Gaszę zło, rozpalam dobro

Drukuj

Projekt "Gaszę zło, rozpalam dobro - dzieci i młodzież na ratunek społecznościom lokalnym w Gminie Gołdap"

realizowany przez Gminę Gołdap dofinansowany ze środków Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020, koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji .

 

W naszej szkole  od września do listopada realizowaliśmy projekt „Gaszę zło, rozpalam dobro”. W ramach projektu przeprowadziliśmy szereg działań:

- 11 września odbyły się praktyczne zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które przygotowywały uczniów do konkursów o powyższej tematyce. Konkursy były przeprowadzone    w dwóch kategoriach – konkurs plastyczny dla uczniów kl.I-IV oraz w formie testu z zakresu udzielania pierwszej pomocy i promocji zdrowia dla kl.V-VII.

Laureaci konkursu plastycznego:
I miejsce – Oliwka Serafin kl.IVa
II miejsce – Anna Konieczny kl.IIa
III miejsce – Alan Siejwa kl.IVb
Wyróżnienie – Wiktor Leszczyński kl.IIIa

Laureaci konkursu teoretycznego:
I miejsce – Kamil Żuk kl.VIIIb
II miejsce – Magdalena Augustynowicz kl.VIIIa
III miejsce – Adam Brodowski kl.VIIIa

- W październiku nasi uczniowie brali udział w warsztatach podnoszących wiedzę z zakresu cyberprzemocy  oraz  w warsztatach z profilaktyki uzależniach. Swoją  pogłębioną wiedzę po udziale  w zajęciach wykorzystali biorąc udział w konkursach, które również były przeprowadzone w dwóch kategoriach ( plastyczny kl I-IV oraz teoretyczny – kl.V-VIII).

Wynki przedstawiają się następująco:

- Konkurs plastyczny  -cyberprzemoc:
I miejsce  - Monika Figurska kl.IV a
II miejsce – Martyna Ziembal kl.IV b
III miejsce – Zofia Stepanik  kl.IVa
Wyróżnienie – Martyna Łyp kl.IVb

- Konkurs teoretyczny:
I miejsce – Adam Brodowski kl.VIII a
II miejsce – Magdalena Augustynowicz kl.VIIIa oraz Jakub Piruta kl.VIIIa

- Konkurs plastyczny „Nie uzależnieniom”:
I miejsce – Monika Figurska kl.IVa
II miejsce – Jakub Banial kl.IVa
III miejsce – Roksana Masianis kl.IVa

- Konkurs teoretyczny:
I miejsce Natalia Fiodorow kl.VIIa
II miejsce Martyna Drażba kl.VIIa
III Julia Misiun kl.VIIa

- W listopadzie uczniowie klasy Vb przygotowali kampanię edukacyjną, skierowaną do osób starszych, dotyczącą niebezpieczeństw związanych z czadem w formie krótkiego przedstawiania. Nasz spot zajął III miejsce wśród szkół podstawowych Gminy Gołdap.

Laureaci konkursów otrzymali nagrody rzeczowe, które zostały wręczone 21 grudnia, podczas szkolnych jasełek. Gratulujemy zwycięzcom.

- Odbyły się również spotkania ze strażakami w ramach Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg