UZYSKALIŚMY WAŻNY CERTYFIKAT

Drukuj


LEPSZA SZKOŁA
to projekt edukacyjny, który w dotychczasowych edycjach zgromadził ponad 33 tys. nauczycieli i 2 mln uczniów.

Nasza szkoła przystąpiła do niego cztery lata temu, w roku szkolnym 2012/2013. Opiera się on na pracy z podręcznikami, programem nauczania Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego. Realizujemy go  z języka polskiego.

Główne cele projektu to:

  • badanie efektywności nauczania,
  • rozwijanie integracji międzyprzedmiotowej,
  • przygotowanie uczniów do udziału w sprawdzianie zewnętrznym,
  • podnoszenie efektywności kształcenia i uczenia się.

Uczestnictwo w owym projekcie wymaga od nauczyciela i ucznia ogromnego zaangażowania i zdyscyplinowania.  Prawie co dwa miesiące  nauczyciel drukuje sprawdziany dla poszczególnych klas (pobiera je ze strony:  www.gwo.pl), przeprowadza je w narzuconym przez program terminie, a następnie sprawdza rzetelnie według otrzymanego standaryzowanego klucza. Kiedy to zrobi,  wprowadza wyniki każdego ucznia i każdego zadania z testu do specjalnego programu. Wpisanie ich po terminie albo brak udziału w danym teście skutkuje odpadnięciem z programu. Gdy  już wszyscy uczestnicy wprowadzą wyniki swoich uczniów (wydawnictwo podaje dokładny termin), nauczyciele otrzymują drogą elektroniczną raporty z poszczególnych klas i zadań testowych. Daje to  możliwość porównania nie tylko wyników swoich klas, ale i osiągnięć uczniów z województw oraz Polski.  Realizacja projektu wpływa na zwiększenie efektywności nauczania i uczenia się, podnosi poziom kształcenia, stwarza uczniom możliwości nieustannego rozwijania się i dążenia do sukcesu.

Nauczyciel na zajęciach  omawia wraz z uczniami zagadnienia testowe, wykazuje mocne i słabe strony  umiejętności. Wraz z uczniami wie, co jest sukcesem, a nad czym trzeba popracować.

Uczniowie korzystający z podręczników GWO i uczestniczący w  programie mogą korzystać z materiałów dostępnych na stronie http://www.gwo.pl. Zapraszamy!

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

LEPSZA SZKOŁA

Drukuj

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Szkoła Humanitarna

Drukuj

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Szkoła Odkrywców Talentów

Drukuj

Rok szkolny 2010/2011 został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Rokiem Odkrywania Talentów.   Wymiernym efektem tej inicjatywy miało być  stworzenie na stronie internetowej Ministerstwa (www.roktalentow.men.gov.pl) ogólnopolskiej mapy szkolnych i pozaszkolnych miejsc odkrywania talentów, promującej instytucje i organizacje wspierające uzdolnienia dzieci i młodzieży. Umieszczenie na tej mapie jest  ściśle związane z przyznaniem tytułu „Miejsce Odkrywania Talentów" lub „Szkoła Odkrywców Talentów” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej Katarzyny Hall. Po konsultacji z Dyrekcją i dzięki pracy i pomocy nauczycieli wypełniłam wniosek kwalifikacyjny, gdzie przedstawiłam nasze działania i ich efekty.

Pragnę dziś ogłosić, że od wczoraj nasza szkoła znajduje się na ogólnopolskiej mapie Szkół Odkrywców Talentów i nosi zaszczytny tytuł Szkoła Odkrywców Talentów.

mgr Anna Budzińska

Gołdap, 22 VI 2011r.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Uczniowie z klasą

Drukuj

W roku szkolnym 2007/2008 uczniowie naszej szkoły po raz drugi przystąpili do ogólnopolskiego programu
„Uczniowie z klasą”

Tym razem do programu przystąpiły trzy zespoły. Wszystkie działały w obszarze „Jestem twórcą”


Katarzyna Waraksa, Emilka Jurewicz i Kacper Kołakowski z kl. IIIb realizowali projekt dotyczący sporządzenia kroniki klasowej od klasy pierwszej, aż po trzecią: zebranie zdjęć, opis wydarzeń, spotkań, przedstawień. Będzie to wspaniała pamiątka dla uczniów kończących ten etap edukacji.
http://www.blogi.szkolazklasa.pl/?blog=2590
Ich opiekunem była p. Anna Budzińska, szkolny koordynator programu.

Kuba Zajkowski z kl.VIb wpadł na pomysł, aby  przygotować prezentację multimedialną, swoistą kronikę dokumentującą  sześcioletni pobyt klasy w szkole. Każdy uczeń otrzymał  prezentację w dniu zakończenia roku szkolnego. Mamy nadzieję, że będzie stanowiła ona fantastyczną pamiątkę.
http://www.blogi.szkolazklasa.pl/?blog=3448

Estera Szułczyńska, Magda Mrozowska i Wiola Kowalska z kl.VIb stworzyły album tradycji Wielkanocnych gdyż uważały, że Wielkanoc jest bardzo interesującym świętem. W albumie umieściły tradycje z całej Polski dotyczące Wielkanocy , zdjęcia, obrazki itp. Album przeznaczyły dla szkolnej biblioteki. Zorganizowały konkurs dotyczący wiedzy o Wielkanocy a także kiermasz pocztówek wielkanocnych, które same wykonały. Pieniążki z kiermaszu przeznaczyły na nagrody do konkursu wiedzy o Wielkanocy.
http://www.blogi.szkolazklasa.pl/?blog=3449
Opiekunką obu blogów klasy VI b była p. Barbara Girtler.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy uzyskania tytułu Uczeń z klasą,
a ich opiekunom dziękujemy.


Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Strona 3 z 3