Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

Dzień Weterana

„Dla tych, którzy zginęli
rażeni pociskiem wroga,
którzy szli z pieśnią do walki
nie wiedząc, co to jest trwoga”.

Dnia 08.09.2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Dnia Kombatanta – przedstawili żołnierzom – weteranom, władzom miasta, powiatu i przybyłym gościom montaż słowno – muzyczny upamiętniający wydarzenia z II wojny światowej. Wśród występujących były dziewczynki z kl. IIIb, IVb, Va i Vb oraz VI. Zmierzyły się one z niełatwą poezją okresu wojny i okupacji. Poza tym wspólnie wykonały utwory: „Witaj, Zosieńko” oraz „Tu właśnie jest moja Ojczyzna”. Agnieszka Gutowska zaśpiewała piosenki: „Niebieską chusteczkę” i „Z rozkazu serca”. Występ został wzbogacony oryginalnymi wojskowymi komunikatami, odtworzonymi z dawnych nagrań.
Ogromnie dziękujemy za współpracę Kamilowi Gutowskiemu - absolwentowi naszej szkoły, który wykonał utwór B. Okudżawy „Buty”. Wielkie podziękowania kierujemy w stronę wszystkich rodziców, którzy zadbali o przygotowanie dzieci do występu.

Cezary Barwicki, Barbara Nierwińska, Małgorzata Marcinkiewicz

Fot. Agnieszka Zdancewicz

Relacje z uroczystości także na portalach: goldap.org.pl, GOŁDAP.INFO oraz Z Bliska.

To już 20. „Sprzątanie Świata”! –Przyjaciele Przyrody informują

W tym roku wspólnie "Odkrywamy Czystą Polskę"!

Pod takim hasłem rusza tegoroczna, akcja „Sprzątanie Świata – Polska”.
4 października 2013 roku Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi
i Nadleśnictwo Gołdap   sprząta las Kumiecie  - zbiórka przy szkole godzina 8.30.
(Przyjacielu Przyrody , przygotuj chleb  i kiełbaskę.Napoje ,rękawice ,worki  zapewni nadleśnictwo)

Nasze działania już ruszyły!
* Tym razem pragniemy zachęcić Was do zorganizowania  działań z zakresu edukacji odpadowej, bo to ona właśnie jest w Polsce w tej chwili koniecznie potrzebna. Nowy system gospodarki odpadami komunalnymi nie zadziała, jeśli jego uczestnicy, czyli my wszyscy, nie będziemy wiedzieli dlaczego ważne jest, aby prawidłowo postępować z odpadami i – co jeszcze ważniejsze - co zrobić, by było ich jak najmniej.
* Prowadzimy systematyczne obserwacje najbliższego terenu

* Uczestniczymy w programie „Nasze miasto bez elektrośmieci”.-

Wkrótce  nowe informacje

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNYCH DZIAŁAŃ

Va na ścieżce edukacyjnej „Rechot”

W dniu 11 września  2013 r. uczniowie klasy Va wyruszyli do Puszczy Rominckiej w okolicę Galwieć. Swą przygodę rozpoczęli od ogniska   przy leśniczówce Jędrzejów.  Przed wymarszem nad jezioro Ostrówek uczniowie zorientowali mapy i zaznaczyli na nich trasę. Podczas wędrówki po drewnianej kładce nad jeziorem  poznali  płazy występujące w Polsce, ich budowę, życie, zagrożenia i formy ochrony. Mogli też na własne oczy zobaczyć niektóre gatunki żab, ropuch, ślimaków  w ich naturalnym środowisku. Z wieży widokowej oglądali wczesnojesienny krajobraz  Puszczy i niewielkiego jeziorka. W drodze powrotnej dzieci pozbierały śmieci w okolicy ścieżki „Rechot”.
Przewodnikiem po ścieżce edukacyjnej był leśniczy Artur  Wiszowaty, a w opiece nad dziećmi pomogli rodzice:  pani Stepanik i pan Czubaszek. Dziękujemy!

Zachęcamy wszystkich do wypraw pieszych i rowerowych po Puszczy Rominckiej,  do  obcowania z przyrodą, podziwiania  pięknych krajobrazów, odkrywania tajemnic puszczy.

Spotkanie z policjantką

Dzisiaj mieliśmy okazję spotkać się z policjantką z Powiatowej Komendy Policji w Gołdapi asp. Martą Andruczyk. Gość przekazał  nam informacje o bezpiecznym zachowaniu na drodze w szkole i w domu. Pani Marta Andruczyk wręczyła nam woreczki z odblaskami i przyznała, że do naszej szkoły przychodzi zawsze z ogromną przyjemnością. Dyrektor szkoły Stefan Piech był z nas dumny.

Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę z gołdapską policją.

Uczniowie, przedszkolaki  i opiekunowie z SP nr 2