Wyniki konkursu na "Najładniejszy różaniec"

Drukuj

„Różaniec jest modlitwą prostą i skutecznie służącą temu, by stawać się z Maryją uczniem Jezusa Chrystusa”

Jan Paweł II

Aby słowa papieża nie poszły w zapomnienie, w  naszej szkole uczniowie wzięli udział w konkursie różańcowym.

W  październiku 2018 r. został ogłoszony dla uczniów naszej szkoły konkurs na wykonanie ,,Najpiękniejszego Różańca". Celem konkursu było zainteresowanie dzieci modlitwą różańcową, przypomnienie jak piękną modlitwą jest modlitwa różańcowa i jednocześnie zachęcenie dzieci do częstego jej odmawiania.

Konkurs polegał na przygotowaniu przez uczniów różańców z dowolnego materiału. Do 24 października uczniowie klas od I do V mogli przynosić wykonane przez siebie lub przy pomocy rodziców różańce. Konkurs  cieszył się dużą popularnością wśród uczniów. Konkurs polegał na oryginalności pomysłu, dokładności wykonania, estetyki i treści zawartej w wykonanym dziele. Na konkurs wpłynęło 25 prac. Przy ich tworzeniu dzieci wykazały się ogromną pomysłowością. Uczniowie do wykonania różańca wykorzystali najróżniejsze materiały. Były różańce z  jarzębiny, żołędzi, kasztanów, fasoli, ziela angielskiego, fistaszków, modeliny, koronki, quillingu, pomponików, najprzeróżniejszych koralików, makaronu, orzechów i itp. Komisja, która oceniała prace uczniów miała nie lada problem. Wszystkie różańce były piękne i pomysłowe. Można powiedzieć, że każdy różaniec to prawdziwe dzieło sztuki.

Wyniki konkursu:

I  miejsce -     Alan Wojtanis kl. IV a

II  miejsce -    Ania Zalewska I b,    Paweł Figurski kl. IV a

III  miejsce - Mikołaj Łaguna kl. IV a

Wyróżnienia:

Monika Figurska   kl. IV a

Gabrysia Kochanowska  kl. I b

Milena Buczyńska  kl. II

Konrad Makowiecki  kl. I b

Zuzanna Bolewska  kl. III

Każde dziecko biorące udział w konkursie otrzymało drobny upominek. Wykonane różańce zostały wystawione w szkole - w salce katechetycznej.

kat. Anna Putra

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg