Trzymaj formę

Drukuj

Wielu uczniów naszej szkoły bierze aktywny udział w programie "Trzymaj formę". Niektóre chętne dzieci, wykorzystując swoje predyspozycje językowe oraz poświęcając swój czas, wykonały bardzo ciekawe plakaty o tematyce dotyczącej założeń programu. Jak widać, program ten można propagować też w języku obcym np. angielskim. Frajda przy tym niesamowita, bo można przy okazji popisać się nie tylko znajomością słownictwa, ale także talentami artystycznymi. Prace zostały umieszczone w widocznych miejscach na korytarzach szkolnych. A oto przykłady prac w ramach naszego programu. "EAT VEGETABLES AND FRUIT - MAKE YOUR LIFE GOOD!

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Gra terenowa o Niepodległej w lesie Kumiecie

Drukuj

Dla czwartoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi gra terenowa stała się sprawdzianem wiedzy o Polsce.  W dniu 7 listopada 2018r. wyruszyli  oni leśnymi ścieżkami nie do końca wiedząc, co ich czeka. Już na skraju lasu Filip i Mikołaj uświadomili im, jak dawniej zdobywano pożywienie i nauczyli strzelania z łuku. Pierwsza grupa uczniów upolowała kaczkę i 3 sarny.  Na kolejnym stanowisku u Michała i Damiana dzieci rozpoznawały potrawy regionalne za pomocą smaku; były kartacze, oscypki, ogórki kiszone i pierogi. Dalej czekały na nich Wiktoria z Anią oraz  plansza z atrakcjami  turystycznymi.  Maciek z Kacprem przygotowali pytania dotyczące przyrody Polski. W środku lasu wisiała mapa, ale bez napisów. Oliwia, Natalia i Julia czuwały nad właściwym rozmieszczeniem nazw miast i rzek.  Który z sześciu orłów jest naszym godłem? Dzieci musiały wybrać i prawidłowo pomalować  godło Polski na punkcie u Julii i Natalii. Wiele radości miały dzieci rozpoznając królów na banknotach pokazywanych przez Dawida i Mateusza. Czy znacie Hymn Polski? - pytały  Martynka i Natalka. Tak, znamy – odpowiadały dzieci. Aby to sprawdzić otrzymywały do uzupełnienia tekst Hymnu. Starsi uczniowie z klasy VIIa, z wielką cierpliwością tłumaczyli dzieciom każde zadanie, a w razie potrzeby służyli pomocą. Z zebranych przez czwartoklasistów punktów w formie żołędzi i kasztanów powstał napis: Polska.  Po skończonej grze wszyscy uczestnicy upiekli kiełbaski, chlebek i wypili ciepłą herbatkę. Na ręce opiekunów grup, wychowawczyń i rodziców przekazano biało-czerwone flagi, dzieci otrzymały cukierki.

Uczniowie klasy VIIa ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi przygotowali i przeprowadzili grę terenową „Niepodległa, niepokorna” we współpracy ze Stowarzyszeniem „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi w ramach projektu „Pod lasem – o Polsce”.

Projekt „Pod lasem – o Polsce” realizowany jest ze środków Programu „Działaj Lokalnie XI” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, Gminy Gołdap i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Matematyka na zajęciach komputerowych

Drukuj

Na zajęciach komputerowych w klasie szóstej połączyliśmy zabawę w Pivot Animator z ćwiczeniami dzielenia pisemnego. Oto kilka przykładowych prac w wykonaniu Angeliki, Dominiki, Mateusza, Ernesta i Konrada.


Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Dzieciaki z 0 b z książką za pan brat

Drukuj

Książka jest najlepszym przyjacielem człowieka: nie zdradzi, doradzi, zabierze w podróż po rzeczywistych i baśniowych krainach, jest cennym źródłem informacji. A że najwięcej książek można znaleźć w bibliotece, dzieciaki z grupy 0b w październiku uczestniczyły w obchodach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W bibliotece szkolnej  podróżowały „Lokomotywą” Juliana Tuwima. „Kierownikiem pociągu” była oczywiście pani Barbara Zadunajska. Uczestniczyły w Dniu Głośnego Czytania zorganizowanym przez klasę 3 i panią Marzannę Chomiczewską w ramach konkursu dla szkół „SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW”.  Gościliśmy w naszej klasie  panie  z Biblioteki Publicznej w Gołdapi oraz pana Wojciecha Modrzejewskiego i uczestników „Słonecznego Domu”. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Goście przynieśli słodkości :) Dzieci codziennie słuchały (i nadal będą słuchać) czytanych przez wychowawczynię książek dla dzieci. Na koniec Miesiąca odwiedził nas jeszcze jeden gość – babcia Wiktora, pani Janina Pietrewicz. W jej wykonaniu słuchaliśmy wierszy Jana Brzechwy, przygód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół oraz  wiersza „Kto Ty jesteś? Polak mały”. Na koniec spotkania pani Janina, jak to babcia,  obdarowała dzieci słodkościami. Okazuje się, że czytanie książek może być ciekawe, wesołe i bardzo słodkie :)

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

O czym myślałby stół, gdyby myślał?

Drukuj

Na to i inne filozoficzne pytania usłyszały odpowiedź dzieciaki z klas 0 a i 0 b w czasie spotkania z paniami  z Biblioteki Publicznej w Gołdapi oraz panem Wojciechem Modrzejewskim i uczestnikami „Słonecznego Domu”. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Pan Wojtek i pan Staś przeczytali  trzy zabawne wiersze:

„O czym myślałby stół, gdyby myślał?”

„Czy jaskółka potrafi być krową?”

„Co na deser gotują dla króla?”

Dzieciom tak się spodobało, że prosiły o bis. Między wierszami było wspólne filozofowanie na temat kłamstwa. Dziecięca spontaniczność zachwyciła naszych gości, a szczere wyznanie „Kłamałam, że nie kłamałam” na długo zostanie w ich pamięci. Na koniec goście ze „Słonecznego Domu” obdarowali dzieci cukierkami a panie z Biblioteki Publicznej – lizakami i pamiątkowymi magnesami. Zdaniem dzieci, spotkanie trwało zbyt krótko.

Bardzo dziękujemy Paniom z Biblioteki Publicznej w Gołdapi oraz panu Wojciechowi Modrzejewskiemu i uczestnikom „Słonecznego Domu” za bardzo miłe i wesołe spotkanie.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

KONKURS PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

Drukuj

Uwaga!

Ze względów organizacyjnych

I  SZKOLNY  KONKURS  PIOSENKI I PIEŚNI   PATRIOTYCZNEJ ŚPIEWAMY DLA NIEPODLEGŁEJ,

odbędzie się w dniu 16.11.2018 r. (piątek) od godz. 8:55 w sali nr 22.

Klasy    0 - 3                       od  8:55

Klasy     IV – VIII                od 9:50

Rozpoczęcie przesłuchać konkursowych dla klas IV- VIII może ulec nieznacznym przesunięciom czasowym.

organizator Barbara Nierwińska

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Strona 2 z 257