Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Drodzy Uczniowie

Pierwszy dzwonek już za nami. Czeka nas kolejny rok zdobywania wiedzy, poszukiwań i dociekań.

Szczególnie serdecznie witamy wszystkie dzieci, które  po raz pierwszy przekroczyły próg naszej szkoły. Cieszymy się, że jesteście z nami. Życzymy Wam dużo sukcesów, radości i uśmiechu na co dzień. Oby nasza szkoła była dla Was drugim domem, w którym spotkacie miłych kolegów i koleżanki oraz wspaniałych nauczycieli.

Pozostałym uczniom życzymy dużo wiary w siebie i swoje możliwości, pogody ducha, dużo zapału do wytężonej pracy oraz sukcesów w nauce.

Szanowni pedagodzy! Przed nami kolejny rok szkolny, kolejne obowiązki i zadania. Niech każdy dzień przynosi Wam radość, jak najmniej stresu i rozczarowań, dużo zapału i optymizmu.

Drodzy Rodzice! Bez Waszego udziału nasze wysiłki nie miałyby najmniejszego sensu. We współczesnej szkole rola rodziców jest ogromna, Wasza pomoc niezbędna. Dlatego życzymy Wam pociechy i dumy z Waszych dzieci, żywimy też nadzieję, że nasze wspólne działania przyniosą oczekiwane efekty.

A zatem... czas wracać do szkolnych ławek.

Nowy rok szkolny 2011/2012 przywitało dziś 55 przedszkolaków, 212 uczniów klas I-VI skupionych w 14 oddziałach,  23 członków kadry pedagogicznej oraz 10 pracowników administracji i obsługi .

Wspólnie zadbajmy o to byśmy wszyscy dotarli do celu i poczuli radość z dobrze wykonanego zadania!

Powodzenia!

ZATAŃCZ Z KLASĄ

Olimpijska Szkółka Tańca i Dobrych Manier to nie tylko poprawa aktywności dzieci, nauka współistnienia w grupie, ale przede wszystkim doskonałe źródło poznania dobrych manier i zabawy poprzez naukę tańca. Prowadząc zajęcia taneczne z dziećmi chcemy, nie tylko rozbudzać w Nich zamiłowanie do tańca i ruchu w dźwiękach dynamicznej muzyki, ale również pragniemy rozwijać poczucie koleżeństwa i kształtować pozytywne cechy charakteru -mówią organizatorzy pokazu tanecznego w naszej szkole .

Zatańczyli pierwszoklasiści, drugoklasiści, starszaki-trzeciaki i oczywiście przedszkolaki.

Dzień Weterana

8 września 2011 r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi odbyły się obchody Dnia Kombatanta. Oprawę artystyczną wieczoru przygotowały dzieci i młodzież naszej szkoły wraz ze swoimi opiekunami: Małgorzatą Marcinkiewicz i Barbarą Nierwińską. Wzruszająca deklamacja oraz ujmujące wykonanie pieśni patriotycznych przywołały wspomnienia u weteranów wojny, a wszystkim słuchaczom kolejny raz uświadomiły ogrom i wartość poświęcenia walczących. Dyrektor szkoły – Stefan Piech przedstawił  rys historyczny wspominanych wydarzeń oraz przypomniał udział Polaków w bitwach II wojny światowej. Wypowiedzi towarzyszyła prezentacja archiwalnych zdjęć pozyskanych z Narodowego Archiwum Cyfrowego.

Dziękuję portalom goldap.info oraz goldap.org.pl za udostępnienie materiałów z uroczystości.

"DWÓJECZKA" Sprząta LAS KUMIECIE

Lasy to zielone płuca świata - nie tylko wytwarzają tlen i redukują poziom dwutlenku węgla, ale także są doskonałym filtrem dla zanieczyszczeń powietrza. Ich zwarte systemy korzeniowe ochraniają glebę i zatrzymują w niej ogromne ilości wody, która jest równocześnie oczyszczana ze szkodliwych związków. Lasy magazynując wodę, ograniczają ryzyko występowania powodzi oraz łagodzą klimat. Znana jest również ich funkcja lecznicza - czyste powietrze jest doskonałą terapią dla osób mających problemy ze zdrowiem.

Sam fakt przebywania w lesie poprawia nasz nastrój, samopoczucie oraz dostarcza energii.

My to doskonale wiemy
i KUMIECIE szanujemy.
Do lasu poszliśmy
i wszystkie śmieci z niego wynieśliśmy.
Były tu wiadra i butelki,
stare krzesło, fotel
sznurek, lina
i pierzyna.
Las czystością znowu świeci
dumni są Leśnicy
cieszą się Dzieci.

Zebrano 140 dużych i 120 małych worków  różnego rodzaju śmieci. Misja zakończyła się wspólnym ogniskiem przy leśniczówce.

Relacje z akcji zamieściły portale GOLDAP.INFO i goldap.wm.pl.

CZARY, MARY! -PRZYJACIELE PRZYRODY Z IIIA PIEKARZAMI !

26 września wybraliśmy się  do piekarni Kaja w Gołdapi. Wszystko zapowiadało się zwyczajnie. Wyobraźcie sobie co nam się przydarzyło !!!!!!!!!!!
Gdy tylko zobaczyliśmy maszyny i urządzenia, które służą do wyrobu ciasta zamieniliśmy się w piekarzy. Sami wykonywaliśmy kolejne czynności: wsypywaliśmy, odbieraliśmy, porównywaliśmy, mieszaliśmy, ważyliśmy, soliliśmy, wyrabialiśmy, wałkowaliśmy, wyciskaliśmy  itp. Nad nami czuwali dwaj piekarze w bieli. Po tych wszystkich działaniach stała się znowu dziwna rzecz z naszych małych rączek w tajemniczy sposób wyskakiwały rogale, chałki, chlebki i wiele innych smakołyków. W piekarni wcale nie było przerw, a my nie czuliśmy się zmęczeni. Wypieki wyszły doskonale. Były pachnące, ciepłe i smaczne. Wielu z nas chciałoby w przyszłości pracować w takiej piekarni, gdzie wszyscy są mili, cierpliwi i przyjaźni. Moglibyśmy jeszcze  bardzo długo opisywać nasze wrażenia. Na szczęście mamy zdjęcia i one opowiedzą dokładnie co dziś przeżyliśmy.

Dziękujemy właścicielce piekarni "KAJA" pani Agnieszcze Kobza za możliwość zorganizowania wycieczki.
Panom: Tomaszowi Szczęsnemu i Pawłowi Bołkuniewiczowi za ciekawą praktyczną lekcję i oczywiście za przyjazną ciepłą atmosferę.