnały przedszkole. Zaprezentowały montaż słowno-muzyczny o tematyce wakacyjnej, za który odebrały ogromne brawa. Następnie pan dyrektor Stefan Piech w krótkim przemówieniu podziękował rodzicom za współpracę ze szkołą oraz życzył dzieciom udanych wakacji. Wszystkie przedszkolaki z rąk wychowawczyni otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz książeczki, natomiast rodzice otrzymali pisemne podziękowania.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Koordynator Roku… wieści z Miasta bez Elektrośmieci

Drukuj

Pani Alina Oleszczuk znalazła się w gronie wyróżnionych koordynatorów w ramach ogólnopolskiego konkursu ogłaszanego od kilku lat przez portal „Miasto bez elektrośmieci”. Jest to wyróżnienie za roku szkolny 2017/2018.

W tym czasie podczas kierowanej przez nią akcji zebrano ponad 14 ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dodatkową nagrodą jest tablet.

– Całorocznej akcji towarzyszyło mnóstwo konkursów, akcji, agitacji, uśmiechu i radości z działań z elektrogratami i bateriami w tle – mówi Alina Oleszczuk. – O „Dwójce”z przepięknej Gołdapi i jej proekologicznych działaniach znowu słychać w Polsce. Superzbieracze, nasza akcja trwa nadal. „Elektrośmieciuszek” zaprasza również w wakacje. Stale poszerza się nasza lokalna gołdapska ekodrużyna.

http://www.moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl/?p=5594

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Przedszkolaki z przyrodą za pan brat

Drukuj

Ostatni tydzień przed wakacjami upłynął maluchom pod hasłem przyrody i jej ochrony. Najpierw wraz z rodzicami udały się do Centrum Aktywnego Wypoczynku „GWAREK” w Pięknej Górze koło Giżycka. Tam spotkały Ekoludka, który wprowadził je w świat ekologii. Dzieci dowiedziały się, jak zrobić papier czerpany, tworzyły farby z naturalnych składników oraz instrumenty z wykorzystaniem plastikowych butelek i różnych nasion, komponowały składniki do pysznych, zdrowych koktajli. Wiele frajdy miały w czasie pokonywania toru przeszkód komandosów. Na koniec przedszkolaki pokonały złego Pana Smoga rzucając w niego balonami z wodą.

Klasowy Dzień Rodziny był także doskonałą okazją do bliskiego spotkania z przyrodą. Dzieci i rodzice wspólnie poznawali tajniki Puszczy Rominckiej pod czujnym okiem leśnika p. Henryka Bazylewicza – prawdziwej skarbnicy wiedzy przyrodniczej.  Podczas wyprawy maluchy gromadziły „leśne skarby”, z których na pikniku rodzinnym wykonały piękne medale.

Więcej zdjęć do pobrania w paczce 

Wychowawczyni, rodzice i dzieci dziękują bardzo p.Henrykowi Bazylewiczowi za ciekawą lekcję przyrody oraz państwu Ewie i Maciejowi Kordjakom za zorganizowanie miłego pikniku rodzinnego w swoim gospodarstwie agroturystycznym.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Planetobus

Drukuj

8 czerwca odwiedziliśmy PLANETOBUS - mobilne planetarium z Centrum Nauki Kopernik.

Relacja znalazła się w programie „Pytanie na śniadanie”.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Strona 1 z 246