Dzieciaki z 0 b z książką za pan brat

Drukuj

Książka jest najlepszym przyjacielem człowieka: nie zdradzi, doradzi, zabierze w podróż po rzeczywistych i baśniowych krainach, jest cennym źródłem informacji. A że najwięcej książek można znaleźć w bibliotece, dzieciaki z grupy 0b w październiku uczestniczyły w obchodach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W bibliotece szkolnej  podróżowały „Lokomotywą” Juliana Tuwima. „Kierownikiem pociągu” była oczywiście pani Barbara Zadunajska. Uczestniczyły w Dniu Głośnego Czytania zorganizowanym przez klasę 3 i panią Marzannę Chomiczewską w ramach konkursu dla szkół „SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW”.  Gościliśmy w naszej klasie  panie  z Biblioteki Publicznej w Gołdapi oraz pana Wojciecha Modrzejewskiego i uczestników „Słonecznego Domu”. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Goście przynieśli słodkości :) Dzieci codziennie słuchały (i nadal będą słuchać) czytanych przez wychowawczynię książek dla dzieci. Na koniec Miesiąca odwiedził nas jeszcze jeden gość – babcia Wiktora, pani Janina Pietrewicz. W jej wykonaniu słuchaliśmy wierszy Jana Brzechwy, przygód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół oraz  wiersza „Kto Ty jesteś? Polak mały”. Na koniec spotkania pani Janina, jak to babcia,  obdarowała dzieci słodkościami. Okazuje się, że czytanie książek może być ciekawe, wesołe i bardzo słodkie :)

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg