Ratujemy i uczymy ratować z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Drukuj

Nasza szkoła uczestniczy w programie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy "Ratujemy i uczymy ratować". Uczniowie przez 3 kolejne lata uczą się elementarnych zasad udzielania pierwszej pomocy. Oprócz zajęć z osobami, które uczestniczyły w szkoleniach organizowanych przez WOŚP,  dzieci mają okazję m.in. zobaczyć pokazy ratownictwa przygotowane przez strażaków, ćwiczą resuscytację krążeniowo – oddechową na fantomach. Otrzymują specjalne podręczniki jako podsumowanie i utrwalenie zdobytych umiejętności. W piątek "kurs" ukończyło 36 uczniów.

Każdy trzecioklasista potrafi:

  • zachować bezpieczeństwo własne,
  • sprawdzić przytomność poszkodowanego,
  • wezwać pomoc,
  • sprawdzić oddech,
  • ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej,
  • przeprowadzić resuscytację krążeniowo  oddechową.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg