Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Drukuj

Fot. Agnieszka Zdancewicz

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Pamięć w nas…

Drukuj

Dzisiaj, 06 września 2014r., wystąpiliśmy w Domu Kultury w Gołdapi. Przygotowaliśmy akademię z okazji Dnia Weterana.

Teksty ułożyła, wybrała pani Małgorzata Marcinkiewicz. Muzyką zajęła się pani Barbara Nierwińska, a kroniki wojenne zmontował pan Cezary Barwicki.

Utwory recytowały, śpiewały następujące osoby: Agnieszka Gutowska, Anna Tabiś, Angelika Rozmysłowska, Klaudia Juszkiewicz, Zofia Sidor, Julia Czubaszek, Karolina Bolewska, Anna Dziekońska, Julia Oszkinis, Emily Stepanik, Natalia Tylenda, Zuzanna Rawinis, Oliwia Bagińska, Julia Bagińska, Julia Konieczny, Natalia Tabiś.

Występ udał się, a dowodem na to były liczne brawa i osobiste podziękowania ze strony widzów. Jesteśmy bardzo zadowoleni

Ogromnie dziękujemy absolwentkom, Agnieszce Gutowskiej i Ani Tabiś, że z chęcią wyraziły zgodę na udział w akademii. Współpraca z nimi była dla nas przyjemnością. Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy poświęcili swój czas, zatroszczyli się o dowiezienie dzieci.

Fot. Andrzej Nierwiński

Relacje z uroczystości na portalach: goldap.org.pl, GOŁDAP.INFO, Z Bliska

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

W zamian za elektrośmieci sprzęt sportowy - Przyjaciele Przyrody informują:)

Drukuj

Elektrośmieci to zużyty, popsuty, już nieużywany sprzęt działający kiedyś na prąd lub baterie, np. pralki, lodówki, miksery, telewizory, komputery czy świetlówki.
W ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci" w szkole prowadzone są działania edukacyjne dotyczące korzyści oraz niebezpieczeństw wynikających z porzucania elektrośmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych i równocześnie  całoroczna zbiórka tych właśnie odpadów.
Podsumowaniem ubiegłorocznych działań jest PACZKA-NIESPODZIANKA  ze sprzętem sportowym, który powędrował do klas nauczania początkowego i świetlicy szkolnej :)

Przypominamy ,że nasza AKCJA GOŁDAP MIASTEM BEZ ELEKTROŚMIECI w roku szkolnym 2014/2015 właśnie ruszyła pełną parą:)

Sprzęt można przynieść do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi.
Sala nr 8p każdego dnia (oprócz sobót i niedziel) w godzinach 8.00-17.00.

Czekamy, przyjdź!
Pomóż szkole zdobyć cenne nagrody.
Pomóż Ziemi oczyścić się z elektrośmieci.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

„Turysto! Szanuj Środowisko!”- Przyjaciele Przyrody informują:)

Drukuj

Pod takim właśnie hasłem odbyła się  wspólna  akcja" Sprzątania świata – Polska" Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi i Nadleśnictwa Gołdap. Tym razem  zachęcaliśmy do refleksji nad wpływem na środowisko w czasie wypoczynku, w czasie pobytu na łonie przyrody. Zastanawialiśmy się w jaki sposób oddziałujemy na przyrodę podczas wędrówki górskim szlakiem, podczas spaceru po lesie Kumiecie czy rejsu żaglówką po jeziorze? Co każdy z nas może zrobić, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko? Jak możemy ograniczyć tworzenie odpadów? Dlaczego warto prowadzić ich selektywną zbiórką?............................

W zamian  za szybkie  posprzątanie  usłyszeliśmy cichutkie leśne
DZIĘ- DZIĘ -KUJE -KUJE-JE- JE .................!

Turysto Szanuj Środowisko, usłyszysz to piękne wołanie lasu tak samo jak my:)

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Z przyrodą pożegnać lato...:) Przyjaciele Przyrody informują:)

Drukuj

Gołdapska "Dwójka" znalazła się w gronie 10 placówek wyróżnionych przez Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej FOWJM w Giżycku za wieloletnią działalność  w zakresie prowadzonej edukacji ekologicznej wśród dzieci, młodzieży oraz społeczności lokalnej i regionalnej.

22 września 2014 roku  uczestniczyliśmy  w  rejsie dydaktycznym  po Jeziorze Niegocin. Podczas "wodnej lekcji " rozmawialiśmy  na temat walorów przyrodniczych i krajobrazowych Regionu Wielkich Jezior Mazurskich, uczestniczyliśmy w quizie wiedzy o Regionie WJM ,otrzymaliśmy nagrody i niespodzianki.

Pełni zapału do dalszej pracy na rzecz przyrody powróciliśmy do Gołdapi.

Dziękujemy:)

nauczycielki: Alina Oleszczuk, Małgorzata Wojciechowska -Gutowska, Agnieszka Podbielska
wyróżnieni uczniowie z  klas: IVa ,Va ,Vb, VIa ,VIb

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Strona 1 z 24