Jemiołuszki i Kosy z 2a SP2 informują:)

Drukuj

Rozpoczęliśmy dokarmianie w grudniu tuż po opadach pierwszego śniegu i trwamy w tym juz miesiąc. Nowy rok to nowe utrudnienia dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Ale one wiedzą, gdzie przylecieć i zawsze coś im tu wpadnie do dzioba:) Szybko przyzwyczaiły się i przylatują regularnie. Wiedzą, że dyżurujące Jemiołuszki i Kosy z 2a to konsekwentni w działaniach przyjaciele przyrody:)

W drodze do ptasiej stołówki słychać zmarzniętych  Pustobrzuszkowców "ABY DO WIOSNY"
Gdy wracają już jako Pełnobrzuszkowce wtedy śpiewają: "ZIMA WCALE NIE JEST ZŁA"

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Gaszę zło, rozpalam dobro

Drukuj

Projekt "Gaszę zło, rozpalam dobro - dzieci i młodzież na ratunek społecznościom lokalnym w Gminie Gołdap"

realizowany przez Gminę Gołdap dofinansowany ze środków Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020, koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji .

 

W naszej szkole  od września do listopada realizowaliśmy projekt „Gaszę zło, rozpalam dobro”. W ramach projektu przeprowadziliśmy szereg działań:

- 11 września odbyły się praktyczne zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które przygotowywały uczniów do konkursów o powyższej tematyce. Konkursy były przeprowadzone    w dwóch kategoriach – konkurs plastyczny dla uczniów kl.I-IV oraz w formie testu z zakresu udzielania pierwszej pomocy i promocji zdrowia dla kl.V-VII.

Laureaci konkursu plastycznego:
I miejsce – Oliwka Serafin kl.IVa
II miejsce – Anna Konieczny kl.IIa
III miejsce – Alan Siejwa kl.IVb
Wyróżnienie – Wiktor Leszczyński kl.IIIa

Laureaci konkursu teoretycznego:
I miejsce – Kamil Żuk kl.VIIIb
II miejsce – Magdalena Augustynowicz kl.VIIIa
III miejsce – Adam Brodowski kl.VIIIa

- W październiku nasi uczniowie brali udział w warsztatach podnoszących wiedzę z zakresu cyberprzemocy  oraz  w warsztatach z profilaktyki uzależniach. Swoją  pogłębioną wiedzę po udziale  w zajęciach wykorzystali biorąc udział w konkursach, które również były przeprowadzone w dwóch kategoriach ( plastyczny kl I-IV oraz teoretyczny – kl.V-VIII).

Wynki przedstawiają się następująco:

- Konkurs plastyczny  -cyberprzemoc:
I miejsce  - Monika Figurska kl.IV a
II miejsce – Martyna Ziembal kl.IV b
III miejsce – Zofia Stepanik  kl.IVa
Wyróżnienie – Martyna Łyp kl.IVb

- Konkurs teoretyczny:
I miejsce – Adam Brodowski kl.VIII a
II miejsce – Magdalena Augustynowicz kl.VIIIa oraz Jakub Piruta kl.VIIIa

- Konkurs plastyczny „Nie uzależnieniom”:
I miejsce – Monika Figurska kl.IVa
II miejsce – Jakub Banial kl.IVa
III miejsce – Roksana Masianis kl.IVa

- Konkurs teoretyczny:
I miejsce Natalia Fiodorow kl.VIIa
II miejsce Martyna Drażba kl.VIIa
III Julia Misiun kl.VIIa

- W listopadzie uczniowie klasy Vb przygotowali kampanię edukacyjną, skierowaną do osób starszych, dotyczącą niebezpieczeństw związanych z czadem w formie krótkiego przedstawiania. Nasz spot zajął III miejsce wśród szkół podstawowych Gminy Gołdap.

Laureaci konkursów otrzymali nagrody rzeczowe, które zostały wręczone 21 grudnia, podczas szkolnych jasełek. Gratulujemy zwycięzcom.

- Odbyły się również spotkania ze strażakami w ramach Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Dorośli i smyki kochają pierniki

Drukuj

20 grudnia w grupie przedszkolnej 0 a odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Były ciekawostki i legendy o toruńskich piernikach, układanie piernikowych puzzli, taniec „pieczenie pierników” przy muzyce. Nie zabrakło także degustacji toruńskich katarzynek. Potem wszyscy wspólnie – dorośli i dzieci – przygotowywali i ozdabiali pachnące świętami pierniczki.

Dziękuję wszystkim rodzicom oraz babciom przedszkolaków za udział w zajęciach. Szczególne podziękowania kieruję do p. Ali Kacy, która już po raz kolejny nieodpłatnie przygotowała znakomite ciasto na pierniki.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

W świątecznym klimacie

Drukuj

Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu, które zostało pokazane przed przerwą świąteczną przez klasę 0B pod kierunkiem wychowawczyni Heleny Galińskiej. Ich nazwa pochodzi od staropolskiego słowa jasło, które kiedyś oznaczało żłób. W trakcie przedstawienia przypominane są wydarzenia związane z narodzinami Chrystusa. W występie biorą udział postacie opisane w Biblii: Maryja, Józef, malutki Jezus, pasterze, trzej królowie, różne zwierzęta, król Herod, aniołowie. Dzieci świetnie odegrały te role. W czasie jasełek są śpiewane kolędy i pastorałki. Te pierwsze mają charakter religijny i są znane w Polsce już od prawie sześciuset lat. Te drugie to najczęściej wesołe piosenki opowiadające np. o zwyczajach związanych ze świętami.

Przestawienie uświetniło wystąpienie laureatów konkursu „Śpiewamy Kolędy”. Miłym akcentem było podsumowanie innych konkursów, m.in. „Bohater mojej ulubionej książki”, „Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej”, na „Najładniej udekorowaną świątecznie salę lekcyjną”. Uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy. Wszystkim sponsorom - serdecznie dziękujemy!

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Kl. Ib z wizytą w Konsulacie św. Mikołaja

Drukuj

19 grudnia Ib z paniami Teresą Augustynowicz i Barbarą Zadunajską odwiedziła Konsulat św. Mikołaja w Kętrzynie. W tym klimatycznym miejscu można spotkać Mikołaja oraz grupkę zapracowanych elfów. Po ciekawej prezentacji, której dokonał Elf nr1,dzieci uczestniczyły w procesie produkcji bombek. Osobiście je wydmuchiwały, po czym własnoręcznie ozdabiały różnymi technikami. Gdy świeżo pomalowane bombki zażywały cieplnej kąpieli przy piecu, pierwszaki zwiedziły galerię na poddaszu. Panuje tam magiczna atmosfera, którą tworzą setki misternie wykonanych bombek i innych ozdób ułożonych w przepiękne kompozycje. To właśnie tam Mikołaj poczęstował dzieci lizakami. Z zabezpieczonymi na czas podróży bombkami, w świątecznym nastroju Ib wróciła do Gołdapi.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE

Drukuj

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze: główny księgowy.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Strona 2 z 270