ROZŚPIEWANA SZKOŁA

Dzisiaj Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego była „majowo” rozśpiewana, dlatego że przed nami piękny miesiąc – maj. Tak piękny jak nasza ojczyzna. To z nią kojarzą się  pierwsze dni tego miesiąca: Święto Pracy, Polskiej Flagi i Konstytucji 3 maja. Z dziejami naszej ojczyzny i jej mieszkańców wiążą się także symbole narodowe.

Aby powstało nasze państwo, rozwijało się, potrzebny był wysiłek wielu pokoleń.

Dzisiaj klasy włożyły również nieco trudu, aby z dumą i radością, bez zerkania do tekstu, zaśpiewać pieśni patriotyczne, które ukazywały piękno naszego kraju, a także bohaterstwo Polaków. Warto podkreślić, że atrakcją uroczystości było wykonanie przez klasę IIIa „Poloneza 3 Maja”, ale pieśni współczesnej, jak również pokazanie polskiego tańca narodowego – poloneza. Oto dzisiejszy repertuar i jego wykonawcy:

1. „Mazurek Dąbrowskiego” - wszyscy
  2. „Polska flaga” -  klasa IV a i IV b
  3. „Polskie ABC”  -  klasa II
  4. „Płynie Wisła,  płynie” – grupa O
  5. „Jesteśmy Polką i Polakiem”  - klasa I a
  6. „Mazurek 3 Maja” – klasa VI b i VII a
  7. „Polonez 3 Maja;  pieśń historyczna”    -  klasa VII a
  8. „Polonez 3 Maja – pieśń współczesna” – klasa III a
  9. „Przybyli ułani” -   grupa 0
  10. „Szara piechota” -  klasa V
  11. „Marsz Pierwszej Brygady’ – klasa  VI a
  12. „Pamięć w nas” -  klasa VII b i VII a
  13. „Kocham Cię Polsko!”  – klasa III b

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przygotowali dzieci do szkolnej uroczystości. Ogromne podziękowania kierujemy do wychowawców świetlicy za wykonanie dekoracji.

Barbara Nierwińska, Małgorzata Marcinkiewicz