Bezpieczne wakacje

WAKACJE

Jak bezpiecznie spędzić wakacje przypominał 26 czerwca na spotkaniu z dziećmi dzielnicowy mł. asp. Krzysztof Żukowski. Policjant po raz kolejny omówił zasady zachowania w domu, na drodze i nad wodą.

Będąc nad wodą, pamiętaj:

• Korzystaj tylko z kąpielisk strzeżonych,
  • Jeżeli pod Twoją opieką znajdują się małe dzieci, ani na chwilę nie spuszczaj ich z oczu,
  • Po długim leżeniu na słońcu nie zanurzaj się gwałtownie w wodzie - rób to stopniowo, aby uniknąć wstrząsu termicznego,
  • Nie skacz do płytkiej wody oraz do zbiorników o niezbadanym dnie - taki skok może zakończyć się urazem kręgosłupa i nieodwracalnym kalectwem.
Zasady wzywania pomocy
W pierwszej kolejności poproś kogoś dorosłego o pomoc. Jeżeli jesteś sam, zadzwoń natychmiast, wybierając jeden z numerów:

Numery Alarmowe
997 - Policja
998 - Straż Pożarna
999 - Pogotowie Ratunkowe
112 - Ogólnoeuropejski numer alarmowy
601 100 100 - WOPR

Postaraj się mówić spokojnie. Powiedz:

GDZIE? – Gdzie doszło do zdarzenia (ulica, nr domu, nr mieszkania, charakterystyczne punkty okolicy)
CO? – Co się stało (określ stan i liczbę osób poszkodowanych)
KTO? – Kto wzywa pomocy (podaj imię, nazwisko, adres, nr telefonu)

Pamiętaj: NIE ODKŁADAJ PIERWSZY SŁUCHAWKI!

Na zakończenie spotkania pan dyrektor Stefan Piech rozdał uczniom elemeny odblaskowe, które poprawiają widoczność pieszego po zmroku i w złych warunkach atmosferycznych.

BAWCIE SIĘ BEZPIECZNIE
DO ZOBACZENIA ZA DWA MIESIĄCE