SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017 "NIE MA ŚMIECI SĄ SUROWCE" -już 15 września

Las Kumiecie wciąż zachwyca mieszkańców i turystów. To popularne miejsce wypoczynku, co niestety przyczynia się również do nagłego wzrostu śmieci porzuconych wśród zieleni.

Z tego powodu wspólnie z całą społecznością szkolną i przedszkolną SP nr 2 w Gołdapi, Punktem Przedszkolnym "Nibylandia", Środowiskowym Domem Samopomocy  w Gołdapi, Nadleśnictwem Gołdap, mieszkańcami osiedla "Pod Lasem" dołączamy do ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata 2017 "Nie ma śmieci -są surowce"

Zbiórka
SP2 Gołdap ;15 września ;godzina 8.30

Kierunek
las Kumiecie

Zapraszamy:)
Przyjdź, pomóż sprzątać las:)

AKCJA „ZRÓBMY POKÓJ”

Nasza szkoła w okresie od 24.11.2016r do 20.01.2017 wzięła udział w akcji organizowanej przez PAH (Polska Akcja Humanitarna) „Zróbmy Pokój”.

Nasze działania polegały na przeprowadzeniu w klasach IV-VI zajęć wyjaśniających przyczyny powstawania kryzysów humanitarnych oraz zasad udzielania pomocy. Pozyskiwaliśmy również pieniądze sprzedając zdrowe tosty, hot-dogi, babeczki w sklepiku szkolnym, bilety na dyskotece andrzejkowej oraz przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy. W sumie zebraliśmy 230 złotych.

Pieniądze zostały przelane na konto Polskiej Akcji Humanitarnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli włączyć się w nasze działania.

ZAKRĘTKOWE WALENTYNKI JUŻ TRZECI RAZ!!!

Zapraszamy do udziału w ZAKRĘTKOWYCH WALENTYNKACH. Każdy, kto 14 lutego 2017 roku przyniesie worek (lub woreczek) z zakrętkami do stoiska przy sali nr 8 (kl. II b) w godz. 8. 45 - 12.00 będzie mógł wylosować drobny upominek. Każdy los wygrywa! Losować można tylko raz. Zebrane zakrętki zostaną przekazane Fundacji Pro Sanatio, a uzyskany z nich dochód pomoże w rehabilitacji podopiecznych Fundacji.

Jednocześnie informujemy, że można przekazać fanty na walentynkową loterię i kartony na zebrane zakrętki. Za okazaną pomoc z góry dziękujemy.

Zakręciliśmy się w pomaganiu

W czwartek przekazaliśmy Fundacji Pro Sanatio plastikowe zakrętki zebrane w tym roku szkolnym. Jak widać na zdjęciu było ich dużo. Bardzo wszystkim zbierającym dziękujemy i czekamy na więcej. Przydadzą się też duże kartony, do których chcielibyśmy wsypywać zakrętki. Jeśli ktoś posiada takie duże niepotrzebne pudło, to chętnie je przyjmiemy (sala nr 8, klasa II b)

Przypominam, że zbieramy tylko zakrętki (nie pokrywki od pudelek po np. maśle czy patyczkach), bo zrobione są one ze szczególnego rodzaju plastiku.

Bezdomna kartka

Kartki można przynosić do sali nr 8 ( kl. IIb ) do 9 grudnia 2016 r. do godz. 10.45 lub w swojej klasie z wychowawcą ustalić sposób ich przekazania.