Innowacyjne zajęcia w naszej szkole

Dnia 22 października uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka J. Piłsudskiego wzięli udział w innowacyjnych zajęciach edukacyjnych z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości.

Podczas nich wszyscy uczniowie założyli na głowy gogle VR i… przenieśli się do świata wirtualnej rzeczywistości. Widzieli dookoła siebie realistyczne obrazy i mogli w całości skupić na nich swoją uwagę. W podróży po wulkanach towarzyszyła dzieciom wykwalifikowana osoba. Patronat nad tymi zajęciami objął Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku.

Podczas zajęć o wulkanach poruszone zostały następujące zagadnienia:

• Jakie rodzaje wulkanów istnieją?
  • Dlaczego wulkan wybucha?
  • Jakie kolory może mieć magma?
  • Co pięty mają wspólnego z wulkanami?
  • Jak duża może być erupcja wulkanu?
  • Jakie pozytywne konsekwencje dla życia i zdrowia człowieka ma wybuch wulkanu?
  • Gdzie w Polsce występują wulkany?
  • Czym jest komora magmowa, bomba wulkaniczna i lawina piroklastyczna?

Nie zabrakło terminów naukowych.

Zajęcia wywarły na uczniach wielkie wrażenie. Były dowodem na to, że są różne sposoby uczenia się.