Bezdomna Kartka

,,Zaczarowany Ołówek”

Dzisiaj nie mam nic, ale jeśli podarujesz mi przybory szkolne będę mógł zmienić swoje życie.

Uwaga rozpoczynamy Akcję ,,Zaczarowany Ołówek”. Pomóżmy dzieciom z Afryki zaczarować przyszłość. Od 17 października 2018 r. do końca listopada 2018 r. zbieramy przybory szkolne (bez zeszytów, pisaków i farbek), które następnie zostaną przekazane za pośrednictwem Fundacji  Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio w Poznaniu - dzieciom z Afryki. Zachęcamy do tego, aby jak największa liczba dzieci włączyła się w akcję. Przybory przynosimy do sali nr 3 lub nr 5 w piwnicy.

Koordynatorki akcji: p. Anna Putra i p. Bożena Giedrojć

Sprzątanie Świata 2018 nadal trwa:)

Razem pomóżmy Bezdomniakom!

Wciąż jeszcze są bezpańskie psy i koty, które  potrzebują naszej pomocy.

Potrzebne:

• używane ale czyste koce, ręczniki,
  • zabawki (np. niepotrzebne pluszaki),
  • karma dla szczeniąt  (mokra i sucha) - teraz taka jest najbardziej potrzebna,
  • smycze, szelki, obroże, legowiska (mogą być używane).

Dary można zostawiać w oznakowanym kartonie przy wejściu szkoły lub w sali religii. Przekażemy je  Bezdomniakom -Gołdap.

Szczegółowych informacji udziela Hania Galińska z Vb oraz panie Anna Putra i Helena Galińska. Za sprawny przebieg akcji odpowiada klasa Vb.

Możesz odwiedzić Bezdomniaki – Gołdap na Facebooku.

To dla nich zbieramy! A może dzięki Tobie znajdą dom i odpowiedzialnych przyjaciół na całe życie?!

PRZYJDŹ NA „WODNE SPRZĄTANIE ŚWIATA – GOŁDAP 2018

Zapraszamy wszystkich, którym nie jest obojętne środowisko, którzy kochają przyrodę i dbają o jej zielone serce na spotkania z ekologiem, podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim.

Ta ciekawa osoba realizuje swoje projekty w lokalnych społecznościach w Polsce i Europie.  W swoim życiu łączy różne dziedziny: ekonomię, sport, kulturę, architekturę z ekologią. Projektuje i organizuje liczne akcje edukacyjne i programy współpracuje ze szkołami, samorządami i firmami np. „EkoWalentynki – czyli kochamy recykling”, „Recykling Daje Owoce”, „Śmieci skrzydeł nie mają”, „Recykling Rejsy”, „Kultura to Natura”.

Obecnie najważniejsze projekty realizuje wspólnie z Fundacją Plastics Europe Polska, REMONDIS Electrorecycling, Electro-System Organizacją Odzysku, Europejską Platformą Recyklingu Organizacją Odzysku, Rekopolem Organizacją Odzyku, Fundacją ProKarton, Fundacją Sztuki Współczesnej In Situ, Koalicją Ratujmy Rzeki i ze sklepami Leroy Merlin.

Zawsze otwarty, serdeczny uśmiechnięty zaprasza ” POMALUJMY ŚWIAT NA ZIELONO”.

Włóż niebieską, białą, a może turkusową koszulkę… po prostu w kolorze czystej wody.
Wybierz miejsce, wybierz czas.
Przyjdź.

20 września 2018 r.
9.00 – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi
10.30 – Przedszkole Samorządowe nr 1 w Gołdapi
12.00 Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi
13.30 Zespół Szkół Zawodowych w Gołdapi

21 września 2018 r.
9.00-12.00 Wodne Sprzątanie Świata 2018 – jezioro Gołdap, rzeka Gołdapa.

Wystawa poświęcona Akcji „Wodne Sprzątanie Świata -Gołdap2018”- Biblioteka Publiczna w Gołdapi(czynna od 10 września do 10 października 2018r.)

koordynatorka akcji – Alina Oleszczuk