Wycieczka do Fabryki Bombek w Kętrzynie

Drukuj

Uczniowie klasy 4a wybrali się do Kętrzyna, aby zwiedzić manufakturę bombek, zobaczyć jak powstają. Wzięli udział w warsztatach, w których  mogli sami spróbować wydmuchać swoją bombkę, a następnie ją udekorować. Podczas ozdabiania mogli wykazać się kreatywnością.  Każdy uczestnik otrzymał dwie bombki na pamiątkę. Czwartoklasiści zwiedzili muzeum bombek, a pobyt w sali z krainy baśni lodu wprowadził wszystkich w atmosferę  zbliżających się święta Bożego Narodzenia.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Drukuj

„Dla mnie patriotyzm to uczenie Was tego, co jest w życiu ważne, wypełnianie moich obowiązków najlepiej jak potrafię, dbanie o rodzinę, pomaganie ludziom, staranie o to, aby świat wokół był bardziej przyjazny, lepszy. Abyśmy wszyscy mogli w spokoju żyć obok siebie...”.

To słowa zaczerpnięte z przemówienia dyrektor Szkoły Podstawowej nr2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi – pani Anny Budzińskiej, które wygłosiła 9 listopada 2018 r. podczas szkolnych obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się wspólnym obejrzeniem animowanej historii Polski – krótkometrażowego filmu z 2010 roku w reżyserii Tomasza Bagińskiego, przedstawiającego wybrane fakty z historii Polski. Następnie uczniowie klasy VIII b i V b, przygotowani pod kierunkiem p. Anny Budzińskiej i p. Barbary Girtler, zaprezentowali społeczności szkolnej i zaproszonym gościom wzruszający montaż słowno – muzyczny, ukazujący trudną drogę Polski do niepodległości. W trakcie uroczystości został odśpiewany hymn narodowy. Szkoła włączyła się w ten sposób w ogólnopolską akcję śpiewania dla Niepodległej. Wspólne śpiewanie dla Niepodległej dotyczyło też innych zaprezentowanych podczas uroczystości pieśni patriotycznych. Na zakończenie została wykonana piosenka Zbigniewa Wodeckiego „Nauczmy się żyć obok siebie”. Wykonanie tego utworu na pewno długo zostanie w pamięci uczniów i nauczycieli, ponieważ do wspólnego śpiewania przyłączyła się pani dyrektor Anna Budzińska.

W dalszej części uroczystości zostały wręczone nagrody uczestnikom konkursu plastycznego i literackiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum Gminy Gołdap pod hasłem „NIEPODLEGŁA, NIEPOKORNA!” realizowanego w ramach realizacji zadania publicznego: Upowszechnianie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego poprzez organizację wydarzeń kulturalnych, artystycznych, spektakli, konkursów i wystaw finansowanego przez Gminę Gołdap.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Trzymaj formę

Drukuj

Wielu uczniów naszej szkoły bierze aktywny udział w programie "Trzymaj formę". Niektóre chętne dzieci, wykorzystując swoje predyspozycje językowe oraz poświęcając swój czas, wykonały bardzo ciekawe plakaty o tematyce dotyczącej założeń programu. Jak widać, program ten można propagować też w języku obcym np. angielskim. Frajda przy tym niesamowita, bo można przy okazji popisać się nie tylko znajomością słownictwa, ale także talentami artystycznymi. Prace zostały umieszczone w widocznych miejscach na korytarzach szkolnych. A oto przykłady prac w ramach naszego programu. "EAT VEGETABLES AND FRUIT - MAKE YOUR LIFE GOOD!

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Gra terenowa o Niepodległej w lesie Kumiecie

Drukuj

Dla czwartoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi gra terenowa stała się sprawdzianem wiedzy o Polsce.  W dniu 7 listopada 2018r. wyruszyli  oni leśnymi ścieżkami nie do końca wiedząc, co ich czeka. Już na skraju lasu Filip i Mikołaj uświadomili im, jak dawniej zdobywano pożywienie i nauczyli strzelania z łuku. Pierwsza grupa uczniów upolowała kaczkę i 3 sarny.  Na kolejnym stanowisku u Michała i Damiana dzieci rozpoznawały potrawy regionalne za pomocą smaku; były kartacze, oscypki, ogórki kiszone i pierogi. Dalej czekały na nich Wiktoria z Anią oraz  plansza z atrakcjami  turystycznymi.  Maciek z Kacprem przygotowali pytania dotyczące przyrody Polski. W środku lasu wisiała mapa, ale bez napisów. Oliwia, Natalia i Julia czuwały nad właściwym rozmieszczeniem nazw miast i rzek.  Który z sześciu orłów jest naszym godłem? Dzieci musiały wybrać i prawidłowo pomalować  godło Polski na punkcie u Julii i Natalii. Wiele radości miały dzieci rozpoznając królów na banknotach pokazywanych przez Dawida i Mateusza. Czy znacie Hymn Polski? - pytały  Martynka i Natalka. Tak, znamy – odpowiadały dzieci. Aby to sprawdzić otrzymywały do uzupełnienia tekst Hymnu. Starsi uczniowie z klasy VIIa, z wielką cierpliwością tłumaczyli dzieciom każde zadanie, a w razie potrzeby służyli pomocą. Z zebranych przez czwartoklasistów punktów w formie żołędzi i kasztanów powstał napis: Polska.  Po skończonej grze wszyscy uczestnicy upiekli kiełbaski, chlebek i wypili ciepłą herbatkę. Na ręce opiekunów grup, wychowawczyń i rodziców przekazano biało-czerwone flagi, dzieci otrzymały cukierki.

Uczniowie klasy VIIa ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi przygotowali i przeprowadzili grę terenową „Niepodległa, niepokorna” we współpracy ze Stowarzyszeniem „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi w ramach projektu „Pod lasem – o Polsce”.

Projekt „Pod lasem – o Polsce” realizowany jest ze środków Programu „Działaj Lokalnie XI” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, Gminy Gołdap i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Matematyka na zajęciach komputerowych

Drukuj

Na zajęciach komputerowych w klasie szóstej połączyliśmy zabawę w Pivot Animator z ćwiczeniami dzielenia pisemnego. Oto kilka przykładowych prac w wykonaniu Angeliki, Dominiki, Mateusza, Ernesta i Konrada.


Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Dzieciaki z 0 b z książką za pan brat

Drukuj

Książka jest najlepszym przyjacielem człowieka: nie zdradzi, doradzi, zabierze w podróż po rzeczywistych i baśniowych krainach, jest cennym źródłem informacji. A że najwięcej książek można znaleźć w bibliotece, dzieciaki z grupy 0b w październiku uczestniczyły w obchodach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W bibliotece szkolnej  podróżowały „Lokomotywą” Juliana Tuwima. „Kierownikiem pociągu” była oczywiście pani Barbara Zadunajska. Uczestniczyły w Dniu Głośnego Czytania zorganizowanym przez klasę 3 i panią Marzannę Chomiczewską w ramach konkursu dla szkół „SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW”.  Gościliśmy w naszej klasie  panie  z Biblioteki Publicznej w Gołdapi oraz pana Wojciecha Modrzejewskiego i uczestników „Słonecznego Domu”. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Goście przynieśli słodkości :) Dzieci codziennie słuchały (i nadal będą słuchać) czytanych przez wychowawczynię książek dla dzieci. Na koniec Miesiąca odwiedził nas jeszcze jeden gość – babcia Wiktora, pani Janina Pietrewicz. W jej wykonaniu słuchaliśmy wierszy Jana Brzechwy, przygód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół oraz  wiersza „Kto Ty jesteś? Polak mały”. Na koniec spotkania pani Janina, jak to babcia,  obdarowała dzieci słodkościami. Okazuje się, że czytanie książek może być ciekawe, wesołe i bardzo słodkie :)

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Strona 1 z 257