EKOWALENTYNKI nominowane do najlepszych akcji edukacyjnych i partnerskich w Polsce - Głosujmy:)

"EkoWalentynki-kochamy recykling", nominowane do najlepszych akcji edukacyjnych i partnerskich w Polsce. Brawo :)
Na głównej stronie konkursu "gołdapianki" promujące akcję 2018.

Jestem dumna, że serdeczna, zielona akcja z naszym udziałem została zauważona :)
Głosowanie jest internetowe. Zagłosujcie proszę, wystarczy wejść, zaznaczyć EkoWalentynki i kliknąć. Jak podacie swoje dane weźmiecie udział w losowaniu nagród. Głosowanie trwa do końca lutego:):
Gołdapianie głosujemy :)

Dziękuję za głosy na EkoWalentynki, mamy już ok 100tki, pora na tych co jeszcze nie klikali. Głosujcie i namawiajcie. Kategoria Partnerstwo 2018, klikajcie na EkoWalentynki:
Jeden głos z 1go IP.
Dominik Dobrowolski

„PODAJ MYDŁO”

W styczniu w naszej szkole trwała ogólnopolska akcja „Podaj mydło”, której organizatorem była Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio.

Akcja polegała na zbiórce mydła dla podopiecznych polskich misjonarzy, pracujących w Afryce. W Kamerunie kostka mydła kosztuje czasem tyle, ile wynosi dzienny zarobek Kameruńczyka, jeśli uda mu się znaleźć pracę.

Dur brzuszny, cholera, czerwonka, ostre biegunki to choroby brudnych rąk. Można ich uniknąć poprzez mycie rąk. Misjonarze uczą mycia dzieci chodzące do prowadzonych prze nich szkół i przedszkoli. Aby dobre nawyki mogły się kształtować i trwać potrzebne jest mydło.

I tym razem nasi uczniowie nie zawiedli i aktywnie włączyli się w akcje przynosząc mydło. Zebraliśmy 18,5 kg mydła, które trafi do Kamerunu na misyjne placówki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączając się do akcji okazali wrażliwość i otwarte serca na potrzeby drugiego człowieka.

Zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach.

Koordynatorki:
Anna Putra i Bożena Giedrojć

Zakrętkowe walentynki

Bezdomna Kartka

,,Zaczarowany Ołówek”

Dzisiaj nie mam nic, ale jeśli podarujesz mi przybory szkolne będę mógł zmienić swoje życie.

Uwaga rozpoczynamy Akcję ,,Zaczarowany Ołówek”. Pomóżmy dzieciom z Afryki zaczarować przyszłość. Od 17 października 2018 r. do końca listopada 2018 r. zbieramy przybory szkolne (bez zeszytów, pisaków i farbek), które następnie zostaną przekazane za pośrednictwem Fundacji  Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio w Poznaniu - dzieciom z Afryki. Zachęcamy do tego, aby jak największa liczba dzieci włączyła się w akcję. Przybory przynosimy do sali nr 3 lub nr 5 w piwnicy.

Koordynatorki akcji: p. Anna Putra i p. Bożena Giedrojć