Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Drukuj

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Pamiętamy o kombatantach…

Drukuj

Kiedy kombatanci poprosili nas o współpracę nad uczczeniem ich święta, nie odmówiliśmy, mimo niesamowicie krótkiego terminu na przygotowanie.

Nie zawiedliśmy.  Dzisiaj, 06.09.2016r., przedstawiliśmy w Domu Kultury prezentację multimedialną wzbogaconą utworami poetyckimi recytowanymi przez uczniów klasy VIa: Adama Brodowskiego, Gabrysię Bielską i Magdę Augustynowicz. Teksty dobrała p. Małgorzata Marcinkiewicz. Prezentację przygotował p. Cezary Barwicki. Całą uroczystość prowadził dyrektor szkoły, p. Stefan Piech. Na szczególną uwagę zasługują wykonywane w niej piosenki przez uczniów naszej szkoły, doskonale przygotowanych przez p.  Barbarę Nierwińską i p. Annę Budzińską. Utwory te zostały wybrane z akademii patriotycznych przygotowywanych dla lokalnej społeczności. Większość wykonawców to dzisiaj absolwenci naszej szkoły. A zatem oprócz wzbudzenia refleksji nad wydarzeniami historycznymi goście mieli możliwość przyjrzenia się pracy naszej szkoły pod kątem kształtowania postawy patriotycznej.

Warto podkreślić, że akademie z okazji Święta Niepodległości przygotowujemy od 2005 roku, a z kombatantami pracujemy od 2011r.


Fot. GOLDAP.INFO

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

LAS i SZKOŁA POD LASEM ZAPRASZA..."

Drukuj

15 września wyruszyliśmy  już  po raz 23 na  Sprzątanie Świata 2016.
Tegoroczna akcja  przebiegała pod hasłem „Podaj dalej... drugie życie odpadów"

Oprócz społeczności uczniowskiej i przedszkolnej z naszej szkoły dołączyli do nas przedszkolacy z punktu przedszkolnego "Nibylandia" i uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy "Słoneczny Dom" w Gołdapi. Nad całą akcją jak zawsze czuwali  przyjaciele z Nadleśnictwa Gołdap, którzy zebrali pozostawione w widocznych miejscach worki z odpadami.
Ekologiczne patrole z "dwójki" zdały raport Nadleśnictwu Gołdap:

LAS JEST CZYSTY.ZAPRASZAMY NA WĘDRÓWKI, SPACERY, GRZYBOBRANIE, BIEGANIE...

Przy okazji Sprzątania Świata  zapełniły się  roślinami szkolne parapety, rozpoczynając w ten sposób kolejną coroczną akcję 2016- "Rośliny na każdym szkolnym parapecie" .
Również szkolny magazynek z elektrośmieciami powoli zapełnia się. Fajnie, że o hasłach tegorocznego " Sprzątania Polska"  pamiętali mieszkańcy miasta i okolic. Do szkolnej ekodrużyny dołączyli kolejni goście.

Gołdap jest miastem bez elektrośmieci. Pamiętajcie, że nasza akcja trwa przez okrągły rok .
Nie wiesz co zrobić ze starym sprzętem elektronicznym?
Przynieść go do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi. 
Sala nr 8p każdego dnia (oprócz sobót i niedziel) w godzinach 8.00-17.00.
Czekamy!
Pomóż szkole zdobyć cenne nagrody.

"Podaj  dalej, Podaruj drugie życie odpadom.... "

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Opowiem i narysuję Ci bajkę

Drukuj

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kieruj się rozsądkiem” Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi przy współpracy z Biblioteką Publiczną w Gołdapi zorganizowała dwa konkursy – plastyczny i literacki. Konkurs literacki był adresowany do osób dorosłych. Należało napisać bajkę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Potem bajki laureatów konkursu literackiego były czytane uczniom szkół podstawowych z terenu powiatu gołdapskiego i nie tylko. Dzieci wykonywały ilustracje do bajek. Efektem obu konkursów jest piękna i kolorowa publikacja książkowa „Opowiem i narysuję Ci bajkę”. 14 września w sali OHP odbyła się uroczysta promocja książki i rozdanie nagród laureatom obu konkursów. Książki otrzymały wszystkie dzieci, których prace wpłynęły na konkurs. Każde z nich odnalazło w książce swój rysunek. Po części oficjalnej pod przewodnictwem sierż. Bobra najmłodsi piekli kiełbaski przy ognisku, uczestniczyli w  różnych zabawach i konkursach. O rozbudzanie uśmiechów na twarzach dbał również  klaun. Było bardzo miło i wesoło.

Z naszej szkoły w uroczystości wzięli udział uczniowie klas I i IIb. Nagrodę za III m. w konkursie plastycznym otrzymała Gabrysia Piwowar, a za wyróżniania Amelka Sidor i Krystian Brzozowski. Gratulujemy!!!

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Ależ to była jazda… - Przyjaciele Przyrody z IIIa informują

Drukuj

Jesienne słońce sprzyja organizowaniu różnych wycieczek krajobrazowych. Jak na Przyjaciół Przyrody z III a przystało wybraliśmy się Somanin do gospodarstwa państwa Marioli i Huberta Serafinów (rodzice Filipa z IIIa i Oliwki z IIa) .

Program wycieczki został zorganizowany w formie dobrej zabawy i przygotowany w taki sposób, aby uczył samodzielności i sposobów poradzenia sobie w różnych  sytuacjach. Uczyliśmy się samodzielności i pracy zespołowej. Podziwialiśmy zwierzęta hodowlane, poznawaliśmy maszyny rolnicze, pomogliśmy w zbiorze ziemniaków.
Kiełbaski upieczone na ogniu były wyśmienite, a ciasta pani Marioli przepyszne.
Uwielbiamy nasze zielone lekcje.

Ależ to była jazda…, popatrzcie sami:)

Dziękujemy;
paniom Paulinie Romanowskiej i Annie Jurczyk za opiekę,
panu Grzegorzowi Śliwińskiemu za bezpieczne dowiezienie nas do Somanin,
Państwu Marioli i Hubertowi Serafinom za ciepłe, serdeczne przyjęcie i wspaniałą lekcję przyrody:)

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Strona 1 z 32