Wyróżnienie dla Moniki Figurskiej w VII Wojewódzkim Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych 2018

W dniu 12 stycznia 2018 r, w Miejskim Ośrodku Kultury Korszach odbył się VII Wojewódzki Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. W konkursie  wzięło udział ponad  100 wykonawców z terenu województwa warmińsko- mazurskiego,  a także Obwodu Kaliningradzkiego. W II kategorii klas I - III, wyróżnienie zdobyła Monika Figurska – uczennica klasy III a  Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi. Uczennica jednocześnie rozwija swoje zainteresowania w pracowni muzycznej Domu Kultury w Gołdapi.

Monika zaśpiewała kolędę „Oj, maluśki, maluśki.

Gratulujemy  Monice!

W zmaganiach konkursowych wzięły udział również, uczennice naszej szkoły Zofia Stepanik  i Hanna Twardowska. Wszystkie małe wokalistki pięknie zaprezentowały swoje umiejętności.

Pasowanie uczniów klasy I na czytelników

5 stycznia 2018r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klasy I zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej.

W pierwszej części uroczystości, podczas rozwiązywania zadań i zagadek, dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat znajomości bohaterów i autorów znanych baśni, bajek i wierszy. Poznały też zasady poszanowania książek oraz cel ich czytania. Wiedzą, że książki czytamy dla przyjemności, ale też po to, aby zdobyć lub pogłębić swoją wiedzę.

W drugiej części uczniowie poznali zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych, potem złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Następnie  wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało zakładkę do książki.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania, bo, jak twierdzi polska noblistka w dziedzinie literatury - W. Szymborska,  „Czytanie to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Zatem wszystkim pierwszakom  życzymy miłej zabawy z literaturą!

Co jest potrzebne Ziemi?... Przyjaciele Przyrody z 1a informują:)

Rewelacyjnie rozpoczęło się noworoczne spotkanie z przyrodą 2018:) Podczas wieczoru na zielonym dywanie spotkała się cała plejada gwiazd z klasy pierwszej: Słońce, Księżyc, Chmura, Deszcz, Wiatr, Ekoludki ,Promyki i Ziemia też:)

Barwne rytmiczne przedstawienie, pełne ruchu, sprawiało, że widownia reagowała różnie. Najpierw był powiew wiatru potem rozkładanie następnie składanie parasoli, aż w końcu promienny uśmiech Słońca łagodził wszystko:) Lekcja ekologii utwierdziła odbiorców w przekonaniu, że wszystko jest potrzebne Ziemi zarówno Słońce, Deszcz, Chmura, Wiatr, Ludzie... Gwiaździste niebo w mroźny śnieżny wieczór potwierdziły, że było to fantastyczne spotkanie pełne gwiazd.. zarówno na zielonym jak i niebieskim dywanie... Zresztą popatrzcie sami:)

Zumba w SP2.... Przyjaciele Przyrody z 1a informują:)

Radośnie rozpoczęliśmy karnawał z nową literą Z.
Jak Z to zegar ,Zuzia i oczywiście Zumba.
Zumbę, taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness poprowadziła instruktorka pani Aneta Adamczewska..
O tańcach usłyszeli też koledzy i koleżanki z sąsiadujących klas. Dołączyły do nas dzieci z grupy 6 latków, klasa II i grupa świetlicowa.

Dziękujemy za prowadzenie zajęć pani Anecie Adamczewskiej i oczywiście paniom ,które czynnie uczestniczyły w tańcach: Beacie Kaczmar, Iwonie Jadeszko, Emilii Jurewicz, Marcie Taraszkiewicz.
Przedstawiamy Wam też nowe literowe królowe z 1 klasy Zuzie:)

Następna Szkolna Zumba w kwietniu.
Bedzie to Zielona Zumba podczas Zielonych Dni w Szkole nr2 w Gołdapi:)
Zapraszamy już teraz:):)

,,Betlejem to My sami”

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji przypominających narodzenie Syna Bożego zwanych Jasełkami. Uczniowie z kl. IV b i VII a wprowadzili nas w świąteczny nastrój. Inscenizacja miała miejsce 21 grudnia 2017 r. Dzieci wcieliły się w role Maryi, Józefa, aniołów, pasterzy oraz Trzech Króli. Aktorzy przypomnieli nam wydarzenie sprzed ponad dwóch tysięcy lat, gdy narodziło się Dzieciątko Boże oraz uświadomili  nam, co powinno być w naszym życiu najważniejsze.  Mianowicie otwarcie się na drugiego człowieka, poświęcenie mu uwagi, trochę czasu, serdeczności. Podczas inscenizacji mogliśmy też wysłuchać laureatów szkolnego konkursu kolęd.

Po występie głos zabrała pani wicedyrektor Lilia Bogdańska, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Samorząd Uczniowski do życzeń świątecznych dołączył słodki upominek dla nauczycieli-babeczkę. Harcerze działający przy naszej szkole, na ręce pani wicedyrektor przekazali Betlejemskie światełko pokoju, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami.