Dorośli i smyki kochają pierniki

Drukuj

20 grudnia w grupie przedszkolnej 0 a odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Były ciekawostki i legendy o toruńskich piernikach, układanie piernikowych puzzli, taniec „pieczenie pierników” przy muzyce. Nie zabrakło także degustacji toruńskich katarzynek. Potem wszyscy wspólnie – dorośli i dzieci – przygotowywali i ozdabiali pachnące świętami pierniczki.

Dziękuję wszystkim rodzicom oraz babciom przedszkolaków za udział w zajęciach. Szczególne podziękowania kieruję do p. Ali Kacy, która już po raz kolejny nieodpłatnie przygotowała znakomite ciasto na pierniki.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

W świątecznym klimacie

Drukuj

Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu, które zostało pokazane przed przerwą świąteczną przez klasę 0B pod kierunkiem wychowawczyni Heleny Galińskiej. Ich nazwa pochodzi od staropolskiego słowa jasło, które kiedyś oznaczało żłób. W trakcie przedstawienia przypominane są wydarzenia związane z narodzinami Chrystusa. W występie biorą udział postacie opisane w Biblii: Maryja, Józef, malutki Jezus, pasterze, trzej królowie, różne zwierzęta, król Herod, aniołowie. Dzieci świetnie odegrały te role. W czasie jasełek są śpiewane kolędy i pastorałki. Te pierwsze mają charakter religijny i są znane w Polsce już od prawie sześciuset lat. Te drugie to najczęściej wesołe piosenki opowiadające np. o zwyczajach związanych ze świętami.

Przestawienie uświetniło wystąpienie laureatów konkursu „Śpiewamy Kolędy”. Miłym akcentem było podsumowanie innych konkursów, m.in. „Bohater mojej ulubionej książki”, „Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej”, na „Najładniej udekorowaną świątecznie salę lekcyjną”. Uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy. Wszystkim sponsorom - serdecznie dziękujemy!

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Kl. Ib z wizytą w Konsulacie św. Mikołaja

Drukuj

19 grudnia Ib z paniami Teresą Augustynowicz i Barbarą Zadunajską odwiedziła Konsulat św. Mikołaja w Kętrzynie. W tym klimatycznym miejscu można spotkać Mikołaja oraz grupkę zapracowanych elfów. Po ciekawej prezentacji, której dokonał Elf nr1,dzieci uczestniczyły w procesie produkcji bombek. Osobiście je wydmuchiwały, po czym własnoręcznie ozdabiały różnymi technikami. Gdy świeżo pomalowane bombki zażywały cieplnej kąpieli przy piecu, pierwszaki zwiedziły galerię na poddaszu. Panuje tam magiczna atmosfera, którą tworzą setki misternie wykonanych bombek i innych ozdób ułożonych w przepiękne kompozycje. To właśnie tam Mikołaj poczęstował dzieci lizakami. Z zabezpieczonymi na czas podróży bombkami, w świątecznym nastroju Ib wróciła do Gołdapi.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE

Drukuj

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze: główny księgowy.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

INFORMACJA O NIEROZSTRZYGNIĘCIU NABORU NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE

Drukuj

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi informuje o nierozstrzygnięciu naboru na wolne stanowisko urzędnicze: główny księgowy.

Uzasadnienie:
W określonym naborze na w/w wolne stanowisko urzędnicze główny księgowy w terminie składania aplikacji nie wpłynęły żadne oferty.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Wspomagamy misjonarzy na Madagaskarze

Drukuj

RAZEM NA ŚWIĘTA

Jak wiemy 17 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy z przeróżnymi wypiekami świątecznymi i pięknymi ozdobami. W tym roku postanowiliśmy część uzyskanej kwoty przekazać misjonarzom Kamilianom pracującym na Madagaskarze. Podczas tegorocznych rekolekcji adwentowych poznaliśmy ojca Jerzego Wilka, który opowiadał nam o bardzo trudnej sytuacji materialnej mieszkających tam ludzi. Szczególnie poruszył nas los dzieci, które zamiast uczyć się od najmłodszych lat muszą ciężko pracować. Stąd nasz pomysł na daną akcję. Na konto misjonarzy przelaliśmy kwotę 320 zł.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Strona 2 z 270