Rozpoczęcie roku szkolnego

O godz. 9.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły spotkali się nauczyciele, uczniowie i rodzice.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego wszystkich powitał dyrektor szkoły, p. S. Piech. Życzył udanego roku szkolnego, obfitującego w sukcesy. Do tych życzeń dołączył się gość, zastępca burmistrza, p. J. Morzy.  Ponadto dyrektor szkoły podkreślił, iż pełny rozwój dziecka jest wynikiem współpracy rodziców z nauczycielami. Potem przyszedł czas na spotkanie uczniów z wychowawcami. Przekazali oni najważniejsze informacje dotyczące organizacji tego roku szkolnego.

Jutro drugi dzień roku szkolnego 2015/2016☺

Wycieczka

Historię Czerwonego Kapturka znają wszyscy. Dziś uczniowie naszej szkoły wraz z p. Anną Budzińską, p. Barbarą Girtler i p. Anną Chalecką wybrali się do Suwalskiego Ośrodka Kultury, aby zobaczyć tę historię kolejny raz. Miało być znajomo i oczywiście, ale okazało się, że takiej wersji, jak ta Łomżyńskiego Teatru Lalek (goszczącego w SOK), jednak jeszcze nie widzieliśmy! Był śpiew, taniec, dużo kolorów i poczucia humoru. Przede wszystkim zaskoczyła nas skromność dekoracji, która później okazała się jednak atutem. Kreatywność aktorów sprawiła, że w krótkim czasie z przedmiotów codziennego użytku tworzyli postaci występujące w spektaklu. Trudno opisać to słowami. Trzeba to zobaczyć! Po spektaklu usłyszeliśmy krótki wykład na temat możliwości wykorzystania przedmiotów w twórczy sposób. Zapomniałam dodać, że przed spektaklem widzowie mieli możliwość pokazania na scenie próbki swoich możliwości wokalnych i recytatorskich. Kilku naszych uczniów, dzięki swoim występom, otrzymało dyplomy „Młodego aktora”.

Zdjęcia ze spektaklu zapożyczone ze strony http://soksuwalki.eu/czerwony-kapturek-w-roztanczonej-i-rozspiewanej-wersji-nie-tylko-dla-najmlodszych/

Historię Czerwonego Kapturka znają wszyscy. Dziś uczniowie naszej szkoły wraz z p.Anną Budzińską, p. Barbarą Girtler i p.Anną Chalecką wybrali się do Suwalskiego Ośrodka Kultury, aby zobaczyć tę historię kolejny raz. Miało być znajomo i oczywiście, ale okazało się, że takiej wersji, jak ta Łomżyńskiego Teatru Lalek (goszczącego w SOK), jednak jeszcze nie widzieliśmy! Był śpiew, taniec, dużo kolorów i poczucia humoru. Przede wszystkim zaskoczyła nas skromność dekoracji, która później okazała się jednak atutem. Kreatywność aktorów sprawiła, że w krótkim czasie z przedmiotów codziennego użytku tworzyli postaci występujące w spektaklu. Trudno opisać to słowami. Trzeba to zobaczyć! Po spektaklu usłyszeliśmy krótki wykład na temat możliwości wykorzystania przedmiotów w twórczy sposób. Zapomniałam dodać, że przed spektaklem widzowie mieli możliwość pokazania na scenie próbki swoich możliwości wokalnych i recytatorskich. Kilku naszych uczniów, dzięki swoim występom, otrzymało dyplomy „Młodego aktora”.

Odrobina świeżości dla Ciebie Ziemio… - Przyjaciele Przyrody z Dwójki informują☺

Już po raz 22. we wrześniu spotkaliśmy się, żeby zrobić coś dobrego dla Ziemi.

Tegoroczne Sprzątanie Świata przebiegało pod ogólnym hasłem „Wyprawa Poprawa”.

Zebraliśmy ponad 50 worków śmieci. Wędrowaliśmy drogami, ścieżkami, polami, lasem aby zebrać porzucone, pozostawione przez „kogoś” butelki, puszki, druty, worki foliowe, a nawet części mechaniczne w postaci wielkiego bębna od pralki.

Wzbudziliśmy zainteresowanie mieszkańców oraz turystów. Miło wędrować przez czysty las.
Kolejna lekcja ekologiczna dostarczyła nam mnóstwa wrażeń.

„Sprzątanie Świata - Polska” = razem możemy więcej!
Zapraszamy mieszkańców i turystów do czystego lasu.

Nadleśnictwo  Gołdap
Przyjaciele Przyrody SP nr 2 w Gołdapi

Tak blisko … - Przyjaciele Przyrody z IIa i IIIa informują

Pogoda w Jabramowie była wymarzona. Bawiliśmy się wesoło, konkursy z ziemniakami, owocami, warzywami rozśmieszały nawet największych smutasów. Ciasta i orzeszki pani Reni Święckiej były wyśmienite.

Zobaczyliśmy ogromne maszyny rolnicze służące rolnikowi w jego codziennej pracy. Duże wrażenie zrobiła też na nas obora z cielakami i krowami, które w tym gospodarstwie są hodowane. Z bliska  przyglądaliśmy się zwierzętom, głaskaliśmy je i z zainteresowaniem wysłuchaliśmy ciekawostek na ich temat.
Wszyscy wróciliśmy do szkoły bardzo zmęczeni, ale zadowoleni.

Dziękujemy Państwu Reginie i Krzysztofowi  Święckim z Jabramowa za ciekawą lekcję i miłe niezapomniane wrażenia  na świeżym powietrzu.

Klasa IIa i IIIa wraz z Rodzicami
wychowawczynie Alina Oleszczuk I Marzanna Chomiczewska

SKO to jest to!

Witajcie! Rozpoczynamy kolejny rok przygody z SKO. W tym roku stawiamy na Waszą przedsiębiorczość i liczymy, że wielu z Was zechce oszczędzać w SKO na swoje marzenia. Polecamy szczególnie konto w Internecie, gdzie oprócz możliwości sprawdzenia jego stanu, możecie również brać udział w konkursach, zakładać skarbonki, zdobywać informacje i nagrody. Jednym słowem dobrze się bawić. Po informacje możecie zgłosić się do p. Ewy Pastuszka lub p. Anny Budzińskiej. Wczoraj  wiedzę na temat zakładania kont i oszczędzania zdobyli Rodzice uczniów klasy IIb, a dzisiaj uczniowie tej klasy. Czytali książkę o „Przygodach Kuby Pieniążka i żyrafy Lokatki”, rozwiązywali krzyżówki. Na koniec nauczyli się piosenki „SKO- to jest to!” Zapraszamy do wspólnej przygody. Niebawem ogłosimy pierwszy konkurs! Nagrody czekają!

P.S. Oczywiście możecie również zakładać tradycyjne książeczki u p. Ewy Pastuszka, bez konieczności zakładania konta internetowego. Najważniejsze, żeby oszczędzać!

Tutaj możecie poznać Kubę Pieniążka i żyrafę Lokatkę: