Październik 2018 – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Drukuj

Od 1999 r. październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem święta jest propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej oraz podnoszenie poziomu czytelnictwa.

W naszej szkole przez cały październik trwała akcja czytelnicza Wielkie Czytanie w SP nr 2. Uczniowie wielu klas razem z wychowawcami zapraszali gości, którzy prezentowali swoje ulubione lektury z dzieciństwa i rozmawiali z młodzieżą o ich preferencjach czytelniczych.

Od  2 do 5 października 2018 r. w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia czytelnicze dla maluchów świetlicowych z klas I-III  pt. Polska moja Ojczyzna. Na podstawie tekstów i ilustracji zamieszczonych w książkach popularnonaukowych dzieci poznawały początki naszego państwa.

Dzieci z grupy sześciolatków, które odwiedziły bibliotekę w październiku, bawiły się wesoło, podróżując Lokomotywą pana Tuwima.

W tym miesiącu odwiedzili bibliotekę uczniowie klas pierwszych. Na zajęciach czytelniczych poznawali zasady zachowania się w bibliotece i poszanowania książki, rozwiązywali zagadki związane z utworami dla dzieci, słuchali wierszy J. Brzechwy.

Wielkie Czytanie w naszej szkole na pewno przyczyni do większego zainteresowania literaturą wśród uczniów, bo przecież, jak mówi hasło tegorocznych obchodów październikowego święta bibliotek szkolnych,  „Książka to przyszłość”.

Wszystkim zaangażowanym w akcję: gościom, nauczycielom, dzieciom i młodzieży serdecznie dziękuję.

Rodzicom polecam artykuł na temat korzyści wypływających z czytania dzieciom oraz raport BN nad stanem czytelnictwa w Polsce w 2017 roku. Publikacje są zamieszczone na stronie internetowej szkoły w zakładce „Do poczytania rodzicom”.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg