Harcerski start - wrzesień 2005

Wzięliśmy udział w Harcerskim Starcie czyli rozpoczęciu roku harcerskiego 2005/2006 (sprzątanie terenu przy Gimnazjum nr1, bieg patrolowy, poznawanie Gołdapi, ognisko z obrzędami harcerskimi).

Biwak - wrzesień 2005

We wrześniu 2005r został zorganizowany 3-dniowy biwak drużyny, na którym dzieci brały udział w sprzątaniu lasu Kumiecie, odbyły wędrówkę na trasie Gołdap – Tatarska Góra – Zamkowa Góra – Piękna Góra – Gołdap. Dzięki spotkaniu z Mieczysławem Ratasiewiczem  poznały dzieje Tatarskiej Góry i Zamkowej Góry oraz florę i faunę torfowiska.

Rajd zimowy - grudzień 2005

Zimowy rajd „Śladami Jaćwingów”, w którym uczestniczyły dwa zastępy (15 osób), był sprawdzianem  wytrwałości  i  umiejętności posługiwania się kompasem i mapą w terenie, jak też zapoznał uczestników z okresem średniowiecza i  kulturą bardów. Na rajdzie, chociaż byliśmy jedyną drużyną harcerską wśród harcerzy starszych, zajęliśmy II miejsce i w nagrodę otrzymaliśmy śpiwór.

Dzień Myśli Braterskiej - luty 2006

23 lutego w Gimnazjum odbyło się spotkanie wszystkich harcerzy z Hufca Gołdap z okazji rocznicy urodzin Baden Powella – twórcy scoutingu.

Wycieczka - marzec 2006

Dzięki rodzicom harcerze odbyli wycieczkę do fabryki łodzi w specjalnej strefie ekonomicznej.

Konkurs Recytatorski - kwiecień 2006

10 kwietnia 2006 w Gimnazjum odbył się Hufcowy Konkurs Recytatorski: „Strofy o Ojczyźnie. Harcerze z naszej drużyny zajęli na nim 3 pierwsze miejsca w swojej kategorii wiekowej: Angelika Jasionowska, Piotr Budziński, Monika Prześniak.

Festiwal piosenki - maj 2006

20 maja 2006 w Domu Kultury odbył się II Hufcowy Festiwal Piosenki Harcerskiej. Indywidualnie Kamil Gutowski zdobył I miejsce, a zespół – II miejsce i nagrodę rzeczową – karimatę i śpiewnik.

Rajd wiosenny - czerwiec 2006

W dniach 2-4 czerwca 2006 na trasie Gołdap – Botkuny - Gołdap odbył się Wiosenny Rajd „Jelenie w terenie. Patrole zajęły II miejsce i III miejsce i otrzymały nagrody rzeczowe: śpiwór, karimatę, piłkę.

Biwak - czerwiec 2006

W dniach 23-25 czerwca został zorganizowany 3-dniowy biwak drużyny w Puszczy Rominckiej w okolicy Żytkiejm. Jego celem było szkolenie harcerzy w zakresie pionierki, samarytanki, terenoznawstwa oraz poznawanie przyrody Puszczy i pracy leśnika.

Współpracujemy z leśnikami - 2005/2006

Podjęliśmy współpracę z Nadleśnictwem Gołdap. Wspólnie zorganizowaliśmy konkurs „Jak najwięcej pokarmu dla zwierząt”  i akcję dokarmiania zwierząt leśnych zimą. Leśnik Agnieszka Nikitin pomogła nam w złożeniu karmy w lesie Kumiecie i pokazała tropy zwierząt. Wspólnie z Panią Agnieszką oraz leśniczym Henrykiem Bazylewiczem poznajemy i sprzątamy las. Dzięki Panu Henrykowi mogliśmy przebywać w środku Puszczy Rominckiej niedaleko jego leśniczówki.

Projekt „Placyk czysty, buzie roześmiane” - 2006

Realizowaliśmy zadania zawarte w projekcie: „Placyk czysty, buzie roześmiane”, tzn. organizowaliśmy zabawy dzieciom, sprzątaliśmy śmieci, grabiliśmy, kosiliśmy trawę, malowaliśmy płot, postawiliśmy tablicę z regulaminem i nazwą placyku („Szyszkolandia”), przyczyniliśmy się do ustawienia koszy na śmieci na terenie placu zabaw. Nasze systematyczne działania trwały od lutego do czerwca i zwróciły uwagę władz odpowiedzialnych za oczyszczanie miasta, jak i ludności osiedla „Pod Lasem” na problem tego placu.