Konkursy przyrodnicze na etapie szkolnym

Drukuj

Za nami już dwa konkursy przyrodnicze, w których wzięli udział uczniowie klas V – VII z naszej szkoły.

9 października 2018r. odbyły się eliminacje szkolne do konkursu „Młody Strażnik Parku”. Z ośmiu uczniów wyłoniono 3 laureatów, którzy  5 grudnia br. w Żytkiejmach będą rywalizowali z uczniami z powiatu gołdapskiego w Konkursie Wiedzy „Młody Strażnik Parku 2018. Chronimy płazy”. Będziemy trzymać kciuki za Katarzynę Wasilewską z kl. Va, Adama Twardowskiego i Kacpra Lutyńskiego z kl. VI.

19 października troje uczniów z klasy VIIa  (Martyna Drażbo, Mikołaj Markowski, Natalia Bitel) wzięło udział w etapie szkolnym Mazurskiej Olimpiady Ekologicznej Szkół Podstawowych Regionu Wielkich Jezior Mazurskich. O zakwalifikowaniu ich do etapu wojewódzkiego zadecyduje łączna suma punktów z testu i wykonanej przez nich indywidualnej pracy.

Przed nami jeszcze jeden konkurs w szkole – „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Chętnych uczniów z klas siódmych i ósmych zapraszam do udziału w nim 16 listopada.

Wszystkim naszym uczniom  życzę wytrwałości w pracy i sukcesów na konkursach!

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg