Tak blisko... Przyjaciele Przyrody z 1a polecają:)

Drukuj

Wigry...
Nowoczesne Muzeum Wigier w Starym Folwarku  w atrakcyjny sposób prezentuje życie w jeziorze Wigry.
Ciekawa stała wystawa zachęca do ekologicznej wyprawy w głębiny jeziora, a w nich spotkanie z różnymi gatunkami malutkich i ogromnych stworzeń. Cudownie poczuć było tajemniczą otchłań wodną i wirujące w niej zwierzęta rośliny, zauważyć zmieniające się barwy ... Przepiękne zaaranżowane sale oddają klimat świata nadwodnego, a w nim ptaki, rośliny zwierzęta... Peryskop przybliża odwiedzającym świat przybrzeżny między innymi: torfowe podłoże, żeremia, tamy bobrowe... Fajnie usłyszeć odgłosy ptaków zwierząt, poczuć wiatr i ciszę...

Co słonko widziało? Czy krasnoludki są na świecie? O czym ptaszek śpiewa? Na takie pytania szukaliśmy odpowiedzi w Muzeum Marii Konopnickiej w Suwałkach. Zabawy, opowiadania, gry, teatr, ogród przybliżyły nam beztroskie dzieciństwo małej Marysi w Suwałkach.

W odwiedzanych miejscach multimedia, ekrany dotykowe, przyciski, ciekawe eksponaty, zagadki, doświadczenia, obserwacje  itp ... Jednym zdaniem: Wszystko to czego zawsze poszukujemy:)

Nie zobaczylibyśmy tych cudownych miejsc  bez naszych darczyńców, bo jednak wszystko kosztuje, wszystko wymaga czasu, organizacji, zwłaszcza takie nietypowe lekcje poza murami szkoły.

DZIĘKUJEMY
Gołdapskiemu Stowarzyszeniu Honorowych Dawców Krwi i panu Marcinowi Białousowi oraz Fundacji Piskorz. Panu Walentemu Stracha z firmy przewozowej Dudi Bus.
Dziękujemy za opiekę Paniom: Beacie Omilianowicz (mama Kamila), Marzannie Konieczny (mama Ani) oraz naszej wychowawczyni Alinie Oleszczuk.
Wróciliśmy cało, szczęśliwie prosto w ramiona stęsknionych rodziców:)

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg