ROZŚPIEWANA SZKOŁA

Drukuj

Dzisiaj Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego była „majowo” rozśpiewana, dlatego że przed nami piękny miesiąc – maj. Tak piękny jak nasza ojczyzna. To z nią kojarzą się  pierwsze dni tego miesiąca: Święto Pracy, Polskiej Flagi i Konstytucji 3 maja. Z dziejami naszej ojczyzny i jej mieszkańców wiążą się także symbole narodowe.

Aby powstało nasze państwo, rozwijało się, potrzebny był wysiłek wielu pokoleń.

Dzisiaj klasy włożyły również nieco trudu, aby z dumą i radością, bez zerkania do tekstu, zaśpiewać pieśni patriotyczne, które ukazywały piękno naszego kraju, a także bohaterstwo Polaków. Warto podkreślić, że atrakcją uroczystości było wykonanie przez klasę IIIa „Poloneza 3 Maja”, ale pieśni współczesnej, jak również pokazanie polskiego tańca narodowego – poloneza. Oto dzisiejszy repertuar i jego wykonawcy:

 1. „Mazurek Dąbrowskiego” - wszyscy
 2. „Polska flaga” -  klasa IV a i IV b
 3. „Polskie ABC”  -  klasa II
 4. „Płynie Wisła,  płynie” – grupa O
 5. „Jesteśmy Polką i Polakiem”  - klasa I a
 6. „Mazurek 3 Maja” – klasa VI b i VII a
 7. „Polonez 3 Maja;  pieśń historyczna”    -  klasa VII a
 8. „Polonez 3 Maja – pieśń współczesna” – klasa III a
 9. „Przybyli ułani” -   grupa 0
 10. „Szara piechota” -  klasa V
 11. „Marsz Pierwszej Brygady’ – klasa  VI a
 12. „Pamięć w nas” -  klasa VII b i VII a
 13. „Kocham Cię Polsko!”  – klasa III b

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przygotowali dzieci do szkolnej uroczystości. Ogromne podziękowania kierujemy do wychowawców świetlicy za wykonanie dekoracji.

Barbara Nierwińska, Małgorzata Marcinkiewicz

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg