X Gala Sportu

12 grudnia 2018r. w sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyła się – X Gala Sportu Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. Podczas uroczystości podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół w roku szkolnym 2017 / 2018. W uroczystości wzięli udział m.in.: wicewojewoda Warmińsko – Mazurski Sławomir Sadowski, dyrektor Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego – Waldemar Buszan i Warmińsko – Mazurski Wicekurator Oświaty Wojciech Cybulski. Całą imprezę prowadził Przewodniczący Warmińsko – Mazurskiego SZS Wacław Wasiela. Naszą szkołę reprezentowały: Anna Budzińska – Dyrektor Szkoły oraz Agnieszka Podbielska – nauczyciel wychowania fizycznego.

Podczas Gali wręczono wiele wyróżnień w wielu kategoriach, wyróżniono m.in.: działaczy, nauczycieli, samorządy, miasta i szkoły.

W kategorii miast i gmin została wyróżniona również nasza Szkoła, która zajęła 8 miejsce w województwie. Dyplom oraz puchar odebrała Dyrektor Szkoły, Anna Budzińska. Dzięki punktom zdobytym między innymi przez naszą Szkołę: Gmina Gołdap zajęła 4 miejsce a Powiat Gołdapski – 15 miejsce.

Pragnę złożyć gorące podziękowania Uczniom naszej Szkoły, którzy brali udział w różnego rodzaju zawodach sportowych – to wyróżnienie otrzymaliśmy dzięki Wam. Serdecznie dziękuję, gratuluję i zachęcam do brania udziału w imprezach sportowych – Agnieszka Podbielska

Mistrzostwa Rejonu VI w halowej piłce nożnej dziewcząt

06 grudnia 2018 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach odbyły się Mistrzostwa Rejonu VI SZS w halowej piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych.

W zawodach wystartowały 4 drużyny. Drużyna naszych dziewcząt pokonała: SP Wydminy (4:0), SP nr 3 w Olecku (3:1) oraz przegrała z SP Miłki (0:1).

Klasyfikacja końcowa:

• 1 miejsce - Szkoła Podstawowa w Miłkach
  • 2 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Gołdapi
  • 3 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Olecku
  • 4 miejsce - Szkoła Podstawowa w Wydminach

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Antonina Bach, Julia Jankowska, Angelika Mysiewicz, Dominika Piwowar, Katarzyna Witkowska, Emilia Zalewska, Dominika Żukowska .

Drużyna dziewcząt awansowała do Półfinałów Mistrzostw Województwa warmińsko - mazurskiego SZS w piłce nożnej.