Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Dzień Weterana

„Gdzie żołnierzy naszych kwiat? Tych sprzed laty (...)
Gdzie żołnierze z tamtych lat? Tam gdzie w polu krzyża znak...”

15 września 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi uczcili Dzień Weterana oddając hołd obrońcom ojczyzny i tym wszystkim, którzy walcząc o Polskę zginęli na polach bitew.

Kamila Jurewicz, Julia Metelska, Monika Oleksy, Julia Chalecka, Nikola Trzcińska z klasy IVb oraz Natalia Kaca, Wiktoria Łyp, Wiktoria Sawczuk, Marta Stepanik, Weronika Zajączkowska, Zuzanna Żelazko i Kamil Żuk z klasy VIIb, w Domu Kultury w Gołdapi, zaprezentowali weteranom, gościom z Gruzji, władzom  i mieszkańcom miasta i powiatu wzruszający i skłaniający do refleksji montaż słowno-muzyczny. Występ uczniów poprzedziła projekcja filmu „Wybuch II wojny światowej. Atak na Polskę 1939-1945”. Słowo wstępne wygłosił dyrektor szkoły p.Stefan Piech. Nad przygotowaniem uczniów czuwały: p.Barbara Girtler i p.Anna Budzińska.

Obchody Dnia Weterana stały się tradycją szkoły.

NIE MA ŚMIECI – SĄ SUROWCE

Po raz 24 zaprosiliśmy do lasu Kumiecie. Tym razem Ogólnopolska Akcja "Sprzątanie Świata 2017" odbyła się pod hasłem "Nie ma śmieci są surowce".

Wszystkim przyświecał ten sam cel :"pozbierać odpady i zostawić las jeszcze piękniejszy niż go zastaliśmy "

Trzeba przyznać ,że frekwencja jak zawsze dopisała. Na sprzątanie zjawili się uczniowie i przedszkolacy  z SP2 Gołdap, Punkt Przedszkolny "Nibylandia", Środowiskowy Dom Samopomocy "Słoneczny Dom" w Gołdapi ,wielu mieszkańców osiedla  oraz nasi przyjaciele  Nadleśnictwo Gołdap .

Pamiątkowy fotoreportaż pokazuje, superlekcję przyrody, ekologii oraz integracji. Radość z cudownej akcji widać na naszych twarzach. Popatrzcie tylko:)

Las dziękuje,

dziękuje,

dziękuje,..uje,...uje....

Z wizytą w piekarni

We wtorek 19 września klasa IIIb była na wycieczce w Piekarni  PSS Społem w Gołdapi. Dzięki bardzo miłym i sympatycznym pracownikom Piekarni dowiedzieliśmy się, jak i z czego powstaje chleb, pyszne bułeczki i ciasta. Dzieci najbardziej zdziwiła informacja, że piekarze pracują w nocy, byśmy mogli jeść na śniadanie świeże bułeczki. Ta wiadomość spowodowała zdecydowane zmniejszenie liczby chętnych do wykonywania tego zawodu. Na koniec zostaliśmy poczęstowani słodkimi ciastkami. To była jedna z najsmaczniejszych i najbardziej pachnących wypraw.

rozsądny kierowca + uważny przechodzień = bezpieczna droga do szkoły

Dzisiaj naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji i Placówki Straży Granicznej w Gołdapi. Uczniowie przypomnieli podstawowe zasady obowiązujące każdego pieszego poruszającego się po drodze miejskiej czy wiejskiej. Mieli możliwość obserwowania policjantów „drogówki” w czasie pracy. Zatrzymany kierowca jechał zgodnie z przepisami, więc został najpierw  nagrodzony słowną pochwałą nie tylko od funkcjonariusza, ale i od ucznia, a następnie otrzymał odblask. Uczennica nadmieniła, że wszystkim z „Dwójki” bardzo zależy na tym, aby każdy kierowca w pobliżu szkoły zwalniał.

Grupa wykazała się dużą aktywnością, znajomością znaków drogowych, więc otrzymała odblaski i kamizelki.