Krajobrazy Polski na bluzeczkach malowane

Drukuj

Piękno naszej Ojczyzny można przedstawiać na wiele sposobów. W lipcu 2018r. uczestnicy warsztatów uwiecznili je malując na bluzeczkach. Okazało się, że nie trzeba mieć wielkich zdolności plastycznych, ale ważne są chęci i pomysł. Kiedy jednak brakuje weny twórczej, można skorzystać z Internetu lub zasięgnąć rady koleżanki lub kolegi. W trakcie kilkugodzinnych warsztatów dzieci i młodzież z zapałem i w skupieniu tworzyli swoje piękne prace. Młodzi Gołdapianie najbardziej upodobali sobie krajobrazy polskich gór i takich motywów było na bluzeczkach najwięcej.

Zachęcamy wszystkich do  poznawania Polski i przedstawiania cudownych polskich krajobrazów na tkaninach  i  nie tylko.

Warsztaty malowania bluzeczek zorganizowało Stowarzyszenie „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi w ramach projektu  „Pod lasem – o Polsce”.

Projekt „Pod lasem – o Polsce” realizowany jest ze środków Programu „Działaj Lokalnie XI” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, Gminy Gołdap i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Stary dąb „Dworzanin”, szum Błędzianki…

Drukuj

Puszcza Romincka wymaga od wędrowców dobrej kondycji i przygotowania do wyprawy, jednak w zamian na długo pozostawia w ich umysłach ślad swego piękna.

Przekonali się o tym uczniowie i nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr2 w Gołdapi, którzy w dniu 14 czerwca 2018r. podjęli trud wyprawy. Park Podworski w Bludziach Małych zachwycił wędrowców mnogością drzew i krzewów, których nazwy odczytywali oni z tabliczek na ścieżce dendrologicznej. Pomocą w rozpoznawaniu elementów przyrody służyła też pani leśnik Marzanna Konieczny. Okazały, stary dąb szypułkowy „Dworzanin” został szybko rozpoznany przez uczestników wyprawy. Zasmucił ich jednak fakt, iż nie dojrzeli na nim ani jednego zielonego listka. Z kolei ponad drogą Błąkały – Stańczyki zwarty parasol koron jarząbów szwedzkich wprowadził dzieci w magiczny świat. Szum Błędzianki, wartko płynącej pod mostami w Stańczykach nastroił do zadumy i zastanowienia: gdzie jesteśmy, na Mazurach, czy w górach? Ognisko w Jurkiszkach z zabawami, tańcami i posiłkiem zakończyło wędrówkę.

Wyprawę przeprowadziło Stowarzyszenie „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi w ramach realizacji projektu „Sekrety Puszczy Rominckiej”, dofinansowanego przez Gminę Gołdap.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/18

Drukuj

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego w oddziale przedszkolnym

Drukuj

21 czerwca dzieci w oddziale pożegnały przedszkole. Zaprezentowały montaż słowno-muzyczny o tematyce wakacyjnej, za który odebrały ogromne brawa. Następnie pan dyrektor Stefan Piech w krótkim przemówieniu podziękował rodzicom za współpracę ze szkołą oraz życzył dzieciom udanych wakacji. Wszystkie przedszkolaki z rąk wychowawczyni otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz książeczki, natomiast rodzice otrzymali pisemne podziękowania.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Przedszkolaki z przyrodą za pan brat

Drukuj

Ostatni tydzień przed wakacjami upłynął maluchom pod hasłem przyrody i jej ochrony. Najpierw wraz z rodzicami udały się do Centrum Aktywnego Wypoczynku „GWAREK” w Pięknej Górze koło Giżycka. Tam spotkały Ekoludka, który wprowadził je w świat ekologii. Dzieci dowiedziały się, jak zrobić papier czerpany, tworzyły farby z naturalnych składników oraz instrumenty z wykorzystaniem plastikowych butelek i różnych nasion, komponowały składniki do pysznych, zdrowych koktajli. Wiele frajdy miały w czasie pokonywania toru przeszkód komandosów. Na koniec przedszkolaki pokonały złego Pana Smoga rzucając w niego balonami z wodą.

Klasowy Dzień Rodziny był także doskonałą okazją do bliskiego spotkania z przyrodą. Dzieci i rodzice wspólnie poznawali tajniki Puszczy Rominckiej pod czujnym okiem leśnika p. Henryka Bazylewicza – prawdziwej skarbnicy wiedzy przyrodniczej.  Podczas wyprawy maluchy gromadziły „leśne skarby”, z których na pikniku rodzinnym wykonały piękne medale.

Więcej zdjęć do pobrania w paczce 

Wychowawczyni, rodzice i dzieci dziękują bardzo p.Henrykowi Bazylewiczowi za ciekawą lekcję przyrody oraz państwu Ewie i Maciejowi Kordjakom za zorganizowanie miłego pikniku rodzinnego w swoim gospodarstwie agroturystycznym.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg

Strona 1 z 26