Dzieci z "dwójki" widzą jak segregować śmieci - konkurs Gminy Gołdap rozstrzygnięty w wakacje:)

Drukuj

Trudno było wybrać takie prace, które obejmowały ekologiczne tematy związane z segregacją odpadów, odzyskiwaniem surowców wtórnych i zmianami klimatu. W I etapie konkursu (szkolnym) w SP2 w Gołdapi tymi najpiękniejszymi dziełami okazały się prace trzech dziewczynek z naszej szkoły: Zuzanny Śmigiel z klasy 2,Emilii Zalewskiej z klasy 5 oraz Andżeliki Zajączkowskiej z klasy1.

Z dumą informuję, że praca mojej wychowanki Andżeliki Zajączkowskiej "powędrowała" dalej i w 2 etapie konkursu (powiatowym) znalazła się wśród innych równie pięknych prac z ekologicznym przekazem. Docenili to też organizatorzy. Sądząc po radosnych uśmiechach laureatów oraz  burmistrza Jacka Morzego były to supernagrody i superimpreza:)

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy:)
Laureatom gratulujemy:)

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Drukuj

Rozpoczęcie roku szkolnego w SP2 w Gołdapi tradycyjnie rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego.

Następnie głos zabrała Anna Budzińska:
"Dzień dobry! Nazywam się Anna Budzińska i od 1 września 2018 r. pełnię obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi.
Serdecznie witam gości, nauczycieli, rodziców i wszystkich uczniów tej szkoły. Mam nadzieję, że wakacje pozwoliły wszystkim odpocząć i od dziś z nową energią i pomysłami rozpoczniemy nowy rok szkolny. Czego możemy się po nim spodziewać? Ministerstwo Edukacji Narodowej wskazało priorytety na ten rok. Są to:
1.100 rocznica odzyskania niepodległości – wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów.
2.Wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego. Kształcenie rozwijające samodzielność, kreatywność i innowacyjność uczniów.
3. Kształcenie zawodowe oparte na ścisłej współpracy z pracodawcami. Rozwój doradztwa zawodowego.
4. Rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci.
Będziemy starali się należycie je spełnić. Będę się również starała wprowadzić w życie swoje pomysły, czyli poszerzyć ofertę edukacyjną, wyposażać i remontować klasopracownie, włączyć rodziców we współdecydowanie o ważnych dla szkoły sprawach… Ale przede wszystkim , drodzy uczniowie, chciałabym, abyście szli do szkoły z przyjemnością, bez obaw, z radością, że doświadczycie tu czegoś nowego, rozwiniecie się, nauczycie się radzić sobie w zmieniającym się wciąż świecie.
Oczywiście nie zrobię tego wszystkiego sama. Liczę na Was. Na wsparcie organu prowadzącego, czyli Gminy Gołdap i jej pracowników z p. burmistrzem Tomaszem Luto na czele. Liczę na nauczycieli tej szkoły, którzy zawsze byli bardzo samodzielni i kreatywni i mimo przeciwności ciężko pracowali, aby tę szkołę widać było w gołdapskiej społeczności. Liczę również na was drodzy państwo, na Rodziców. Jest w was ogromny potencjał i zamierzam go wykorzystać. I na koniec: najbardziej liczę na was drogie dzieci i droga młodzieży. To wy swoją pracą i zaangażowaniem z pomocą nas, dorosłych możecie sprawić, że świat stanie przed wami otworem.
Na ten rozpoczynający się rok szkolny wszystkim życzę wiele wytrwałości i sił, aby wszystkie wasze zamierzenia się spełniły."

Po wystąpieniu nastąpiło wręczenie p. Barbarze Girtler dokumentu powierzającego jej stanowisko wicedyrektora szkoły i wręczenie nagród jubileuszowych p. Barbarze Nierwińskiej, p. Małgorzacie Wojciechowskiej - Gutowskiej i p. Agnieszce Podbielskiej. Następnie głos zabrali zaproszeni goście: p. Ewa Bogdanowicz Kordiak, kierownik wydziału oświaty i promocji, ks. Władysław Kleczkowski i p. Marta Buczyńska. Po części oficjalnej wszyscy uczniowie, wychowawcy i rodzice rozeszli się do klas.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Ogłoszenie - obiady

Drukuj

Ogłoszenie

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi informuje,  iż od
05 września 2018r. pełny obiad dla dzieci wynosi 5zł.

Opłaty za obiady dokonuje się na konto szkoły do dnia 15 bieżącego miesiąca.

Jest to termin ostateczny ze względu na dokonanie przez szkołę płatności dla firmy sprzedającej posiłki. Nieopłacenie w terminie skutkuje skreśleniem z listy dożywiania.

Dane do przelewu:

Szkoła Podstawowa nr 2 w Gołdapi   ul. 1- Maja 25, 19-500 Gołdap

PKO BP SA Oddział 1 w Gołdapi

27 1020 4724 0000 3502 0076 0702

Odpisy za obiad uzyskuje się na podstawie zgłoszonej nieobecności ucznia bieżącego dnia
do godz. 8.30 w sekretariacie szkoły  tel. 876150884.

Dyrektor  szkoły

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Krajobrazy Polski na bluzeczkach malowane

Drukuj

Piękno naszej Ojczyzny można przedstawiać na wiele sposobów. W lipcu 2018r. uczestnicy warsztatów uwiecznili je malując na bluzeczkach. Okazało się, że nie trzeba mieć wielkich zdolności plastycznych, ale ważne są chęci i pomysł. Kiedy jednak brakuje weny twórczej, można skorzystać z Internetu lub zasięgnąć rady koleżanki lub kolegi. W trakcie kilkugodzinnych warsztatów dzieci i młodzież z zapałem i w skupieniu tworzyli swoje piękne prace. Młodzi Gołdapianie najbardziej upodobali sobie krajobrazy polskich gór i takich motywów było na bluzeczkach najwięcej.

Zachęcamy wszystkich do  poznawania Polski i przedstawiania cudownych polskich krajobrazów na tkaninach  i  nie tylko.

Warsztaty malowania bluzeczek zorganizowało Stowarzyszenie „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi w ramach projektu  „Pod lasem – o Polsce”.

Projekt „Pod lasem – o Polsce” realizowany jest ze środków Programu „Działaj Lokalnie XI” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, Gminy Gołdap i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Obóz harcerski w Kotlinie Kłodzkiej

Drukuj

Nie był to typowy wakacyjny obóz, jakie pamiętają najstarsi harcerze z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves”. Zlokalizowany na drugim krańcu Polski, na Ziemi Kłodzkiej, przy granicy z Czechami, umożliwił  poznawanie wielu ciekawych miejsc, zwiedzanie, odbywanie wycieczek autokarowych i pieszych wędrówek po górach. Harcerze zakwaterowani w Lewinie Kłodzkim, w uroczym Ośrodku Wypoczynkowym „Maria”, podjęli najpierw  krótkie wędrówki po Wzgórzach Lewińskich, by następnie wyruszyć dalej. Przeciskali się przez płytowe, stare Góry Stołowe w Rezerwacie Błędne Skały oraz zdobyli Szczeliniec, najwyższy szczyt tych gór. Zeszli też głęboko pod ziemię w Kopalni Złota oraz penetrowali zakamarki Jaskini Niedźwiedziej w Masywie Śnieżnika. Deszcz nie przeszkodził obozowiczom w poszukiwaniu złota i kamieni szlachetnych. W Kaplicy Czaszek w Czermnej harcerze w ciszy słuchali historii tego miejsca i zastanawiali się nad kruchością ludzkiego istnienia.  Z przewodnikiem poznawali stolicę Czech. I choć żar lał się z nieba, bacznie słuchali pana Mariusza i jego opowieści o uroczej Pradze. W stolicy województwa dolnośląskiego, harcerze przeszli gruntowną edukację w  Hydropolis na temat wody. Wędrując  zastępami we wrocławskim ZOO, przekonali się, że w ciągu kilku godzin nie da się obejrzeć wszystkich żyjących tam zwierząt. Swoimi doświadczeniami harcerze dzielili się ze sobą wracając z wypraw do Lewina Kłodzkiego. W obozowisku był czas na codzienne powitanie dnia, apele, śpiewanki, nocne warty, zdobywanie sprawności, warsztaty profilaktyczne, zajęcia plastyczne, konkursy, rywalizację sportową i harcerskie ogniska. Na jednym z ognisk gościliśmy właścicieli i pracowników Ośrodka Wypoczynkowego „Maria”. Zastępy zaprezentowały gościom historię i legendy związane z ziemią gołdapską. W upalne dni bardzo dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się zabawy: „obozowy śmigus-dyngus” oraz wodna zjeżdżalnia na łące, zainicjowane przez kadrę: Maćka, Paulinę, Adę, Beatkę. W Kudowie-Zdrój obozowicze korzystali też z kąpieli w Aquaparku. W wartko płynącym przy obozowisku potoku Klikawa, Mikołaj wypatrzył pstrągi, na ścianie domku nocował nietoperz, a w ogródku przy stołówce Maciej dostrzegł wygrzewającego się zaskrońca.  Maciek z Ernestem zrobili  tablicę ogłoszeń, Ola i Karolina zdobyły sprawność szarej lilijki, Julia z Natalką – sprawność łazika, a Kacper, Kasia, Aurelia i Konrad złożyli Przyrzeczenie Harcerskie…  Z pewnością  wiele jeszcze można  przytoczyć przykładów, dla każdego harcerza innych i bardzo ważnych w ich obozowym życiu. Ten obóz pozostanie na długo w pamięci wszystkich harcerzy, którzy w dniach 13-23 lipca 2018r. byli jego uczestnikami. Ich uśmiechnięte twarze i wiele wrażeń to zasługa kadry: Andrzeja, Małgosi, Maćka, Pauliny, Beatki, Ady oraz młodej kadry, zastępowych: Ernesta, Julii, Zosi, Martyny i grajka – Agnieszki.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za opiekę nad harcerzami, za cenne pomysły, śpiewniki  i serce.

Organizatorem obozu było Stowarzyszenie „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi. Pozyskało ono na obóz dofinansowania od Burmistrza Gołdapi, Kuratora Oświaty w Olsztynie oraz z Powiatu Gołdapskiego.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Harcerski biwak i wędrówki na skraju Puszczy Rominckiej

Drukuj

Zabrali namioty, śpiwory, wodę, prowiant, saperkę, siekierkę… oraz dużo dobrego humoru i wyruszyli do Stańczyk. Tam w dniach 23 – 25 czerwca 2018r. harcerze z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves” mieli swój biwak. Dzięki uprzejmości komendanta Hufca ZHP Białystok mogli biwakować w harcerskiej bazie obozowej w Stańczykach. Brak bieżącej wody i prądu nie był dla nich żadną przeszkodą. Harcerze przygotowali swoje miejsce biwakowe wykorzystując umiejętności pionierskie. Pierwszego dnia podziwiali brzeg jeziora Ostrówek podążając ścieżką dydaktyczną „Rechot”, jak też odbyli zwiad nad jeziorem Tobellus. W ciągu następnych dwóch dni wędrowali korzystając z przebiegających nieopodal Stańczyk czerwonych szlaków turystycznych, pieszego na trasie Stańczyki – Golubie oraz rowerowego „Szlaku Rominckich Jeleni”. W Golubiach przeszli ścieżką historyczno-przyrodniczą „Golubie – wieś, której nie ma” odkrywając po dawnych mieszkańcach pozostałości murów, zdziczałe drzewa owocowe, wiadukty kolejowe, pomnik. Trudno było im uwierzyć, że we wsi mieszkało kiedyś nawet ponad 400 ludzi.  Po trudach wędrówek odpoczywali przy ognisku, śpiewali, bawili się i pląsali, gotowali herbatę w kociołku, piekli kiełbaski i słodkie pianki.  Weronika, Wiktoria i Ernest złożyli Przyrzeczenie Harcerskie. Z pewnością będzie to dla nich najważniejszy biwak w ich harcerskim życiu. Druhom i druhnom towarzyszyli opiekunowie, instruktorzy i nauczyciele: pani Maja Zaniewska, pwd. Anna Jaremus-Furtan oraz drużynowa Małgorzata Wojciechowska-Gutowska.

Harcerze wędrowali i poznawali przyrodę oraz historię swojej małej Ojczyzny w ramach projektu „Pod lasem – o Polsce”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi.

Projekt „Pod lasem – o Polsce” realizowany jest ze środków Programu „Działaj Lokalnie XI” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, Gminy Gołdap i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Strona 2 z 247